Čo potrebuje muž, aby sa nebál záväzku

Často sa hovorí, že muži nemajú záujem o seriózne vzťahy, lebo sa boja záväzkov. Toto všeobecné tvrdenie však vyvracajú prieskumy, ako aj rozhovory s mužmi, na základe ktorých muži nie sú zameraní proti vzťahom a podobne ako ženy si túžia nájsť partnerku, s ktorou by zdieľali svoj život. 

Akú partnerku muž hľadá?

  • ktorá z jeho života urobí príjemnejšie miesto,
  • ktorá dodá jeho životu väčšiu hodnotu, ako má bez nej,
  • s ktorou sa bude cítiť tak dobre, že nebude chcieť byť bez nej,
  • ktorá mu poskytne bezpečné útočisko.

Muži dôkladne zvažujú, čo partnerka prinesie do ich života. Muž sa vo vzťahu nezameriava na jeho budúce smerovanie, ale si ho užíva podľa toho, ako sa prirodzene odvíja.

Niektorí muži sú roky vo vzťahu, ktorý sa nikam neposúva, lebo nemajú potrebu sa viazať. Je to z dôvodu, že im to takto vyhovuje. Takáto situácia však nevyhovuje ženám, ktoré uviaznu vo vzťahu a netušia, či má tento vzťah budúcnosť alebo nie. Dôvody môžu byť rôzne. 

Ak je však vzťah pre muža inšpiratívny, prináša mu spokojnosť, zábavu, radosť, akú nezažil, keď bol single, sám sa bez nátlaku rozhodne, že chce mať po svojom boku ženu, s ktorou má takýto vzťah. Ide totiž o vzťah, kde sú partneri kompatibilní, majú medzi sebou silné spojenie a funguje medzi nimi silná príťažlivosť.

Veľmi dôležité je aj načasovanie. Môže totiž nastať situácia, keď má muž pocit, že je so správnou ženou, no podľa neho ešte nie je vhodný čas, aby sa viazal. Je to napríklad vtedy, ak žena túži po zasnúbení alebo po svadbe, no muž si chce napríklad rozbehnúť kariéru, našetriť peniaze a až potom sa chce usadiť. V takomto prípade práve nevhodné načasovanie ovplyvní, že sa vzťah ďalej neposunie. 

Opačným prípadom je napríklad situácia, keď je muž pripravený sa usadiť, no nevie nájsť tú pravú

Nájsť človeka, s ktorým si dokonalo klikneme, nie je jednoduché. Môžeme si totiž rozumieť po ľudskej stránke, no ako partneri si vyhovovať nemusíme. 

Osobnosť každého z nás je totiž špecifická a každý z nás má iné potreby. Niektorá žena túži po partnerovi, ktorý jej prejavuje svoju náklonnosť a nežnosť, no jej partner je nastavený úplne ináč a takéto prejavy preňho nie sú prirodzené. Samozrejme, môže mu povedať, čo potrebuje a čo ju robí šťastnou a milovanou, no ak by to malo ísť proti prirodzenej podstate partnera, preňho nebude príjemné prejavovať jej lásku týmto spôsobom. 

Je lepšie sa nad situáciou zamyslieť a priznať si, či dokážem akceptovať partnera presne takého, aký je, alebo je lepšie si nájsť niekoho, kto bude lepšie napĺňať moje potreby. 

Ženy často uviaznu vo vzťahoch, ktoré sa ďalej neposúvajú, aj z dôvodu, že ich priťahujú muži, ktorí sa nechcú viazať, a nevšímajú si mužov, ktorí o seriózny vzťah stoja. Veria totiž, že muž svoje rozhodnutie časom zmení. Nepochybne sa aj toto môže stať, no netreba si robiť veľké nádeje. Skúsenosti mnohých žien hovoria o opaku. 

Ak sa muž vyjadrí, že nemá záujem sa viazať, treba mu vždy veriť. Snaha o zmenu jeho názoru väčšinou nekončí úspešne a žena stratí veľa času s niekým, kto chce niečo úplne iné ako ona.

>