Čo nikdy nerobiť,
ak ťa muž ignoruje

Ak ťa muž ignoruje, je to veľmi traumatizujúca skúsenosť. Spôsoby, akými sa ignorácia prejavuje, ako aj dôvody, prečo sa muž takto správa, môžu byť rôzne. Vždy však spôsobuje človeku, ktorý je ignorovaný, veľa neistoty a bolesti. 

Čo robiť, ak ťa muž, na ktorom ti záleží, ignoruje?  

Odpovede nájdeš vo videu, v ktorom sa venujem ignorácii na začiatku rodiaceho sa vzťahu, t. j. vo fáze zoznamovania, ale aj ignorácii vo vzťahu, ktorý je dlhodobý. Dozvieš sa však aj to, čo v žiadnom nerobiť, keď ťa muž ignoruje, keď sa odmlčí, keď sa stiahne, keď neodpovedá, keď sa s tebou zahráva...


(Ak radšej čítaš, pod videom nájdeš celý jeho prepis.)

Prepis videa

Zažila si niekedy situáciu, že ťa partner začal ignorovať?

Ak áno, vieš o tom svoje. 

V dnešnom videu sa pozrieme na to, čo robiť, ale hlavne čo v žiadnom prípade nerobiť, ak sa muž k tebe takto správa.

Ignorácia na začiatku vzťahu

Ako sa teda prejavuje ignorácia úplne na začiatku?

1. situácia - po prvom stretnutí alebo po niekoľkých stretnutiach

Predstav si, že máš za sebou prvé rande, prípadne už niekoľko stretnutí a cítiš vzájomné spojenie. Máš pocit, že to všetko išlo úplne skvele. Dobre ste sa bavili.

Mala si pocit, že toto je muž, ktorý je pre teba veľmi zaujímavý, veľmi ťa priťahuje a že to isté cíti aj on.

Čakáš, že sa ti ozve, no a zrazu nič. 

Čakáš jeden deň, čakáš druhý deň, čakáš tretí deň a stále nič.

Visíš na telefóne, nie si schopná sa na nič sústrediť.

Nevieš robiť nič a začneš uvažovať. 

Prečo? Prečo sa začal takto správať? Ignoruje ma? Stalo sa mu niečo? Niečo som povedala? Urazila som ho? Nejakým spôsobom som sa mu znepáčila alebo čo je dôvod, že sa takto správa? 

Nesnaž sa nejakým spôsobom hádzať vinu na seba a rozmýšľať, čo a prečo to on takto spravil.

Keď muž alebo chalan už nereaguje, nezavolá ti, nenapíše ti, nepozve ťa na ďalšie rande, v tom momente je úplne zbytočné, ak ty chceš vyvíjať nejakú aktivitu, lebo v tomto prípade by si sa ty postavila do takej pozície, že ho žiadaš alebo prosíš o niečo. 

Začínaš s ním hrať hru, kde preberáš tú jeho úlohu. Nie on sa usiluje o teba, ako by to prakticky v bežnom vzťahu na začiatku malo byť, ale ty sa usiluješ oňho.

To znamená, že úplne si vymenila svoju úlohu, a čím sa viac budeš usilovať, tým ukazuješ, že si vážiš viac jeho ako seba.

A na druhej strane vystavíš nepríjemnej situácii aj jeho, pretože ak on sa rozhodol, že už sa s tebou nechce stretnúť, netreba to nejakým spôsobom už naháňať, netreba sa vnucovať, treba to brať ako fakt, že je to ukončená záležitosť.

Tento chalan nemá o teba záujem, lebo keby ten záujem naozaj mal, tak vyvíja ďalšiu aktivitu.

Čo nerobiť, keď ťa muž ignoruje 

Ani mu netelefonuj, ani mu nepíš esemesky, ani ho nešpehuj na sociálnych sieťach. Absolútne nerob nič. 

Neanalyzuj, prečo sa ti takéto niečo stalo, a hlavne - neobviňuj sa. 

Za jeho správanie ty nemôžeš, môžeš jedine za správanie svoje. 

2. situácia - striedanie záujmu a nezáujmu

Druhou situáciou môže byť, keď sa ti muž trebárs nejakých pár dní neozve.

Ty prežívaš veľmi zlé obdobie, pretože si nešťastná, rozmýšľaš o ňom, čo sa stalo, a obviňuješ sa za to, že prečo si sa mu tak nezapáčila, aby sa ti znova ozval. 

A zrazu príde deň, keď sa ti naozaj ozve a znova si s tebou dohodne stretnutie a ty si šťastná. Už neriešiš, prečo sa pár dní neozval, a znova sa tešíš. 

Padne ti kameň zo srdca.

V tejto eufórii znova ideš na rande.

A znova je to super.

Si úplne nadšená.

Žiaľ, potom sa môže stať, že je zasa pár dní ticho a toto sa opakuje.

Nie je to prvýkrát, druhý, tretí... Môže to byť x-krát. 

