Ako pochopiť muža

Text

Text

Psychológia muža

33 Lekcie/-í

0% nezačatý

Muži sú pre nás ženy často záhadou. Majú svoj vlastný jazyk, ktorým sa vyjadrujú a ktorý je často náročné pochopiť. Čo cíti? Na čo myslí? Z čoho má strach? Prečo si stavia okolo seba múr? Odpovede na tieto, ale aj množstvo iných otázok sú spracované v kurze, ktorý ti odhalí svet z pohľadu muža. Dekódovaním jeho správania sa uľahčí tvoja komunikácia s ním, lebo budeš schopná preniknúť hlbšie do jeho mysle.

Program je určený pre každú ženu bez ohľadu na vek, status a životnú situáciu, v akej sa práve nachádza.

Ako pochopiť muža

4 Lekcie/-í

Čo si myslíš o mužoch a aké konkrétne situácie ovplyvnili tieto tvoje názory? V tejto časti programu sa obzrieš späť do histórie tvojich vzťahov s mužmi, aby si pochopila, čo formovalo tvoj pohľad na mužov, na ich správanie a ako tieto názory ovplyvňujú tvoje vzťahy.  

Text lesson

Vo vzťahoch sa stáva veľa zlých vecí. Niektoré z nich v nás zanechajú dlhodobú stopu, ktorá ovplyvňuje náš ďalší život. Ak sa nevieš preniesť cez hnev, smútok a bolesť (hoci si ich možno ani neuvedomuješ, že sú v tebe ukryté), kroky k naštartovaniu liečiaceho procesu nájdeš v tejto lekcii.

Text lesson

V tejto lekcii sa pozrieme, ako ovplyvňujú spoločenské normy správanie mužov a žien. Na 3 oblastiach si vysvetlíme úplne opačný prístup spoločnosti k mužom a k ženám a prečo je nevyhnutné v záume pochopenia partnera naučiť sa pozerať na svet okolo nás aj jeho očami.

Text lesson

Vnútorný svet muža je pre nás ženy taboo. Obyčajne vnímame len špičku ľadovca, ktorou je jeho správanie a spôsob komunikácie. V tejto lekcii sa budeme viac venovať jeho pocitom a odhalíme štýl komunikácie, ktorý mu pomôže byť voči tebe viac otvorený.

Text lesson

4 Lekcie/-í

Strach ako emócia nezapadá do obrazu muža - hrdinu. Naozaj majú aj muži strach? V tejto lekcii sa budeme venovať, akým obavám muži čelia, ako sa správajú, keď majú stach, a čo môže žena urobiť, aby im pomohla túto negatívnu emóciu prekonať.

Text lesson

Túžby motivujú človeka k činnosti. Niektoré túžby máme biologicky naprogramované, no mnohé sú ovplyvnené spôsobom nášho života, ľuďmi, ktorí nás obklopujú, prostredím, v ktorom žijeme. Ženy majú často predstavu o mužovi, po akom túžia. Neuvedomujú si však, že každá pozitívna vlastnosť môže mať aj negatívnu zložku. V lekcii si povieme viac o najčastejších túžbach mužov, ako aj o tom, po akých mužoch túžia ženy.

Text lesson

Mať po boku partnera, ktorý je dostatočne zrelý a zodpovedný, je pre každý vzťah veľmi dôležité. Ako má žena zistiť, či je muž skutočne zrelý, sa zameriame v tejto lekcii.

Text lesson

Správanie muža je pre ženy často veľkou neznámou. Často totiž netušíme, že jeho správanie je biologicky predurčené. V tejto lekci sa dozvieš, ako ovplyvňujú inštikty správanie muža bez ohľadu na to, že by o tom uvažoval.

Text lesson

3 Lekcie/-í

Muži si vyberajú ženy na základe rôznych preferencií. Bez ohľadu na ich vkus však existujú určité hodnoty, ktoré mužov k ženám podvedome priťahujú. Ak žena stelesňuje tieto hodnoty, nemá problém o mužskú priazeň. O aké hodnoty ide a ako ich uplatniť v reálnom živote je celá táto lekcia.

