Prečo muži strácajú záujema čo spôsobilo takýto obrat v jeho správaní

Strata záujmu zo strany partnera v nás vždy vyvolá veľa neistoty a pochybností. Kladieme si otázky: "Prečo muži strácajú záujem? Čo spôsobilo takýto obrat v jeho správaní?  Dá sa niečo urobiť, aby nám opäť venoval svoju pozornosť?"

Dôvody, ktoré spôsobili stratu záujmu partnera, môžu byť rôzne. 

Možno si uvedomil, že nie si taká, ako ťa vnímal na začiatku.

Možno si uvedomil, že sa ešte nechce viazať a ty chceš záväzok.

Možno mu na tebe prekáža tvoje správanie alebo niektoré tvoje vlastnosti.

Možno si bola preňho len dočasným riešením.

Možno.....

Vo videu sa dozvieš niekoľko dôvodov, ktoré môžu zapríčiniť stratu jeho záujmu, ako aj pár tipov, čo môžeš urobiť, aby si sa takýmto situáciám vyhla.

(Ak radšej čítaš, pod videom nájdeš celý prepis videa.)

PREPIS VIDEA

Prečo muži postupne strácajú o nás záujem? Toto je otázka, ktorú si kladie veľa žien, a v dnešnom príspevku sa dozvieš odpoveď, prečo sa muži takto k nám správajú.


So stratou záujmu partnera o nás sa stretávame nielen v počiatočných fázach vzťahu, ale aj vo vzťahoch, ktoré trvajú dlhšiu dobu. Dokonca aj vo vzťahoch, keď už s partnerom žijeme v spoločnej domácnosti.


Prečo muži strácajú záujem


Čo však spôsobuje túto skutočnosť, že partner o nás stráca záujem?


  • V prvom rade je to naše správanie.

Naše správanie, ktorým partnera odpudzujeme a spôsobujeme, že jeho záujem o nás klesá.


  • A druhým dôvodom je, že sme vo vzťahu s mužom, ktorý nie je pre nás vhodný. 

Si vo vzťahu s nesprávnym mužom

Ak si vo vzťahu s nesprávnym mužom, tak problém môže byť v tom, že

priťahuješ do svojho života mužov, ktorí:

  • sú trebárs emocionálne nedostupní alebo 
  • sú to muži, ktorí majú ešte nejaké nevyriešené problémy a bloky z minulých vzťahov, a práve preto je ťažké sa pohnúť s nimi ďalej vo vašom vzťahu, alebo
  • sú to muži, ktorí ešte nie sú pripravení na seriózny vzťah. 

No a tvoj veľký problém môže byť práve v tom, že sa zamiluješ  do ideálnej verzie takéhoto muža. To znamená, že sa zamiluješ do predstavy muža, ako sa správal na začiatku, keď ste sa zoznámili. Na začiatku, keď každý z nás sa správa oveľa lepšie, lebo chce ukázať tú lepšiu verziu samého seba.

No a v takomto prípade si nevšímaš tie signály, na základe ktorých by si mohla dedukovať, že tento muž nebude schopný ti vo vzťahu dať to, čo ty od vzťahu očakávaš.


Na základe tohto môže dôjsť k niekoľkým situáciám.

1.  Muž ešte nie je pripravený na vážny vzťah

Je to situácia, keď si muž na jednej strane užíva svoj singel život bez záväzkov, ale na druhej strane ocení, keď má spoločnosť a keď má partnerku.


V takomto prípade muž môže fungovať vo vzťahu, ktorý však nie je z jeho strany považovaný za vážny seriózny vzťah, a preto nemá záujem o to, aby sa vzťah niekam posúval.


No a takejto situácii ženy reagujú tak, že ony chcú vedieť, kde sa ich vzťah posúva. Hlavne keď v takomto vzťahu fungujú dlhšie.


Takže na jednej strane je to muž, ktorého netrápi, že vzťah nemá nejakú budúcnosť alebo vôbec nerozmýšľa o budúcnosti tohto vzťahu. Ale na druhej strane je partnerka, ktorá chce vedieť, kam ich vzťah smeruje. Kde sa tento vzťah posúva.


Čo môžeš urobiť


Jeho rozhodnutie ovplyvniť nemôžeš. A pokiaľ sa budeš snažiť naňho tlačiť, tak vyvoláš len to, že jeho záujem o teba začne klesať a nakoniec sa úplne vytratí.


Je to situácia, kde si treba uvedomiť, že pokiaľ muž ešte nie je pripravený na vzťah, tak napriek tomu, že máte veľa spoločného a rozumiete si, tak toto nie je vhodný partner pre teba, pretože ty chceš od vzťahu niečo úplne iné.

Ty chceš od života niečo iné, čo ti on v danej fáze jeho života ešte nemôže poskytnúť.

2. Nie si žena, ku ktorej sa muž chce viazať

- vedel to už od začiatku

Toto je situácia, keď muž funguje s tebou vo vzťahu, ale už od začiatku vedel, že ty nie si zrovna ten typ ženy, ku ktorej by sa chcel viazať. Ktorú by chcel mať za svoju partnerku v serióznom vzťahu a dokonca v manželstve.


