Keď muž nemá o teba záujem (8 znakov, ako to zistíš)

Tvoje city k nemu sú stále silnejšie, no netušíš, či to tak cíti aj on. Chvíle, keď nemáš žiadne pochybnosti, sa cyklicky striedajú s chvíľami, keď ťa zožierajú pochybnosti. Keď muž nemá o teba záujem, dáva to najavo svojím správaním. Žiaľ, práve nevhodné správanie muža často zámerne prehliadame alebo ospravedlňujeme.

Namiesto toho si kladieme otázky: Má ma rád? Má o mňa záujem? Páčim sa mu?

V dnešnom videu sa dozvieš 8 znakov - konkrétnych druhov správania, ktorými ti muž jasne ukazuje, že o teba nemá "skutočný" záujem/že ťa nemá rád tak, ako by si chcela. 

(Ak radšej čítaš, pod videom nájdeš celý prepis videa.)

PREPIS VIDEA

Keď ste spolu, cítiš vzájomné spojenie.  Ale keď spolu nie ste, si z jeho správania zmätená. Je jeho záujem o teba skutočný alebo len niečo na teba hrá? 

Stretávate sa a ty ho máš stále radšej. Očakávaš, že toto isté cíti aj on. No namiesto toho ťa často schladí svojím správaním. Ako to teda je? Má ťa naozaj rád? Naozaj má o teba záujem? Alebo to tak vôbec nie je?

Keďže skutky vypovedajú viac ako slová, zameraj sa vždy na jeho správanie. Práve preto sa zameriame na druhy správania, ktoré ti jasne povedia, že jeho záujem o teba nie je vôbec taký, ako by si chcela.

1. Striedanie záujmu s odmeranosťou

Prvý druh správania je, že strieda záujem s odmeranosťou. To sa prejavuje tak, že keď je s tebou, tak sa ti maximálne venuje a ty nemáš žiadne pochybnosti o jeho vzťahu k tebe. Nemáš žiadne pochybnosti, že on je ten muž, o ktorého máš záujem ty a on má záujem o teba.

Ale potom príde obdobie, keď sa ti neozve. Možno pár dní, možno pár týždňov. A v tomto období začneš pochybovať. A keď sa ti znova ozve, tak cítiš úľavu. Spadne ti kameň zo srdca, pretože sa tešíš, že ťa opäť kontaktoval.


Ak cítiš úľavu a radosť, že sa ti konečne ozval, začni sa na situáciu pozerať úplne ináč. Jemu totiž nejde o teba, ale o seba. Práve preto ti venuje len určitý obmedzený čas. Keby mu išlo o teba, tak by bol neustále v kontakte s tebou.

2. Odmlčí sa a nevysvetlí ti dôvod

Ďalší druh správania je, keď sa muž odmlčí a nevysvetlí ti dôvod. Tu si treba uvedomiť, že pokiaľ má muž o teba záujem, tak má záujem byť s tebou v kontakte bez ohľadu na to, aký je zaneprázdnený.


Ak ťa aj nemôže navštíviť osobne, vždycky si nájde spôsob, ako bude s tebou komunikovať, pretože nechce za žiadnych okolností o teba prísť.


Pokiaľ dokáže byť týždeň, dva týždne, možno aj dlhšiu dobu bez teba, tak toto ti jasne hovorí o tom, aký vzťah a aký postoj má on k tebe má.

3. Nereaguje na tvoje jasné požiadavky

Toto je situácia, keď mužovi vysvetlíš, že by si veľmi napríklad s ním rada trávila viac času, alebo chceš, aby s tebou viac komunikoval (viac ti písal, viac ti telefonoval), alebo mu povieš, že by si s ním rada niekam išla, možno aj navrhneš, kde konkrétne by si chcela ísť. 


Napriek tomu, že ty jasne povieš, čo by si chcela, tak on na to vôbec nereaguje a nedostaneš z jeho strany žiadnu pozitívnu reakciu. 


Toto je tiež znamenie, že on nemá záujem o to, aby napĺňal tvoje potreby.

4. Vo vzťahu robíš viac ako on

Ďalším znakom, na ktorý si treba dávať pozor, je, že vo vzťahu robíš viac ty ako on. 


Ty si tá, čo robí väčšinou ten prvý krok.

Ty si tá, čo dáva viac.

Ty si tá, ktorá dáva, a on je ten, ktorý prijíma.


A tu si treba uvedomiť, že pokiaľ máš záujem o kvalitný dobrý vzťah, je nevyhnutné, aby tu bola rovnováha v dávaní a v prijímaní. To znamená, že na obidvoch stranách musíte aj dávať, aj prijímať.


Pokiaľ to tak nefunguje, je to vážny problém a táto situácia sa bude len zhoršovať.