Zažívaš obdobia, kde si neistá, kde si zranená, kde si rozpačitá. A nevieš, čo sa vlastne deje a čo si máš o tomto jeho správaní myslieť.

Je to vlastne také striedanie tých jeho nálad, keď je úplne úžasný a zrazu úplne chladný, zrazu ako keby sa ti stratil, ako keby neexistoval, ako keby neexistovala ty.

Dostávaš sa do určitej slučky.  Je to taká slučka, kde sa určitá situácia stále opakuje a táto situácia ti vôbec neprospieva.

Ty si začínaš v tomto období budovať svoj život okolo jedného muža, ktorý ťa stále viac a viac priťahuje, lebo práve tým, že on sa odmlčí a potom sa znova vráti,  ty máš pocit, že sa musíš oňho viac a viac usilovať, musíš stále niečo robiť preto, aby si ho pritiahla naspäť, aby sa znova vrátil.

Budovanie svojho šťastia alebo svojho života okolo jednej osoby vôbec nie je zdravé.

Čo nerobiť, keď ťa muž ignoruje 

Ak sa už na začiatku vzťahu  muž takto k tebe správa, je to z jeho strany hra.

Zahráva sa s tebou, aby získaval stále viac a viac tvojej pozornosti, lebo on dobre vie, že na mnohé ženy práve táto taktika platí.

To znamená, že žena začne vyvíjať stále viac a viac úsilia, pretože chce tohto muža, do ktorého sa možno že už postupne zamilováva alebo už aj zamilovala, mať vo svojom živote a nechce oňho prísť.

Muž s takýmto správaním nie je vhodný na vzťah.

Nech je akokoľvek úžasný, keď si s ním a keď je v dobrej nálade a keď sa k tebe vráti...

Určite nie.

Nie, nie, nie, pretože je to človek, ktorý sa s tebou hrá.

Ak sa muž na začiatku takto správa, určite treba z tohto ešte len začínajúceho vzťahu vycúvať. Toto nie je normálne správanie od muža, o ktorého by si mala mať záujem.

Magnet na mužov - 7 tajomstiev príťažlivosti ženy

MINIWORKSHP 11. 11. 2021

Chceš vedieť, aké správanie mužov priťahuje?  

Na miniworkshope sa naučíš, akým správaním ho pritiahneš k sebe namiesto toho, aby si ho od seba odpudzovala. 

Ignorácia v dlhodobom vzťahu

Ak ste vo vzťahu dlhšie, tak je úplne prirodzené, že sa snažíš o tom rozprávať. 

Snažíš sa prísť na to, že čo sa vlastne deje, pretože už máte nejakú spoločnú históriu, už ste prešli nejakú časť tej životnej cesty spolu a zrazu je tu také zvláštne jeho správanie a ty nevieš prečo.

A práve tu je veľmi dôležité, aby si sa s ním porozprávala spôsobom, ktorý ho otvorí. Aby ste začali spolu komunikovať o veciach. 

Pri otvorení rozhovoru je veľmi dôležité, aby si ho vedela, ako ho viesť. Aby si si dopredu pripravila určité otázky, o ktorých sa chceš baviť. Aby si sa snažila o rozhovor, keď si pokojná, vyrovnaná, lebo akonáhle ho začneš obviňovať, kritizovať, začneš plakať - toto sú všetko spôsoby správania, ktorými absolútne nevyvoláš to, čo by si chcela.

To znamená, že nebude šanca sa s partnerom normálne porozprávať.

V tomto prípade ho ešte viacej zatlačíš niekde, aby tá veľká medzera medzi vami alebo ten odstup medzi vami ešte viac narástol.

Je dôležité, aby si hneď na začiatku mu úplne pokojným spôsobom povedala o tom, ako sa cítiš. Aby si sa nebála byť zraniteľná,  aby si povedala:

"Cítim sa trebárs zmätená, cítim sa neistá, cítim sa nemilovaná, keď sa voči mne takto správaš. 

A práve preto, že mne záleží na tomto vzťahu a na tebe, tak chcela by som sa o tejto veci s tebou rozprávať, aby sme sa mohli nejakým spôsobom vyhnúť takýmto situáciám, ktoré nám neprospievajú, ale naopak, ubližujú nám."

Môže sa stať, že napriek tomu, že budeš viesť tento rozhovor alebo budeš sa snažiť o tento rozhovor, aby sa niesol v čo najneutrálnejšom tóne, že partner sa ani tak nebude chcieť s tebou o veciach rozprávať úplne normálne a ešte viacej sa uzavrie a tá vaša vzdialenosť, ktorú máte medzi sebou, sa bude ešte viac zväčšovať.

V takom prípade je potrebné sa zamyslieť nad tým, či má význam byť vo vzťahu s mužom, ktorý ti nechce priamo povedať, že čo sa deje, lebo je nevyhnutné, aby partneri sa bavili o všetkých takýchto témach.

Zdieľaj s priateľmi
>