Je to situácia, ktorá je veľmi nepríjemná pre každú ženu. A niektorí muži sa do nej dostávajú práve preto, že chcú byť vo vzťahu a teba berú len ako určité "náhradné riešenie", pokiaľ príde tá pravá preňho.

- po fáze zoznamovania zistí, že nie si tá pravá

Druhá situácia môže vzniknúť vtedy, keď po fáze zoznamovania prichádza určité vytriezvenie.


Fáza zoznamovania je pre všetkých ľudí veľmi vzrušujúca, pretože sa spoznávame navzájom. V tomto období sa ešte prezentujeme ako tí lepší, pretože chceme zaujať a chceme ukázať, akí sme skvelí.


No ale pokiaľ už vo vzťahu fungujeme niekoľko týždňov, možno mesiacov, tak už toto počiatočné vzrušenie a nejaké také tie motýliky opadnú. A v tom momente sa začíname už prejavovať viac tak, akí v skutočnosti sme.


No a v takejto situácii sa muž správa tak, že vyhodnocuje, ako sa táto žena,

s ktorou je možno nejakých pár týždňov vo vzťahu, správa. A na základe toho potom posúdi, či sa vo vzťahu posunie do ďalšej fázy, lebo každý vzťah má svoje fázy, alebo vyhodnotí, že sa nechce viazať k tejto žene a že nechce vo vzťahu pokračovať.


Práve toto môže byť práve tá situácia, ktorá sa ženám stáva. Hoci sa podľa nich vzťah vyvíjal veľmi dobre,  zrazu sa muž prestal o ne zaujímať a nakoniec vzťah ukončil.


V takejto situácii existuje totiž rozličný prístup žien a mužov.


My ženy sa väčšinou sústreďujeme na záväzok. Keď sme už s niekým vo vzťahu, tak náš cieľ je, aby sa vzťah niekam dostal, aby smeroval. 


A v našej predstave je to dosiahnutie toho, že sme v serióznom vzťahu, ktorý by potom postupne mal prerásť až do manželstva.


Muži sa pozerajú na to úplne ináč, pretože oni nemajú v tom svojom horizonte práve manželstvo ako také, pretože nevstupujú do vzťahu za účelom manželstva.


Ale v prvom rade pozerajú na ženu - na partnerku, či napĺňa tie ich konkrétne predstavy. A na základe toho, ak tá žena skutočne dáva jeho životu tú hodnotu, ktorú mu nedáva žiadna iná žena, sa rozhodne, že chce s ňou byť aj v tom trvalom serióznom vzťahom.

Naše správanie a vlastnosti

Našimi vlastnosťami a správaním často mužov odpudíme, hoci si to často neuvedomujeme. Na aké správanie si treba dať pozor?

Prezentuješ sa ako žena, ktorú je veľmi ľahko získať

Toto je situácia, keď veľmi túžiš byť vo vzťahu. Buď preto, že sa cítiš zle, keď si single. Alebo preto, že tvoja rodina trebárs na teba vyvíja tlak, aby si si už konečne niekoho našla.


V takejto situácii ženy často konajú tak, že mužovi ukazujú, ako veľmi im záleží na tom, aby boli vo vzťahu.


A muž vidí, že takáto žena ide pod svoje hranice. Že takáto žena je schopná robiť veľmi veľa kompromisov. Že takáto žena sa naňho upne a vidí v ňom zdroj svojho šťastia. Zdroj, ktorý má napĺňať všetky jej potreby.


A toto je niečo, čo mužov určite odradí hneď na začiatku.


V takomto prípade žena ešte o sebe vysiela aj signál, že si neváži samu seba, čo je zasa ďalšie správanie, ktoré muža jednoznačne odradí.


 Ženy vo vzťahoch sa často správajú spôsobom, ktorý pôsobí na mužov ako "repelent". Ak chceš vedieť, akým správaním si muža odplašíš a znížiš svoju atraktivitu v jeho očiach na bod mrazu, stiahni si  "7 chýb, ktorými  si odplašíš každého muža". 

Prezentuješ sa ako veľmi silná žena


Nič nie je zlé na tom, keď si sebavedomá žena, ktorá vie, čo od života chce, a vie sa sama o seba postarať. Toto je všetko v poriadku.


Tu si však treba uvedomiť, že každý z nás si vyberá partnera, ktorý je zhruba na rovnakej úrovni, ako sme my.


No a muž, ktorý vidí ženu, ktorá sa správa vlastne skoro rovnako, ako sa správa on, tak nie je k nej priťahovaný práve preto, že on nechce mať za partnerku ženu, ktorá je vlastne ženskou verziou jeho samého.


Ale chce mať za partnerku ženu, ktorá je ženská a ktorá mu umožní sa prejavovať ako muž.


V takomto prípade je dôležité, aby si prestala vyvíjať všetky tie aktivity, aby si nepreberala úlohy zaňho, ktoré má robiť on. Aby si ho nechala, nech sa prejavuje ako muž. Nech ti venuje svoje úsilie a nech sa snaží si ťa získať.


