Stiahol sa? Čo nerobiť, keď sa muž stiahne

Stiahol sa a ty netušíš dôvod, prečo sa to stalo. Všetko predsa medzi vami fungovalo. Cítila si vzájomné spojenie. Smiali ste sa na rovnakých veciach. Mali ste podobné názory. Jasne ti prejavoval svoj záujem a ty si mu ho opätovala. 

Vo chvíli, keď si si už bola istá, že z tohto sa môže zrodiť vzťah, po akom túžiš, nastal obrat. Zrazu sa začal správať ináč. Jeho telefonáty sa stali zriedkavejšie, na niektoré správy ani neodpovedal, o spoločne trávenom čase sa ti mohlo len snívať.

Čo sa stalo? Prečo sa tak zmenil, keď sa všetko vyvíjalo ako podľa najlepšieho scenára?

Vo videu sa dozvieš, prečo je zbytočné analyzovať jeho správanie, akých chýb sa treba vyvarovať (hoci ich tak často robíme) a ako sa zachovať v takejto situácii, aby si sa zbytočne netrápila pre niekoho, kto o teba nemá záujem.

(Ak radšej čítaš, pod videom nájdeš celý prepis videa.)

PREPIS VIDEA

Prejavuje ti svoj záujem a ty mu ho opätuješ. Zrazu však začne spomaľovať. Nepíše a nevolá ti tak často ako predtým, neorganizuje žiadne spoločné stretnutia.


Čo máš v takejto situácii robiť? 

Čo robíme, keď sa muž stiahne

Keď sa muž náhle stiahne, začneme posadnuto hľadať odpoveď na otázku, prečo sa takto správa. 

  • Možno je to preto, že sa v jeho živote vyskytli situácie alebo  problémy, ktoré musí riešiť prioritne. Možno sú to problémy v práci alebo problémy v rodine. 
  • Možno je to preto, že napriek tomu, že sa mu páčiš, tak zistil, že ešte stále nemá vysporiadaný vzťah, ktorý mal predtým. Že ešte stále niečo cíti k svojej EX partnerke. 
  • Možno je to preto, že nemá ujasnené, aké sú jeho city k tebe. 
  • Možno je to preto, že chceš od neho niečo, čo on nechce. 
  • Možno je to preto, že nechce nič serióznejšie. 
  • Možno je to preto, že nie tá žena, akú hľadá. Napriek tomu, že ty si na tom spoločnom stretnutí cítila, že si veľmi dobre rozumiete a že ten súlad je vzájomný.
  • Možno je to preto, že chce mať nad tebou kontrolu. A to sa často vyskytuje práve vtedy, keď on vie, že máš o neho veľký záujem a že urobíš čokoľvek, aby si si ho udržala vo svojom živote.

Ako vidíš, tých možno môže byť veľmi veľa a záleží to vždy od konkrétnej situácie a od konkrétneho človeka.

V každom prípade je pre teba veľmi dôležité, aby si vedela, akým chybám sa treba v takejto situácii vyhnúť. 

Chyby, ktoré robíme, keď sa muž stiahne

1. Analyzujeme jeho správanie

Prvou veľkou chybou, ktorú v takejto situácii robíme, je, že začneme analyzovať jeho správanie.


Prečo?

Prečo sa takto začal správať? 

Prečo, keď to všetko fungovalo tak dobre?

Prečo, keď sme si tak výborne rozumeli?

Prečo, keď sa zdalo sa, že z tohto môže byť vzťah? 


Otázka prečo je však úplne zbytočná.


Pretože pokiaľ ti to on priamo nepovie, tak nemáš šancu zistiť, prečo sa to takto stalo.


Môžeš mať len určité dohady, určité domnienky, ktoré však vôbec nemusia mať nič spoločné s realitou.


Čím viac sa budeš sústreďovať na to "prečo",  tým viac budeš venovať svoj čas a svoju energiu tomu, čo ťa trápi. A budeš sa preto cítiť stále horšie.


Práve preto je veľmi dôležité, aby si sa prestala trápiť týmito otázkami a uvedomila si, že ten problém je na jeho strane. Že to si musí riešiť on.

Informácia, ktorá je pre teba dôležitá


Ty však dostávaš jednu veľmi cennú informáciu. A to je informácia o tom, že tento človek nevie komunikovať.


