Keď sa muž po prvom rande neozve

Keď sa muž neozve po "vydarenom" prvom rande, rozmýšľaš nad tým, kde si spravila chybu. Pochopila by si, keby išlo o nevydarené rande, no toto rande bolo najlepšie, aké si prežila, a zdalo sa, že takto to vníma aj on.  Všetko nasvedčovalo tomu, že sa určite opäť stretnete. On sa však už neozval. 

Netreba sa preto čudovať, že si kladieš otázku: Prečo sa neozval? Odpoveď na túto otázku ti môže dať len on. Vzhľadom na to, že on mlčí, môžeš sa len domnievať, prečo sa stiahol.

Vo videu sa dozvieš niekoľko "možných" dôvodov, prečo sa niekedy muž neozve, hoci ste spolu prežili vydarené prvé rande, ale aj to, čo robiť v takejto situácii a ako sa správať na ďalšom rande.

(Ak radšej čítaš, pod videom nájdeš celý prepis videa.)

PREPIS VIDEA

Máš za sebou najlepšie prvé rande, aké si zažila. Výborne ste sa bavili, rozumeli ste si a váš rozhovor prebiehal úplne plynule, ako keby ste sa už dávno poznali. Cítila si, že toto je muž, akého hľadáš. A verila si, že toto nie je vaše posledné stretnutie.

Ale náhle - bum. Už sa ti viac neozval. 

Čo prežívaš, keď sa muž po prvom rande neozve

Ak sa ti muž po vydarenom rande neozve, vyplávajú na povrch všetky tvoje neistoty.

Začneš si klásť otázky "Prečo?"

Prečo sa mi neozval? Čo som urobila zle? Kde som urobila chybu? Mala som sa viac smiať na jeho vtipoch? Mala som byť viac zábavná? Mala som mu klásť viac otázok alebo som mu mala klásť menej otázok? Zle som vyhodnotila jeho signály? Zle som si vysvetlila, čo mi hovorí? Zle som si vysvetlila, ako sa ku mne správa? Kde som spravila chybu? Čo som mala urobiť ináč? 

A okrem toho, že si kladieš otázky, začneš aj všetko analyzovať. 

Tvoje otázky a analýzy sú však úplne zbytočné,  pretože pokiaľ ti to on sám nepovie, nikdy jeho dôvody nezistíš. Môžeš sa teda iba domnievať, prečo sa ti neozval.

"Možné" dôvody, prečo sa neozval

Ty si cítila vzájomné spojenie, ale on to necítil

Toto je situácia, ktorá sa môže veľmi často stať. Ty vyhodnocuješ dané rande úplne ináč, ako to vyhodnocuje muž, s ktorým si na rande.

Práve preto, že sa obaja bavíte, ty to celé vyhodnotíš, že rovnako sa dobre cíti na rande aj on.

V podstate sa on môže dobre cítiť, ale nemusí cítiť to vzájomne spojenie. Nemusí cítiť chémiu, ktorú cítiš ty.

Možno ty si cítila vzájomné spojenie, ty si cítila príťažlivosť a on cítil, že je na rande s príjemnou ženou, ale necítil nič viac. 

Má záujem sa len baviť

Toto je situácia, keď muž berie rande ako spôsob zábavy, ako spôsob odreagovania sa, ale v žiadnom prípade nehľadá nič vážnejšieho, nič serióznejšieho.

V tom momente, ako zistil, že každý z vás chce niečo iné, tak už nemal záujem o to, aby ste sa druhýkrát stretli.

Tvoje názory, hodnoty, životný štýl

Možno na základe rozhovoru zistil niečo, čo ovplyvnilo jeho rozhodnutie. Napríklad tvoj iný pohľad na život, iný životný štýl, iné hodnoty a toto všetko sa premietlo do jeho rozhodnutia, pretože videl, že v budúcnosti by musel robiť veľmi veľa kompromisov, keby chcel pokračovať v stretávaní s tebou.

Zistil, že mu nevyhovuješ

Možno bol len slušný a už na rande zistil, že mu vôbec nevyhovuješ. Toto je taká situácia, keď muž zistí, že nemá s tebou toľko spoločného. Napriek tomu, že sa dokáže s tebou rozprávať o rôznych témach a dokáže sa tváriť, že mu je s tebou veľmi príjemne, v skutočnosti to takto necíti a vidí, že ty nie si taká žena, o ktorú by mal záujem. 

Stretáva sa aj s inými ženami

Možno v rovnakom čase chodí na rande s viacerými ženami a na základe svojich kritérií si vyberá, ktorú potom pozve na ďalšie rande. V tomto prípade nejde o človeka, ktorý by sa chcel s tebou zahrávať. Ide o prístup k zoznamovaniu, ktorý používajú aj ženy, keď prijmú pozvanie na rande od viacerých mužov. 

