Ako zaujať zodpovedného muža

Si úžasná žena a zaslúžiš si mať po svojom boku zodpovedného a emocionálne zrelého muža, na ktorého sa môžeš vždy spoľahnúť, ktorý ťa podporuje, povzbudzuje a nadovšetko miluje.

Si pripravená zaujať takéhoto muža? Ak áno, treba si uvedomiť jednu vec. Tieto kvality musíš rovnako spĺňať aj ty. Podobné totiž priťahuje podobné. Pracuj teda na sebe, aby si sa neustále zdokonaľovala a osobnostne rástla. Nielen preto, aby si takéhoto človeka zaujala, ale hlavne pre seba. 

Čo musíš urobiť

Bez ohľadu na to, koľko bolesti ti spôsobili predchádzajúce vzťahy, otvor sa znova láske. Ak ťa bude naďalej ovládať strach z nového vzťahu a tým aj z možnosti nového sklamania, prestaň svoje negatívne skúsenosti s mužmi prenášať na nový vzťah a daj mu šancu. Neboj sa čeliť svojmu strachu a pochybnostiam, že nie si dosť dobrá. Každý z nás ich má (muži aj ženy).

Zoznamuj sa s novými mužmi. V kolektíve, kde sa pohybuješ každý deň, sotva stretneš niekoho nového. Zmeň preto svoje stereotypy. Choď na nové miesta, pripoj s k novým skupinám ľudí, rozprávaj sa aj s neznámymi ľuďmi úplne voľne.

Čím viac mužov stretneš a začneš s nimi konverzáciu, tým si zvyšuješ svoje šance stretnúť niekoho zaujímavého. Zároveň si zlepšuješ svoje schopnosti komunikácie a vytváraš nový návyk.

Neboj sa vyliezť zo svojej ulity. Začni úplne jednoducho, lebo tvojou úlohou teraz nie je vyberať si muža, s ktorým pôjdeš na rande. Ty sa teraz učíš spoznávať každý deň nových ľudí a nadviazať s nimi nezáväznú konverzáciu. Nemusíš sa báť odmietnutia. 

Prehoď teda zopár viet s predavačom, čašníkom, sprievodcom vo vlaku, mužom stojacim v rade pred tebou, mužom v obchode, ktorého poprosíš, aby ti podal tovar z najvyššej poličky, prípadne ti ukázal, kde je regál s omáčkou, a tak si udrž na chvíľu ich pozornosť. Môžeš ich požiadať o radu, keď si vyberáš napríklad telefón, inštaluješ novú appku, hľadáš knihu venujúcu sa určitej téme…

Podstatné je začať rozhovor na akúkoľvek tému a tak si získať ich pozornosť. Vyšším levelom je, keď pridáš niečo humorné. Smiech ľudí uvoľňuje a vytvára medzi nimi sympatiu.

Komunikuj a sleduj, čo na mužov pôsobí a čo nie. Ak je niekto bez nálady a nereaguje, nerob si z toho ťažkú hlavu. Každý má právo byť aj mrzutý. Čím viac sa budeš s mužmi zoznamovať a komunikovať s nimi, tým viac ich pozornosti získaš a uvedomíš si, že to nie je také ťažké.

Samozrejme, že ty vieš, že pozornosť nie je láska a nemôžeš sa uspokojiť len s ňou. 

Takže ak máš veľa pozornosti mužov, môžeš začať selektovať, o akú pozornosť stojíš. Ženy, ktoré sa nestretávajú s novými mužmi, zvyčajne padnú do pasce, keď stretnú jedného, ktorý im prejaví svoju pozornosť. Keďže nie sú zvyknuté na veľa pozornosti, uspokoja sa s ňou, lebo si nemajú z čoho vyberať. Zvyčajne potom končia vo vzťahu, ktorý sa im ponúkne - nevyberajú si ho, ale nechajú muža, aby si ich vybral. 

Ty však nechceš patriť do tejto skupiny žien a chceš sama rozhodovať, koho si vyberieš.

Musíš pritom postupovať tak, že postupne diskvalifikuješ pozornosť mužov, ktorí ti nevyhovujú (nepriťahujú ťa). Treba to urobiť rýchlo, aby si zbytočne nestrácala svoj čas a neplytvala svojou energiou na takýchto mužov, a vytvorila si viac priestoru na spoznávanie mužov, ktorí ti vyhovujú. Buď pritom čestná a úprimná. 

Pri spoznávaní tých, ktorí ťa niečím zaujali, naopak, spomaľ svoje tempo. Snaž sa zistiť, akého človeka máš pred sebou, aké sú jeho názory, morálne hodnoty, čo čaká od vzťahu, aké má životné plány, čo ho baví a napĺňa, aké má záujmy. Ak stretneš muža, ktorý zodpovedá tvojim požiadavkám, budeš to cítiť, lebo budete na jednej vlne. 

Cvičenie:

1.
  • Každý deň sa zoznám s dvomi mužmi a začni s nimi krátky 1-2 minútový rozhovor (stačí prehodiť zopár viet). Začni napríklad v obchode, v reštaurácii, na čerpacej stanici, v posilňovni atď. 
  • Zapisuj si, kde ste sa stretli, čo robil a ako na teba reagoval.

Rekapitulácia:

  • Ak chceš zaujať výnimočného muža, ty sama musíš byť v prvom rade výnimočnou.
  • Láska nie je vecou náhody a čakania, preber zodpovednosť za svoj život do svojich rúk.
  • Nenechaj minulé vzťahy, aby ovplyvnili tvoju budúcnosť.
  • Otvor sa láske.
  • Začni sa každý deň zoznamovať s novými mužmi a komunikovať s nimi.
  • Rýchlo selektuj mužov, ktorí ťa nepriťahujú, a pomaly spoznávaj mužov, ktorí ťa priťahujú.
>