Páčim sa mu? Má o mňa záujem?

Možno si kladieš tieto otázky, no nevieš, ako zistiť odpoveď na ne. Chvíľu totiž všetko vyzerá tak jednoznačne a ty nadobúdaš presvedčenie, že teraz sa už nemôžeš mýliť....veď všetko nasvedčuje tomu, že sa mu páčiš a má záujem.

Zrazu sa však všetko zmení a tvoja istota sa mení na totálny chaos. V nádeji, že prelomíš tajnú šifru a dostaneš sa k jednoznačnej odpovedi, analyzuješ jeho správanie, každú jeho otázku či odpoveď, každý jeho pohľad, sms-ku, telefonát...

No nedarí sa ti....Hľadáš odpoveď u svojich kamarátok, čítaš knihy, časopisy, blogy...

Možno začneš hľadať chybu v sebe.

 • Povedala som niečo nevhodné? 
 • Urobila som niečo, čím som ho odpudila?
 • Som príliš vysoká? Príliš nízka? Prišli štíhla? Priliš oblá? Málo výrečná? Veľmi zhovorčivá? 
 • Prečo sa mu nepáčim?

Čo treba vedieť

Ak sa mužovi páčiš a má o teba záujem, nepotrebuješ strácať čas analyzovaním jednotlivých znakov jeho správania. Muži svoj záujem neskrývajú.

Ak sa mu páčiš a má záujem, chce byť v tvojej blízkosti a venuje ti svoju pozornosť. Jeho záujem si všimne aj tvoje okolie. Ak muž totiž niečo chce, ide za tým.

Ak si nie si istá a stále hľadáš odpoveď, práve si ju našla. Nemá o teba záujem. Hoci sa snažíš interpretovať jeho správanie po svojom, v skutočnosti to tušíš. 

Neumáraj sa preto pochybnosťami a hlavne nehľadaj vinu v sebe. Tento muž skrátka nie je pre teba, lebo necíti k tebe to, čo ty k nemu. 

Ak sa mužovi páčiš a má o teba záujem, budeš to vidieť, lebo svoju náklonnosť ti bude prejavovať.

Ak pochybuješ a hľadáš odpoveď, je jasné, že on o teba nemá taký záujem, po akom túžiš ty. Možno sa chce len pobaviť, možno ťa chce dostať do postele. Nechce však byť s tebou, lebo jeho záujem o teba nie je dostatočný.

Ak si hovoríš, že možno sa to zmení, never tomu. Môžeš urobiť čokoľvek, nemôžeš však nikoho presvedčiť, aby chcel byť s tebou. (Žiaľ, veľa žien to robí a potom sa čudujú, keď ich po čase muž opustí napriek tomu, že robili všetko, aby bol spokojný. Pritom tento muž len využil, čo mu žena dobrovoľne ponúkla.)

Často sa stáva, že sa muž zoznámi so ženou a má záujem ju spoznať. Začnú spolu chodiť a čím viac sa spoznávajú, tým viac sa ona naňho upne a on si uvedomí, že sa mu nepáči natoľko, aby mal záujem o seriózny vzťah. Takéto vzťahy často pokračujú buď tak, že žena verí, že sa to zmení, a investuje príliš veľa citov do tohto vzťahu s neistým koncom, snaží sa robiť všetko pre to, aby sa partnerovi zapáčila natoľko, aby sa odhodlal k záväzku. Ak partner nemá záujem o nič seriózne, často končí vo vzťahu nazvanom "priateľstvo s benefitmi". Poskytuje mužovi všetky benefity, ktoré by mal dostávať len partner, ktorý má o ňu seriózny záujem. 

Niekedy nefunguje vzájomná príťažlivosť a kompatibilita, niekedy muž nemá záujem o vzťah, lebo má v danej etape života iné priority, niekedy môžu byť problémom rôzne iné skutočnosti (napríklad každý chce niečo iné, každý žije v inom meste, majú rôzne náboženské vyznanie....atď.).

Ak sa budeš snažiť hľadať skryté signály, lúštiť zmiešané signály a presviedčať samu seba, že jeho city sú také, ako tvoje, vystavíš sa pocitom smútku, straty sebavedomia, napätia, frustrácie. Navyše zabiješ kopec svojho času, ktorý by si mohla využiť oveľa lepšie. Zameraj sa na seba, maj rada svoj život a najmä seba. Len tak môžeš byť vyrovnaná a šťastná a toto tvoje psychické nastavenie budeš vyžarovať navonok, čím budeš pôsobiť ako magnet aj na iných ľudí. 

Cvičenie:

1.

Predstav si rôzne spoločne prežité situácie a odpovedz si na tieto otázky:

 • Zdieľate spoločné hodnoty a názory na život?
 • Cítiš sa v jeho prítomnosti úplne voľne a príjemne, takže môžeš bez obáv vysloviť svoje názory a byť sama sebou?
 • Cítiš od neho podporu a pochopenie?
 • Vieš, že sa naňho môžeš v každej situácii spoľahnúť?
 • Je medzi vami silné emocionálne spojenie? 
 • Prináša tento človek do tvojho života hodnotu, akú by bez neho nemal? 
 • Môžeš mu dôverovať?

Odpovede na tieto otázky ti pomôžu pochopiť, aký je  stav vášho vzťahu (aj to, či máš vstúpiť s ním do vzťahu).

Ak odpovieš na všetky otázky kladne, si v dobrom vzťahu. 

Ak odpovedáš áno, no kdesi vo svojom vnútri cítiš, že sa s touto odpoveďou úplne nestotožňuješ, váš vzťah má svoje trhliny.

>