Psychológia muža
Text

Ako pochopiť muža

9 Moduly 0 Kapitoly 33 Lekcie

O kurze

Muži sú pre nás ženy často záhadou. Majú svoj vlastný jazyk, ktorým sa vyjadrujú a ktorý je často náročné pochopiť. Čo cíti? Na čo myslí? Z čoho má strach? Prečo si stavia okolo seba múr? Odpovede na tieto, ale aj množstvo iných otázok sú spracované v kurze, ktorý ti odhalí svet z pohľadu muža. Dekódovaním jeho správania sa uľahčí tvoja komunikácia s ním, lebo budeš schopná preniknúť hlbšie do jeho mysle.

Program je určený pre každú ženu bez ohľadu na vek, status a životnú situáciu, v akej sa práve nachádza.

Dozvedieť sa viac

Obsah kurzu

Kurz dostupný len po jeho zakúpení
4 Lekcie

Modul 1

Rozdiely medzi mužmi a ženami

V tomto module sa dozvieš základné informácie o rozdieloch medzi mužmi a ženami, o dôvodoch, ktoré ovplyvňujú ich správanie. Viac sa budeme venovať pocitom a príčinám, prečo ich muži prejavujú ináč ako ženy. Vrátiš sa späť do tvojej histórie s mužmi, aby si pochopila, čo ovplyvnilo tvoje súčasné názory na mužov a vzťahy s nimi. 

Čo treba vedieť o mužoch

V tejto lekcii sa pozrieme, ako ovplyvňujú spoločenské normy správanie mužov a žien. Na 3 oblastiach si vysvetlíme úplne opačný prístup spoločnosti k mužom a k ženám a prečo je nevyhnutné v záume pochopenia partnera naučiť sa pozerať na svet okolo nás aj jeho očami.

Vnútorný svet muža

Vnútorný svet muža je pre nás ženy taboo. Obyčajne vnímame len špičku ľadovca, ktorou je jeho správanie a spôsob komunikácie. V tejto lekcii sa budeme viac venovať jeho pocitom a odhalíme štýl komunikácie, ktorý mu pomôže byť voči tebe viac otvorený.

Ako sa zbaviť negatívnych emócií

Vo vzťahoch sa stáva veľa zlých vecí. Niektoré z nich v nás zanechajú dlhodobú stopu, ktorá ovplyvňuje náš ďalší život. Ak sa nevieš preniesť cez hnev, smútok a bolesť (hoci si ich možno ani neuvedomuješ, že sú v tebe ukryté), kroky k naštartovaniu liečiaceho procesu nájdeš v tejto lekcii.

Ty a muži

Čo si myslíš o mužoch a aké konkrétne situácie ovplyvnili tieto tvoje názory? V tejto časti programu sa obzrieš späť do histórie tvojich vzťahov s mužmi, aby si pochopila, čo formovalo tvoj pohľad na mužov, na ich správanie a ako tieto názory ovplyvňujú tvoje vzťahy. 

 

Kurz dostupný len po jeho zakúpení
4 Lekcie

Modul 2

Túžby a obavy muža 21. storočia

Tento modul je venovaný strachu a túžbam. Dozvieš sa v ňom, akým strachom muž čelí, prečo by ich žena mala vedieť rozpoznať a ako pomôcť mužovi pri ich prekonávaní. Túžby muža sú ďalšou témou, no zároveň si povieme, po akých mužoch túžia ženy. Zrelosť partnera je jednou z dôležitých vlastností, ktoru by mal kvalitný partner disponovať, preto sa v tejto kapitole naučíš, ako identifikovať, či je muž dostatočne zrelý alebo nie. Vrátime sa aj do dávnej histórie, aby si sa dozvedela, ako primitívne inštinkty ovplyvňujú správanie muža aj dnes.

 

Túžby muža 21. storočia

Túžby motivujú človeka k činnosti. Niektoré túžby máme biologicky naprogramované, no mnohé sú ovplyvnené spôsobom nášho života, ľuďmi, ktorí nás obklopujú, prostredím, v ktorom žijeme. Ženy majú často predstavu o mužovi, po akom túžia. Neuvedomujú si však, že každá pozitívna vlastnosť môže mať aj negatívnu zložku. V lekcii si povieme viac o najčastejších túžbach mužov, ako aj o tom, po akých mužoch túžia ženy.

