Nezáleží mu na mne alebo Ako zostať preňho dôležitou

"Nezáleží mu na mne", hovoríš si, keď zasa zrušil plánované stretnutie, neozval sa vôbec alebo ti v jednom kuse hovorí o množštve práce, ktorou je zasypaný. Cítiš, že v rebríčku jeho priorít sa prepadáš stále niekam hlbšie, a preto sa snažíš stále viac a hľadáš spôsob, ako byť pre partnera prioritou. 

Ak váš partnerský vzťah trvá dlhšie, v mysli si premietaš časy, keď bolo pre teba úplne prirodzené mať plnú pozornosť partnera. Dnes je všetko iné... Byť pre partnera samozrejmosťou a cítiť jeho nezáujem je pre každú ženu mimoriadne náročné.

V dnešnom videu sa dozvieš, ako tvoj spôsob života ovplyvňuje váš partnerský vzťah, prečo ťa berie ako samozrejmosť a čo môžeš zmeniť, aby si mala sama zo seba lepší pocit.

Prepis videa

Ak máš pocit, že mu už na tebe nezáleží a že v zozname jeho priorít klesáš stále nižšie, pozri si dnešné video, v ktorom sa dozvieteš aj to, prečo sa pre muža časom stávame samozrejmosťou a čo robiť, aby sme neboli preňo len záložným plánom, ale jeho prioritou.

Čo znamená byť pre partnera prioritou

Ak chceš, aby si bola pre muža prioritou, tak si treba definovať, čo to vlastne znamená.

Pretože veľa žien si myslí, že byť prioritou znamená:

  •  že muž ti bude venovať všetok svoj voľný čas, 
  • že sa zriekne svojich priateľov, svojich záľub, svojich koníčkov. 

No ale tu si treba uvedomiť, že toto nie je tá správna cesta, pretože život človeka sa skladá z rôznych oblastí. A čím je život človeka pestrejší, tak tým je aj ten človek pre nás zaujímavejší.

Takže v tom momente, ak by si chcela, aby partner okrem práce trávil všetok čas len s tebou, nie je to úplne vhodné riešenie, pretože takýto muž by ťa časom prestal baviť.

Priority v živote partnera

Každý človek má vo svojom živote určité veci, určité aktivity, ktorým pripisuje väčší význam.

No a toto treba poznať. Treba vedieť, čomu pripisuje význam tvoj partner.

Lebo pokiaľ máš pri sebe človeka, ktorý je workoholik, je samozrejmé, že bude práci venovať viacej času ako trebárs bežný človek. No a v takomto prípade to môže byť práve na úkor toho času, ktorý venuje tebe.

Takže ak ti práve toto nevyhovuje, tak je to signál, že možno tento partner nie je vyslovene vhodný pre teba.

Takisto sa môže stať, že máš pri sebe muža, ktorý veľmi veľa času venuje trebárs nejakému športu alebo nejakým voľnočasovým aktivitám, a práve preto má menej času na teba.

Takže zasa si to treba vyhodnotiť, že či máš byť vo vzťahu s takýmto človekom. Lebo je možné, že on nebude chcieť tie pomery zmeniť, že nebude chcieť venovať viac času tebe.

Výhovorky alebo skutočne nemá čas?

Veľa žien má aj veľmi negatívnu skúsenosť, že muž sa neustále vyhovára na to, že má veľa práce a práve preto sa trebárs neozýva a neberie telefón alebo dokonca ju nepríde navštíviť.

Takže v tomto prípade môžme povedať len jednu vec.

Každý človek si robí priestor vo svojom živote na to, čo je preňho dôležité.

To znamená, že keď je pre nás niečo alebo niekto veľmi dôležitý, tak si preňho vieme vyčleniť čas bez ohľadu na to, akí sme zaneprázdnení alebo čo všetko potrebujeme urobiť.

Takže určite v tom prípade, keď ti muž neustále hovorí, že nemá na teba čas a neustále to odkladá a nevyvíja žiadnu aktivitu na to, aby bol s tebou, tak treba sa nad tým vážne zamyslieť.

Tento muž určite nie je pre teba ten pravý, pretože preňho nie si dôležitá, lebo ti to dokazuje práve tým svojím správaním.

Prečo ťa berie ako samozrejmosť

Ak si s partnerom vo vzťahu dlhšie, tak stále máš potrebu robiť preňho čo najviac, aby bol spokojný a šťastný.

A práve toto je jeden z veľmi dôležitých dôvodov, prečo ťa muži časom začnú brať ako niečo samozrejmé.

Pretože vedia, že urobíš pre neho čokoľvek a zároveň že si tam preňho kedykoľvek ťa on potrebuje. 

Nie je ojedinelé, že sa ženy zriekajú aj svojho dovtedajšieho spôsobu života. Že sa nestretávajú trebárs s priateľmi alebo nevenujú sa svojim záľubám a koníčkom a celkovo si postavia vzťah ako tú najdôležitejšiu prioritu v ich živote.

Ak je vzťah a partner jediný zmysel tvojho života

Ženy, ktoré sa zrieknu svojho života, ktorý dovtedy viedli, a začnú sa sústreďovať len na partnera a na svoj vzťah, sa ocitnú vo veľmi zvláštnej situácii.