Nesnaž sa mať kontrolu nad vzťahom. Radšej pokojne sleduj, čo pre teba robí a užívaj si to. Lebo práve tým ti muž dáva najavo svoj záujem.

Priveľmi sa ponáhľaš

Ženy zvyčajne rozmýšľajú dopredu a vo vzťahoch to platí dupľovane, pretože vo vzťahoch máme stanovené určité míľniky. Určité kroky, ako má náš vzťah postupovať. Ako sa má vyvíjať.


No a v takejto situácii, keď sa náš vzťah nevyvíja podľa toho, ako to máme my naprojektované v našej hlave, tak sme nespokojné. Lebo napríklad nás ešte partner nepožiadal o ruku. Nemali sme zásnuby a podobné veci riešime.


Tu si treba uvedomiť, že muž takéto míľniky vo vzťahu nemá, ale si užíva prítomný moment.


Preto je veľmi dôležité, aby si aj ty prestala plánovať nejaké tie projekcie do budúcna, ale zamerala sa na prítomnosť. Zamerala sa viac na to, ako sa váš vzťah vyvíja. Ako sa partner správa a či tento človek je schopný ti poskytnúť vo vzťahu to, čo ty od vzťahu chceš.


Pretože toto je veľmi dôležitá vec, aby si vedela, či si vo vzťahu s tým správnym človekom.


Pokiaľ budeš partnera neustále tlačiť do niečoho, aby ste postupovali, aby ste mali ten progres, ktorý si si ty naprojektovala vo svojej hlave, tak jednoznačne spôsobíš to, že ty budeš naňho tlačiť a keď nespomalíš, tak on ti utečie.

Prezentuješ sa ako žena, ktorú je veľmi ťažko získať

Toto je situácia, keď si postavíš určitý múr a tváriš sa ako nedobytná pevnosť. To znamená, že žiadny muž sa k tebe nechce priblížiť a nie je to z dôvodu, že by si sa mu nepáčila. Ale je to z dôvodu, že nevyšleš žiadny signál.


Nepovzbudíš ho, že môže spraviť určitý krok a osloviť ťa, aby ste potom pokračovali v konverzácii a prípadne sa posunuli niekde ďalej.


Takže tu je veľmi dôležité, aby si vyslala určitý signál, keď  ti je niekto sympatický, aby si posmelila toho človeka, že sa môže k tebe priblížiť, aby ste začali komunikovať.

Nie si pre muža výzvou a nie si preňho ani nejakým spôsobom záhadnou

Toto je situácia, keď ženy už pri prvých stretnutiach mužovi porozprávajú o sebe úplne všetko - celý svoj životný príbeh. A v takomto prípade má muž pocit, že už nemá na tejto žene čo objavovať, pretože už o nej vie úplne, úplne všetko.


Tu si treba uvedomiť, že musíš mať svoje hranice a že musíš k novému človeku pristupovať tak, že je potrebné, aby si on získal tvoju dôveru. A až potom ho môžeš púšťať stále bližšie a bližšie k sebe a do svojho života.

Si neistá a nesebavedomá

Toto sú tiež vlastnosti, ktoré dokážu pôsobiť na mužov veľmi odpudzujúco práve preto, že žena, ktorá je neistá, sa potrebuje neustále utvrdzovať o tom, čo robí alebo čo cíti.


Takisto si nie je istá, či ju má partner dostatočne rád a neustále sa potrebuje ubezpečovať, že to tak je, a často ešte aj spochybňuje, keď jej to on povie. 


S neistotou je spojený aj nedostatok sebavedomia, pretože ľudia, ktorí nie sú sebavedomí, tak sa správajú aj veľmi neisto. A to je správanie, ktoré skutočne nie je atraktívne ani na mužovi, ani na žene.

Konflikty a žiarlivosť

Ďalšie veľmi odpudzujúce negatívne správanie je, keď sa neustále snažíme prinášať do vzťahu drámu alebo keď sme žiarlivé. Toto sú situácie, keď muž skutočne veľmi rýchlo vzťah opúšťa, pretože nikto nechce byť vo vzťahu so ženou, ktorá neustále vyrýva, ktorá sa neustále snaží prinášať konflikty do vzťahu alebo rôzne žiarlivostné scény.


Ako vidíš, strata záujmu zo strany partnera má vždy svoj dôvod. Hoci si ich často len musíme domýšľať, pretože muži o nich veľmi neradi rozprávajú, je potrebné, aby si si vždy na začiatku vzťahu uvedomila, že máš svoju hodnotu. Že si zaslúžiš to najlepšie. A hlavne že sa neuspokojíš s akýmkoľvek vzťahom len preto, aby si zmenila svoj status na "zadaná". 


Pretože byť single je v takomto prípade oveľa lepšie, ako byť vo vzťahu, pokiaľ sa tam cítiš nemilovaná, nevypočutá a nepochopená.


© Dana

Photo by Alpcem on Pixabay

Zdieľaj s priateľmi
>