Obavy/strach muža 21. storočia

Strach ako emócia nezapadá do obrazu muža - hrdinu. Naozaj majú aj muži strach? V tejto lekcii sa budeme venovať, akým obavám muži čelia, ako sa správajú, keď majú stach, a čo môže žena urobiť, aby im pomohla túto negatívnu emóciu prekonať.

Ako sa prejavuje zrelosť muža

Mať po boku partnera, ktorý je dostatočne zrelý a zodpovedný, je pre každý vzťah veľmi dôležité. Ako má žena zistiť, či je muž skutočne zrelý, sa zameriame v tejto lekcii.

Ako ovplyvňujú inštinkty správanie muža

Správanie muža je pre ženy často veľkou neznámou. Často totiž netušíme, že jeho správanie je biologicky predurčené. V tejto lekci sa dozvieš, ako ovplyvňujú inštikty správanie muža bez ohľadu na to, že by o tom uvažoval.

Kurz dostupný len po jeho zakúpení
3 Lekcie

Modul 3

Čo hľadá muž v žene

Tento modul je zameraný na vysvetlenie, aké ženy muži chcú. Odhalíme si kľúčové hodnoty, ktoré mužov neskutočne na žene priťahujú bez ohľadu na to, ako vyzerá. Zistíš, aký je rozdiel medzi pozornosť a príťažlivosťou, čo robiť, aby si bola pre muža príťažlivá, ale aj o zabijakoch príťažlivosti.

Čo hľadá muž v žene

Muži si vyberajú ženy na základe rôznych preferencií. Bez ohľadu na ich vkus však existujú určité hodnoty, ktoré mužov k ženám podvedome priťahujú. Ak žena stelesňuje tieto hodnoty, nemá problém o mužskú priazeň. O aké hodnoty ide a ako ich uplatniť v reálnom živote je celá táto lekcia.

Zabijaci príťažlivosti

V tejto lekcii sa dozvieš, čo zabíja príťažlivoť ženy v očiach muža a ako sa má žena správať, aby mal muž aj po rokoch spoločného života o ňu záujem.

Aké ženy muži chcú

V tejto lekcii si vysvetlíme, prečo je dôležité vo vzťahu nielen dávať, ale aj prijímať. Dozvieš sa, ako partnera požiadať o to, čo ťa robí šťastnou. Určite vyskúšaj zaradiť do svojho slovníka odporúčené vety a uvidíš, ako bude tvoj partner reagovať.

Kurz dostupný len po jeho zakúpení
4 Lekcie

Modul 4

Strach zo seriózneho vzťahu – mýtus alebo realita?

V tomto module nájdeš odpoveď na otázku, či sa muži naozaj nechcú viazať.  Vysvetlíme si, po čom túži muž a po čom žena, a čo je potrebné na to, aby vzťah dobre fungoval. Dozvieš sa viac o tom, prečo je pre muža taká dôležitá sloboda a čo môže žena urobiť, aby sa muž vo vzťahu necítil obmedzovaný.

Prečo sa muži nechcú viazať

V tejto lekcii sa pozrieme na to, či je naozaj pravda, že sa muži nechcú viazať. Dozvieš sa, čo je vo vzťahu dôležité pre muža a čo pre ženu a čo robiť, aby došlo k naplneniu ich potrieb. 

Sloboda v živote muža

V tejto lekcii zistíš, ako ovplyvňuje mužove správanie jeho strach zo straty slobody a prečo ženy reagujú spôsobom, ktorý mužov desí. Dozvieš sa, čo môžeš urobiť, aby muž mal pocit, že sa oňho zaujímaš, a ako správne reagovať, keď chce tráviť nejaký čas bez teba.

Kedy muž urobí vo vzťahu ďalší krok

Dynamika každého vzťahu je iná a rôzne sú aj túžby muža a ženy vo vzťahu. V tejto lekcii si vysvetlíme, prečo sa muži nikam neponáhľajú a čo ich motivuje urobiť vo vzťahu ďalší krok. Dozvieš sa aj to, či má žena vplyv na muža a jeho záujem o vzťah.

Čo potrebuje muž, aby sa nebál záväzku

Hovorí sa, že muži sa boja záväzkov. Je to naozaj tak? V tejto lekcii sa dozvieš, za akých okolností muži nemajú problém sa viazať.