Je to situácia, keď berú muža ako jediný zdroj svojho šťastia, ako jediného človeka, ktorý im má zabezpečiť všetko, čo dovtedy brali z rôznych zdrojov.

Pretože keď mala žena svoj spoločenský život, keď mala svoje aktivity, ktoré robila trebárs po práci, čerpala svoje šťastie a svoju spokojnosť z rôznych zdrojov.

No ale akonáhle žena trebárs chodí už len do práce a venuje sa partnerovi, tak v tom momente si určitým spôsobom zablokuje tie svoje zdroje šťastie a sústreďuje sa prioritne na svojho partnera.

Toto všetko si postupne všíma aj partner, pretože už cíti, že nie si presne tá žena, ktorú spoznal na začiatku.

Lebo ak si na začiatku mala pestrý spoločenský život, stretávala si sa s priateľmi a so známymi, chodila si na rôzne akcie, organizovala si trebárs nejaké akcie, venovala si sa športu alebo nejakým iným záujmovým aktivitám, tak si mala aj veľa rôznych námetov na zaujímavé rozhovory.

Mala si veľa nových tém. Mala si rôzne svoje názory, ktoré mohli byť veľmi zaujímavé.

Akonáhle sa však sústredíš len na svoj vzťah a na svojho partnera, tak tvoj svet sa zrazu zmenšuje. Jednoznačne sa zmenší a ten partner a ten tvoj vzťah v tom tvojom živote začne zaberať stále väčšie a väčšie miesto.

Ako ťa vníma partner

Aj partner to vníma tak, že už nie si tá žena, ktorá bola taká zaujímavá, ktorá ho očarila práve tým, že bola niečím iná, ako boli tie ostatné.  

Práve preto, že všetky tie tvoje aktivity a to, akým spôsobom si dovtedy žila, tak to bolo presne to, čo ťa odlišovalo od tých druhých žien. 

Akonáhle ty všetko toto prestaneš robiť a začneš sa sústreďovať skutočne len na svoj vzťah a na svojho partnera, partner ťa začne vnímať ako niekoho, kto je tu stále, kto je stále dostupný, kto nemá nejaké svoje požiadavky, kto nemá nejaké svoje nároky, kto ani nemá nejaký svoj špeciálny pohľad na život, a beriete ťa ako niečo úplne samozrejmé.

A ty máš zrazu pocit, že ten partner sa o teba prestal zaujímať.

Ty sama seba určitým spôsobom postavíš do roviny, kde vyzeráš ako žena, ktorá robí všetko len pre svojho partnera, ale nerobí nič pre seba.

Nezriekaj sa svojho života

Takže ak chceš toto všetko zmeniť a hlavne ak si chceš získať partnerovu pozornosť, ale predovšetkým svoj vlastný dobrý pocit samej zo seba, tak je nevyhnutné, aby si znova získala naspäť ten svoj život.

Vyhradila si v rámci tvojho času aj čas, ktorý je určený len pre teba. Čas, v ktorom ťa nikto nebude rušiť a budeš v ňom robiť len veci, ktoré ťa napĺňajú a ktoré ťa bavia a robia ťa šťastnou.

Musíš ukázať, že tvoj život existuje aj mimo tvojho vzťahu a že nie si vždycky dostupná podľa toho, ako ťa potrebuje partner.

Keď si totiž vždy dostupná, tak dávaš partnerovi signál o tom, že tvoj život je zameraný len naňho. Že v ňom nemáš nič zaujímavejšie, čo by si robila sama pre seba, čomu by si sa venovala. Pretože vždy máš naňho čas, keď ťa on potrebuje.

No a toto zabíja tvoju príťažlivosť.

Teba to posúva do roviny človeka, ktorý tu je vždycky na to, aby napĺňal partnerove potreby bez toho, aby sa partner musel nejako špeciálne o teba usilovať.

Čo robiť, aby bol tvoj partnerský život lepší

Ak chceš, aby tvoj život a tvoj partnerský život bol čo najlepší, tak je nevyhnutné, aby si sa snažila tu byť pre partnera. Aby si mu ukazovala svoju lásku, ale aby si to nerobila takým spôsobom, že úplne potlačíš seba a svoje potreby niekde úplne na spodok a prípadne im nevenuješ žiadnu pozornosť

Takisto je nevyhnutné, aby si ukázala partnerovi, čo chceš, čo ťa robí šťastnou. Aby aj on vedel, s čím má on prichádzať a čo spraví tvoj život krajší a príjemnejší.

A určite je veľmi dôležité, aby si nebola stále dostupná. Aby si nebola to dievča, ktoré tu vždycky bude. Ktoré vždycky čaká na to,  kedy partner príde s nejakou požiadavkou a bude vedieť na sto percent, že ty tú požiadavku určite vyplníš.

Keď si vrátiš do svojho života to všetko, čo ťa robilo kedysi šťastnou, alebo aj nové veci, ktoré ťa budú robiť práve teraz šťastnou, tak určite budeš mať zo seba veľmi dobrý pocit a môže sa to pozitívne prejaviť aj v tvojom vzťahu s partnerom. 

Ak máš problém pochopiť správanie mužov v určitých situáciách, niektoré odpovede na tvoje otázky nájdeš aj v minikurze  "Čo treba vedieť o mužoch, resp. Ako pochopiť muža". 

© Dana

Autor fotky: Engin Akyurt na Pexels

Zdieľaj s priateľmi
>