Že tento človek nevie otvorene komunikovať, aby ti povedal, prečo sa stiahol, čo sa mu nepáči alebo aké má problémy.


Bez ohľadu na to, aké sú jeho dôvody, tak sa nevie postaviť k danej situácii ako muž. Nevie ti otvorene povedať, čo sa deje, a správať sa spôsobom, aký si zaslúžiš.

2. Začneme sa viac usilovať o jeho pozornosť

Druhá chyba, ktorú veľmi často robíme, je, že sa začneme viac usilovať.

Začneš bojovať o jeho pozornosť. Hoci vieš, že nechceš pôsobiť zúfalo,

nedokážeš si pomôcť. Pretože tento muž sa ti páčil a zdalo sa ti, že je možné, aby ste fungovali v dobrom vzťahu.

No a v takejto situácii keď ON začne spomaľovať, začne sa menej usilovať, tak ty zrýchliš a začneš sa usilovať o to viac.

Toto sa začne prejavovať tým, že ty ho začneš viacej kontaktovať. Že začneš plánovať spoločné stretnutia. Začneš sa mu neustále pripomínať a tým mu ukazovať, že si tu, že si to preňho a si ochotná robiť to, čo on chce.

Problém takéhoto tvojho správania je v tom, že ty chceš veci urýchľovať a začneš investovať do človeka, ktorý investuje do teba stále menej alebo už takmer vôbec. 

Predstav si vašu situáciu ako beh. Bežíte ste obaja rovnakým tempom, každý vo svojej dráhe. Je vám spolu príjemne. No zrazu začne on spomaľovať a ty začneš zrýchľovať. Ty začneš šprintovať, lebo si myslíš, že tým vyrovnáš ten nedostatok jeho rýchlosti a že ho možno budeš motivovať k tomu, aby sa rozbehol za tebou.

No v skutočnosti sa stane presný opak. On bude za tebou stále viac zaostávať. To znamená, že tá vzdialenosť medzi vami sa bude neustále zväčšovať.

Ak máš problém pochopiť správanie mužov v určitých situáciách, niektoré odpovede na tvoje otázky nájdeš aj v minikurze  "Čo treba vedieť o mužoch, resp. Ako pochopiť muža". 

Čo teda robiť v takejto situácii? 

1. Keď on spomalí, tak spomaľ aj ty

Je to dôležité pre teba. Pre tvoje vlastné dobro. Uvedom si, že ty nemôžeš ovplyvniť jeho rozhodnutia, jeho výber a tak isto nemôžeš riešiť zaňho situácie, ktoré sa trebárs v jeho živote vyskytli.

2. Nastav si svoje vlastné pravidlá

Tu je dôležité, aby si mala svoj časový rámec. Ako dlho budeš na tohto človeka čakať, kým sa opäť vráti k tomu správaniu, aké mal predtým. Kým sa opäť bude správať tak, ako ty od neho očakávaš.

Pre každú ženu môže byť toto obdobie iné. Pre jednu to môže byť trebárs týždeň. Pre druhú to môže byť trebárs mesiac.

V každom prípade je dôležité, aby si nezostala zaseknutá v tejto fáze.

No a čo je najpodstatnejšie:

3. Vráť sa k sebe

Vráť sa k svojmu životu. Snaž sa robiť veci, ktoré ťa robia šťastnou. Ktoré ťa zaujímajú. Stretávaj sa s priateľmi. Stretávaj sa s novými ľuďmi.

A hlavne investuj do nových vzťahov.

Práve preto je dôležité, aby si mala stanovený aj ten časový rámec, ako dlho budeš čakať naňho. Aby si sa mohla pohnúť ďalej a umožnila, aby si ťa našiel niekto, kto bude mať o teba záujem, a nečakať na niekoho, kto o teba záujem nemá.

Cesta do destinácie vzťah má byť o vzájomnom spoznávaní, o komunikácii, o vzájomnom rešpekte, ako aj o zábave.

Pokiaľ ti niekto nepreukazuje svoju úctu tým, že bude otvorene komunikovať a trebárs ti nepovie, prečo potrebuje spomaliť, tak by si si mala položiť otázku, či má význam investovať do človeka, ktorého máš neustále ťahať, aby bežal rovnakým tempom a rovnakým smerom ako ty.

© Dana

Image by SplitShire from Pixabay 

Zdieľaj s priateľmi
>