Text lesson

V tejto lekcii si vysvetlíme, prečo je dôležité vo vzťahu nielen dávať, ale aj prijímať. Dozvieš sa, ako partnera požiadať o to, čo ťa robí šťastnou. Určite vyskúšaj zaradiť do svojho slovníka odporúčené vety a uvidíš, ako bude tvoj partner reagovať.

Text lesson

V tejto lekcii sa dozvieš, čo zabíja príťažlivoť ženy v očiach muža a ako sa má žena správať, aby mal muž aj po rokoch spoločného života o ňu záujem.

Text lesson

4 Lekcie/-í

V tejto lekcii sa pozrieme na to, či je naozaj pravda, že sa muži nechcú viazať. Dozvieš sa, čo je vo vzťahu dôležité pre muža a čo pre ženu a čo robiť, aby došlo k naplneniu ich potrieb. 

Text lesson

V tejto lekcii zistíš, ako ovplyvňuje mužove správanie jeho strach zo straty slobody a prečo ženy reagujú spôsobom, ktorý mužov desí. Dozvieš sa, čo môžeš urobiť, aby muž mal pocit, že sa oňho zaujímaš, a ako správne reagovať, keď chce tráviť nejaký čas bez teba.

Text lesson

Hovorí sa, že muži sa boja záväzkov. Je to naozaj tak? V tejto lekcii sa dozvieš, za akých okolností muži nemajú problém sa viazať.

Text lesson

Dynamika každého vzťahu je iná a rôzne sú aj túžby muža a ženy vo vzťahu. V tejto lekcii si vysvetlíme, prečo sa muži nikam neponáhľajú a čo ich motivuje urobiť vo vzťahu ďalší krok. Dozvieš sa aj to, či má žena vplyv na muža a jeho záujem o vzťah.

Text lesson

4 Lekcie/-í

Spôsob komunikácie medzi ľuďmi je mimoriadne dôležitý a ovplyvňuje, ako sa budú vzahy vyvíjať. V lekcii si preberieme, ako komunikovať s partnerom v rôznych situáciách. Zároveň si posvietime aj na chyby, ktoré v interakcii s mužmi robíme.

Text lesson

V tejto kapitole sa podrobne pozrieme na význam konfliktov vo vzťahu, budeme hľadať odpovede na otázku, čo muži vo vzťahu hľadajú, a dozvieš sa aj dôvod, prečo si netreba robiť ťažkú hlavu, keď tvoj partner venuje svoj pohľad kráske v minisukni. Dostaneš aj tipy na to, ako byť pre muža príťažlivá, aby ťa nebral za niečo samozrejmé.

Text lesson

V tejto lekcii sa dozvieš, ako prelomiť mužské mlčanie a nerobiť to ženským spôsobom, ktorý ho ešte viac zaženie do ulity. Naučíš sa špeciálne kroky, ktoré ti to umožnia.

Text lesson

V tejto lekcii sa naučíš, prečo veľa vzťahov dlhodobo nevydrží, čo je potrebné, aby partneri budovali dlhodobý šťastný vzťah, a prečo ženy hľadajú bezpečnú lásku. Čakajú ťa aj praktické tipy, ako zlepšiť tvoj vzťah s mužom.

Text lesson

5 Lekcie/-í

Po čom túži každý muž, no nie je to sex? Ak si lámeš hlavu nad touto otázkou, odpoveď nájdeš v tejto lekcii. Zároveň sa dozvieš aj o spôsobe, ako túto túžbu muža uspokojiť.

Text lesson

Prečo je nesprávny názor, že ak sa mužovi páčiš, určite ťa osloví? V tejto lekcii sa dozvieš, prečo muži radšej oslovia radšej tvoju menej pôvabnú kamarátku ako teba.

Text lesson

Chvíľu máš pocit, že mu na tebe záleží. Zrazu však ochladne a ty netušíš, čo si máš o tom myslieť. Má o teba záujem alebo nie? V tejto kapitole sa dozvieš, ako zistiť, na čom si.