Kurz dostupný len po jeho zakúpení
4 Lekcie

Modul 5

Komunikácia vo vzťahu

Ak neustále riešiš s partnerom rôzne konflikty, ak máte problém komunikovať a on namiesto riešenia problémov radšej zalezie do svojej ulity, tento modul ti prinesie veľa odpovedí na tvoje otázky. Určite oceníš aj tipy, akým spôsobom môžeš prispieť k zlepšovaniu vzťahu s mužom.

Konflikty vo vzťahu

V tejto kapitole sa podrobne pozrieme na význam konfliktov vo vzťahu, budeme hľadať odpovede na otázku, čo muži vo vzťahu hľadajú, a dozvieš sa aj dôvod, prečo si netreba robiť ťažkú hlavu, keď tvoj partner venuje svoj pohľad kráske v minisukni. Dostaneš aj tipy na to, ako byť pre muža príťažlivá, aby ťa nebral za niečo samozrejmé.

Čo robiť, keď sa muž uzavrie do seba

V tejto lekcii sa dozvieš, ako prelomiť mužské mlčanie a nerobiť to ženským spôsobom, ktorý ho ešte viac zaženie do ulity. Naučíš sa špeciálne kroky, ktoré ti to umožnia.

Ako zlepšovať vzťah s mužom

V tejto lekcii sa naučíš, prečo veľa vzťahov dlhodobo nevydrží, čo je potrebné, aby partneri budovali dlhodobý šťastný vzťah, a prečo ženy hľadajú bezpečnú lásku. Čakajú ťa aj praktické tipy, ako zlepšiť tvoj vzťah s mužom.

Ako komunikujú muži

Spôsob komunikácie medzi ľuďmi je mimoriadne dôležitý a ovplyvňuje, ako sa budú vzahy vyvíjať. V lekcii si preberieme, ako komunikovať s partnerom v rôznych situáciách. Zároveň si posvietime aj na chyby, ktoré v interakcii s mužmi robíme.

Kurz dostupný len po jeho zakúpení
5 Lekcie

Modul 6

Čo musí vedieť každá žena o mužoch

Prečo je také ťažké pochopiť mužov? Oni síce o sebe tvrdia, že sú jednoduchí, no pre ženy je ich správanie často rébusom. V tomto module sa zameriame na niektoré veci, ktoré by každá žena mala vedieť o mužoch. Nájdeš tu napríklad vysvetlenie, prečo muž túži byť víťazom, ako chápať jeho zmiešané signály, čo pre muža znamená uznanie. 

Páčim sa mu? Má o mňa záujem?

Chvíľu máš pocit, že mu na tebe záleží. Zrazu však ochladne a ty netušíš, čo si máš o tom myslieť. Má o teba záujem alebo nie? V tejto kapitole sa dozvieš, ako zistiť, na čom si.

Po čom túži každý muž

Po čom túži každý muž, no nie je to sex? Ak si lámeš hlavu nad touto otázkou, odpoveď nájdeš v tejto lekcii. Zároveň sa dozvieš aj o spôsobe, ako túto túžbu muža uspokojiť.

Prečo sa chcú muži cítiť ako víťazi

Čo v mužovi vzbudzuje pocit víťaza a kedy sa cíti ako porazený? V tejto lekcii si vysvetlíme, kedy sa muž cíti ako víťaz a ako z neho môžeš urobiť svojho víťaza.

Prečo muži neoslovia ženu, ktorá sa im páči

Prečo je nesprávny názor, že ak sa mužovi páčiš, určite ťa osloví? V tejto lekcii sa dozvieš, prečo muži radšej oslovia radšej tvoju menej pôvabnú kamarátku ako teba.

Muži žijú prítomnosťou

Prečo muži neuvažujú nad tým, ako sa bude vzťah vyvíjať? V tejto lekcii sa pozrieme na rozdielny spôsob, ako ženy a muži uvažujú o vzťahu.

Kurz dostupný len po jeho zakúpení
4 Lekcie

Modul 7

Sex a nevera

Naozaj všetci muži podvádzajú? V tomto module sa budeme venovať sexu, jeho významu v živote muža, monogamii, ale aj nevere. Dozvieš sa, ako si muži vyberajú partnerky, ako vnímajú sex a lásku, ako žena v mužovi prebudí inštikt ochrancu, ale aj dôvody mužskej nevery. 