Veľa žien je ochotných urobiť čokoľvek, len aby si získali muža, ktorého milujú. Myslia si, že keď si ho získajú, tak získajú s tým aj šťastný vzťah. No, žiaľ, táto situácia je obyčajne úplne iná.


Môžeš si síce svojím dávaním muža získať, ale nezískaš tým automaticky aj šťastný vzťah.


Práve tým, že neustále dávaš, tak ukazuješ mužovi a naučíš ho, že on nemusí robiť nič pre teba, že on nemusí robiť nič pre vzťah, že preňho stačí, len aby bol v tvojom živote. 


A práve preto sa ocitáš v situácii, kde ťa partner berie ako niečo samozrejmé a kde si ťa postupne prestáva vážiť. 

Akou ženou si v partnerských vzťahoch? 

Urob si krátky kvíz a zisti, aké sú tvoje silné a slabé stránky v romantických vzťahoch, čo ťa blokuje od vzťahu, po akom túžiš a ako si zlepšiť šance pri zoznamovaní. 

Odhaľ svoj "profil lásky".

5. Nesnaží sa s tebou tráviť čas

Je to situácia, keď muž má čas, ale nevyvíja žiadne úsilie, aby tento čas trávil s tebou (nikam ťa nepozýva, neprichádza s novými nápadmi).


Ak muž nemá záujem tráviť čas s tebou, môže to byť z dvoch dôvodov. Prvým dôvodom je to, že nevie - nie si je istý, či má o teba záujem. Alebo druhý dôvod je, že má istotu, že záujem o teba nemá.

6. Neteší sa na spoločné stretnutia s tebou

Tu si treba uvedomiť, že každý človek sa teší, keď môže tráviť čas s človekom, ktorého má rád, ktorý mu je sympatický, ktorý je preňho zaujímavý, o ktorého má záujem.

Je rád, keď ho môže stretnúť, keď sa s ním môže rozprávať, keď sa mu môže venovať.

No a v tom prípade, ak muž, keď nie je s tebou, je chladný, neodpovedá ti, nekontaktuje ťa, nesnaží sa udržiavať ťa vo svojom živote, je to jednoznačne znak, že nemá o teba taký záujem.

Pretože muž, ktorý má o teba záujem, hoci je aj niekde pracovne mimo alebo je veľmi časovo zaneprázdnený,  ťa vždy medzi vašimi stretnutiami kontaktuje. Vždy si nájde spôsob, vždy si nájde čas, aby si videla, že mu záleží na tom, aby si bola v jeho živote. 

7. Vyhovuje mu neformálny vzťah

Napriek tomu, že sa stretávate dlhšiu dobu, on nemá záujem, aby sa vzťah niekam posúval. To znamená, že ťa nechce považovať za svoju exkluzívnu priateľku - priateľku, s ktorou si vie predstaviť svoju budúcnosť.

V takomto prípade je dôležité, aby ste sa na túto tému rozprávali po určitom primeranom čase, čo sa spolu stretávate. Ten primeraný čas je, samozrejme, v každom vzťahu iný, pretože záleží od toho, ako často sa stretávate, koľko času spolu trávite.

Na základe jeho reakcie budeš vedieť, či má záujem vzťah posúvať ďalej alebo nie. Pretože ak ti povie, že mu vyhovuje takéto nezáväzné chodenie a že nemá záujem o nejaký seriózny vzťah, nemá záujem sa viazať a nie je na vzťah pripravený, tak v tomto prípade máš odpoveď a bude záležať len od teba, ako sa rozhodneš.

8. Začneš si klásť otázku "Kde stojím v tomto vzťahu?" 

Posledným znakom, že o teba nemá vážny záujem, je to, keď si začneš klásť otázku: "Kde stojím v tomto vzťahu?" A na základe toho si kladieš ešte aj ďalšie otázky: "Má ma rád? Má o mňa záujem? Páčim sa mu?"

Pokiaľ si začneš klásť takýto typ otázok, vieš zároveň aj odpoveď. 

Pri posudzovaní potenciálneho partnera sa vždy zameraj na jeho skutky, na to, čo robí pre teba a pre váš vzťah, a nikdy nie na to, ako veľmi ťa fyzicky priťahuje, ako veľmi ti imponuje jeho životný štýl alebo spoločenský status.

Je normálne, že chceš cítiť, že ti chce byť nablízku, že túži po tvojej spoločnosti, že je šťastný, keď ťa počuje a že máš miesto v jeho živote. A pokiaľ toto necítiš, tak nečakaj, že to raz príde, ale venuj svoj čas a svoju pozornosť človeku, pri ktorom si nebudeš musieť klásť otázku, aké je tvoje miesto v jeho živote, lebo to budeš vedieť na základe toho, ako sa k tebe správa.

© Dana

Zdieľaj s priateľmi
>