Text lesson

Čo v mužovi vzbudzuje pocit víťaza a kedy sa cíti ako porazený? V tejto lekcii si vysvetlíme, kedy sa muž cíti ako víťaz a ako z neho môžeš urobiť svojho víťaza.

Text lesson

Prečo muži neuvažujú nad tým, ako sa bude vzťah vyvíjať? V tejto lekcii sa pozrieme na rozdielny spôsob, ako ženy a muži uvažujú o vzťahu.

Text lesson

4 Lekcie/-í

V tejto lekcii sa bližie pozrieme na význam sexu v živote muža, ako si muži uspokojujú svoje sexuálne potreby, prečo sledujú porno. Dozvieš sa, či muži vo vzťahu cítia sexuálnu príťažlivosť k iným ženám a čoho sa boja v spálni.

Text lesson

V tejto lekcii si povieme, na základe akých stratégií daných evolučným vývojom si vyberajú muži partnerky, ako muži vnímajú sex a lásku, pre koho je monogamia vhodná a kto by sa jej mal vyhnúť.

Text lesson

V tejto lekcii sa pozrieme na to, ako sa priblížiť k partnerovi a vyvolať v ňom inštinkt ochrancu. Vysvetlíme si, prečo si ľudia dávajú masku a nechcú ukázať svoje pravé ja, ako aj spôsob, ako sa otvoriť. 

Text lesson

Táto lekcia je zameraná na veľmi vážnu tému, akou je nevera. Pozrieme sa na to, aké sú najčastejšie dôvody, prečo muži podvádzajú, ako obhajujú svoje správanie. Povieme si, aké škody zanechá nevera na vzťahu a na podvádzanej, ale aj to, či sa dá ovplyvniť správanie muža, aby k nevere nedošlo.

Text lesson

4 Lekcie/-í

Zoznamovanie nie je jednoduché ani pre muža. V tejto lekcii sa pozrieme na to, z čoho má strach a prečo. Zároveň vyvrátime všeobecné presvedčenie, že muž je ten, ktorý má zoznamovanie vo svojich rukách, a ukážeme si, ako môže situáciu ovládnuť a pozitívne usmerňovať žena.

Text lesson

Zaujať zodpovedného a emocionálne zrelého muža chce každá žena, ktorá túži po kvalitnom dhodobom vzťahu. V tejto lekcii sa viac dozvieš, prečo je potrebné sa zoznamovať pravidelne s novými mužmi, aká dôležitá je krátka konverzácia a ako postupovať, keď ťa niekto zaujme viac.

Text lesson

Vo vzťahoch robí každý z nás chyby. Niektoré sú malé a nemajú výrazný vplyv na vzťah, no niektoré môžu veľmi negatívne vzťah ovplyvniť. V tejto lekcii sa dozvieš najväčšie chyby, ktoré ženy robia, hoci si ich často ani neuvedomujú.

Text lesson

Návody, pravidlá a rady, ako mať čo najlepšie vzťahy, sú často veľmi efektívne. Existuje však jedno pravidlo, ktoré je nevyhnutné uplatňovať v každom vzťahu, nielen v partnerskom. V tejto lekcii sa dozvieš, ktoré pravidlo to je.

Text lesson

1 Lekcia

V lekcii nájdeš 6 krokov, ktoré je vhodné urobiť, ak hľadáš toho pravého. Zamysli sa nad nimi a skús ich preniesť do svojho reálneho života. 

Text lesson

Sleduj ma na sociálnych sieťach

Autorka kurzu

Dana Žňavová

Je autorkou projektu "Ženy z Venuše", ktorý je určený pre ženy. Ide o virtuálne prostredie, kde ženy nájdu články a videá zamerané na problematiku partnerských vzťahov, ale aj na zdravé hranice a zdravé sebavedomie. Cieľom autorky je ukázať ženám cestu k zdravým a kvalitným vzťahom, ktorá je založená v prvom rade na dobrom vzťahu k sebe, na vedomí si vlastnej hodnoty, ako aj na správne nastavených zdravých hraniciach.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>