Muži a sex

V tejto lekcii sa bližie pozrieme na význam sexu v živote muža, ako si muži uspokojujú svoje sexuálne potreby, prečo sledujú porno. Dozvieš sa, či muži vo vzťahu cítia sexuálnu príťažlivosť k iným ženám a čoho sa boja v spálni.

Je monogamia prirodzená?

V tejto lekcii si povieme, na základe akých stratégií daných evolučným vývojom si vyberajú muži partnerky, ako muži vnímajú sex a lásku, pre koho je monogamia vhodná a kto by sa jej mal vyhnúť.

Emocionálna nahota a prehlbovanie intimity

V tejto lekcii sa pozrieme na to, ako sa priblížiť k partnerovi a vyvolať v ňom inštinkt ochrancu. Vysvetlíme si, prečo si ľudia dávajú masku a nechcú ukázať svoje pravé ja, ako aj spôsob, ako sa otvoriť. 

Prečo muži podvádzajú

Táto lekcia je zameraná na veľmi vážnu tému, akou je nevera. Pozrieme sa na to, aké sú najčastejšie dôvody, prečo muži podvádzajú, ako obhajujú svoje správanie. Povieme si, aké škody zanechá nevera na vzťahu a na podvádzanej, ale aj to, či sa dá ovplyvniť správanie muža, aby k nevere nedošlo.

Kurz dostupný len po jeho zakúpení
4 Lekcie

BONUS 1

Ako vzbudiť jeho záujem

Bonusový materiál je zameraný hlavne na otázky, ako vníma zoznamovanie muž, z čoho má strach a ako môže žena prevziať iniciatívu do svojich rúk. Dozvieš sa, čo robiť, aby si zaujala zodpovedného muža, akými vlastnosťami disponuje žena, ktorá si je vedomá svojej hodnoty, ale aj najčastejšie chyby, ktoré robia ženy pri zoznamovaní a vo vzťahoch. 

Ako zaujať zodpovedného muža

Zaujať zodpovedného a emocionálne zrelého muža chce každá žena, ktorá túži po kvalitnom dhodobom vzťahu. V tejto lekcii sa viac dozvieš, prečo je potrebné sa zoznamovať pravidelne s novými mužmi, aká dôležitá je krátka konverzácia a ako postupovať, keď ťa niekto zaujme viac.

Najčastejšie chyby žien

Vo vzťahoch robí každý z nás chyby. Niektoré sú malé a nemajú výrazný vplyv na vzťah, no niektoré môžu veľmi negatívne vzťah ovplyvniť. V tejto lekcii sa dozvieš najväčšie chyby, ktoré ženy robia, hoci si ich často ani neuvedomujú.

Zoznamovanie z pohľadu muža

Zoznamovanie nie je jednoduché ani pre muža. V tejto lekcii sa pozrieme na to, z čoho má strach a prečo. Zároveň vyvrátime všeobecné presvedčenie, že muž je ten, ktorý má zoznamovanie vo svojich rukách, a ukážeme si, ako môže situáciu ovládnuť a pozitívne usmerňovať žena.

Najdôležitejšie pravidlo pri zoznamovaní a vo vzťahoch

Návody, pravidlá a rady, ako mať čo najlepšie vzťahy, sú často veľmi efektívne. Existuje však jedno pravidlo, ktoré je nevyhnutné uplatňovať v každom vzťahu, nielen v partnerskom. V tejto lekcii sa dozvieš, ktoré pravidlo to je.

Kurz dostupný len po jeho zakúpení
1 Lekcia

BONUS 2

Mini kurz "6 krokov k láske"

Tento kurz ti formou prakticky zameraných krokov ukáže, že zoznamovanie nemusí byť len vecou náhody. Naučíš sa, na ktoré oblasti sa treba zamerať a ako zvýšiť svoje šance nájsť partnera, po akom túžiš.  

Mini kurz – 6 krokov k láske

V lekcii nájdeš 6 krokov, ktoré je vhodné urobiť, ak hľadáš toho pravého. Zamysli sa nad nimi a skús ich preniesť do svojho reálneho života. 

Pen
>