Ak máš problém pochopiť správanie mužov v určitých situáciách, niektoré odpovede na tvoje otázky nájdeš aj v minikurze  "Čo treba vedieť o mužoch, resp. Ako pochopiť muža". 

Prečo nemôžeš jeho rozhodnutie ovplyvniť

Na základe týchto možných dôvodov vidíš, že všetko záleží od toho, aké sú jeho preferencie, na základe ktorých sa on rozhoduje, čo od ženy očakáva, čo od daného rande očakáva.

Toto je niečo, čo ty nedokážeš ovplyvniť.

Napriek tomu, že to mohol byť super muž, keď sa ti neozval, dal ti jasne najavo, že si ho nezaujala natoľko, aby mal záujem sa s tebou stretávať ďalej. A v tom prípade to nebol pre teba ten pravý, ten vhodný muž. Pretože keby to bol ten vhodný muž, tak by to isté, čo si cítila ty, cítil k tebe aj on a mal by záujem sa s tebou stretnúť znova.

Prečo ti nevysvetlil dôvod, prečo stratil o teba záujem

Možno si hovoríš, že ti mal teda aspoň vysvetliť, aspoň povedať dôvod, prečo už nemá záujem o ďalšie stretnutie.

V takejto situácii si však treba uvedomiť, že ľudia všeobecne nemajú radi určité konfrontačné situácie a preňho bolo jednoduchšie sa odmlčať, ako keby ti mal vysvetľovať dôvody, prečo sa už s tebou nechce stretnúť.

Prakticky ste boli len na prvom rande. Ešte ste sa, dá sa povedať, skoro vôbec nepoznali.

To znamená, že on voči tebe nemal žiadny záväzok, aby ti niečo vysvetľoval, a nechal to tak, aby si sama práve na základe toho, že ťa viacej nekontaktuje, pochopila, že on o teba záujem nemá.

Pozn.: Samozrejme, vždy oceníme priamu a čestnú komunikáciu, aby sme vedeli, na čom sme. Žiaľ, priama komunikácia je často pre ľudí nepríjemná, a preto volia "jednoduchšiu cestu", ako je aj "odmlčanie sa".

Čo môžeš robiť, keď sa muž po prvom rande neozve

V prvom rade si prestaň klásť otázky: Čo? Prečo? Čo ak? Mala som? 

Prestaň sa cítiť odmietnutá a urazená. 

Je veľmi dôležité, aby si si zapamätala aj to, že nech je to rande akékoľvek skvelé, akékoľvek úžasné, nikdy nevieš predvídať, ako bude ďalej pokračovať. Či bude za ním nasledovať ďalšie (a ďalšie) a či to stretávanie postupne bude prerastať do vzťahu. 

Ako sa správať na ďalšom rande

Je podstatné, aby si sa správala čo najviac prirodzene. Aby si sa nesnažila niečo hrať, niečo predstierať.

Hoci na tých prvých stretnutiach to väčšinou každý z nás robí,  je potrebné, aby si to robila čo najmenej. Aby si sa nesnažila za každú cenu zapáčiť. Aby si sa nesnažila zapadnúť do nejakého rámu dokonalej partnerky, dokonalej ženy, o ktorej si ty myslíš, že by sa jemu mohla zapáčiť, že by jemu mohla vyhovovať. Pretože to aj tak nikdy nezistíš, pretože ty nevieš, aké má on preferencie.

Je veľmi dôležité, aby si na rande išla s tým, že sa ideš zabaviť, že ideš spoznať (aspoň troška) úplne nového človeka.

A hlavne, aby si ku každému rande pristupovala tak, že nikdy nevieš, nech bude akékoľvek super, či bude mať nejaké ďalšie pokračovanie.

Že je to úplne normálne, keď ten muž, s ktorým na rande si, sa ti viac neozve. Pretože každý z nás má určité predstavy, každý má určité svoje vlastné preferencie a na základe nich sa rozhoduje. Každý z nás má na toto právo.

To znamená, že nie je na tom nič zlé, ak sa ti ten človek po úplne skvelom rande neozve a ak ti to aj nevysvetlí, pretože to bol len úplný začiatok - vaše prvé stretnutie. 

Ak sa ti muž po prvom, hoci vydarenom rande neozval, prestaň sa nad tým trápiť a pohni sa ďalej. Toto nebol vhodný muž pre teba. Ten pravý bude mať totiž záujem ťa stretnúť znova, pretože ťa bude chcieť spoznať viac a nebude riskovať, že o teba príde.

© Dana

Image by StockSnap from Pixabay 

Zdieľaj s priateľmi
>