Stráca o teba záujem?

Z jeho správania cítiš odstup. Hoci si chceš nahovoriť, že je všetko OK, vieš, že sa niečo deje. Prejavy jeho záujmu sú sporadické a viac-menej si to ty, kto sa ozýva ako prvý. Chceš vedieť, čo sa deje, no zároveň ťa desí predstava, že ho strácaš. Je totiž pre teba všetkým a on to vie...

Vo videu sa dozvieš, aké správanie ťa postaví do pozície, že muž stráca o teba záujem, hoci spočiatku o teba záujem mal.

(Ak radšej čítaš, pod videom nájdeš celý jeho prepis.)

PREPIS VIDEA

Fungovala medzi vami chémia, cítila si spojenie, volal, písal, stretávali ste sa. Ale zrazu sa to zmenilo a on stratil o teba záujem. Si zmätená, pretože nevieš, čo sa stalo. V dnešnom videu sa dozvieš jeden veľmi častý dôvod, ktorý za tým môže byť. 

Možno tvoj príbeh vyzerá takto...

Stretneš muža, ktorý ti venuje svoju pozornosť a prejavuje o teba záujem. Čím viac ste spolu v kontakte, tým viac naňho myslíš a tým viac túžiš byť s ním.

A práve vtedy začneš robiť postupne určité zmeny vo svojom živote. Začneš meniť svoje návyky. 

Menej času venuješ sebe.

Napríklad rušíš svoje pravidelné tréningy v posilňovni, pretože on ti práve zavolal, že sa chce stretnúť, a ty namiesto toho, aby si si s ním dohodla iný čas, tak radšej zrušíš svoj tréning.

Menej stretávaš so svojimi priateľmi alebo s členmi rodiny, pretože tento čas chceš venovať jemu.

Všetky tieto zmeny vedú k tomu, že zo svojho života postupne vypúšťaš to, čo ti robilo radosť. To, čo bolo pre teba dôležité. Takisto vypúšťaš zo svojho života ľudí, ktorí sú pre teba dôležití, a venuješ im menej času. 

Všetky tieto zmeny, ktoré robíš vedome či nevedome, vedú k tomu, že si chceš vytvoriť vo svojom živote viac času a priestoru preňho, pretože on je pre teba veľmi dôležitý.

Omámená emóciami si neuvedomuješ, čo sa ti v procese zoznamovania stalo...

Ty si prestala venovať pozornosť sama sebe a presunula si túto svoju pozornosť naňho. 

Takže namiesto toho, aby si jeho začlenila do svojho života, do svojho harmonogramu, do tvojich denných rutín, ty si začala budovať svoj život okolo neho a prispôsobovať ho jemu.

Prečo sa takto správaš

Robíš to práve preto, lebo jeho si si postavila na piedestál.

Dala si mu veľmi dôležité, dá sa povedať, že v tomto čase možno najdôležitejšie miesto vo svojom živote, pretože nechceš o neho prísť a veľmi ti záleží na tom, aby si budovala svoj vzťah s ním. 

Vôbec si však neuvedomuješ jednu veľmi dôležitú vec...

Ako to vidí on

On toto tvoje správanie vníma a jasne si uvedomuje, že úplne inak si sa správala na začiatku a úplne iným človekom sa stávaš.

Táto zmena v tvojom živote mu jasne ukazuje, že ty si v tom procese randenia (zoznamovania) stratila seba.

Ty si stratila záujem o seba a tým pádom stratil aj on záujem o teba, pretože ako môže mať on záujem o teba, keď ty sama o seba nemáš záujem?

V tomto prípade je dôležité si uvedomiť, že napriek tomu, ako dobre vyzeráš. Napriek tomu, aký máš status. Napriek tomu, že máš postavenie v práci, že si úspešná žena, tak toto všetko nestačí, pretože preňho je veľmi dôležité, ako on vníma tvoju hodnotu a tú nevníma na základe týchto charakteristík, ale na základe toho, ako sa ty správaš sama voči sebe

Tým, že ty vysielaš signál, že tebe na sebe nezáleží, vyvolávaš v ňom aj uvedomenie, že: On vlastne nemusí robiť nič. On sa už nemusí snažiť. On nemusí vyvíjať žiadnu aktivitu, pretože už ťa má. Už nemusí robiť nič, aby si ťa získal. 

Práve preto prestáva byť aktívny. Práve preto sa niekedy aj stiahne, pretože akonáhle cíti ten tlak z tvojej strany, akonáhle vidí, že on je pre teba ten stredobod tvojho sveta, tak cíti, že je tlačený do niečoho, a toto určite nechce žiadny muž.

Nepochybujem o tom, že tvoje zámery sú dobré a že ty mu chceš svojím správaním len preukázať bezpodmienečnú lásku. V každom prípade však ideš týmto správaním proti sebe. Video na túto tému nájdeš aj v Akadémii vzťahov a ak sa chceš stať členkou Akadémie vzťahov, klikni sem a dozvieš sa podrobnosti.

Iné dôvody, prečo stráca o teba záujem

Dôvodov, prečo muž stráca o teba záujem, môže byť však oveľa viac. Napríklad to môže byť preto, že je skutočne časovo veľmi zaneprázdnený a vzťah nie je preňho priorita.

Možno je to preto, že nie je single.

Možno je to preto, že nemá ešte ukončený predchádzajúci vzťah, alebo je to skrátka len preto, že ho veľmi vzrušuje práve tá fáza, keď ženu získava, ale akonáhle ju získa, tak záujem stráca.

Možno je to človek, ktorý má vyhýbavú vzťahovú väzbu, alebo len nejaká negatívna skúsenosť z minulosti v ňom niečo spustila.

Takže ako vidíš, tých dôvodov môže byť veľa a je veľmi ťažké identifikovať, že aký to bol v jeho konkrétnom prípade.

Pre teba je však dôležité, aby si si uvedomila vlastnú dôležitosť a aby si mala nastavené svoje zdravé hranice.

Nenechaj svoje vzťahy na náhodu a poď do Akadémie vzťahov!

Akadémia vzťahov

Čo môžeš urobiť v takejto situácii

V prvom rade si polož otázky: 

  • Ako sa ja správam (ako som sa správala) v tomto vzťahu? 
  • Čoho som sa vzdala? Čoho som sa zriekla? Čo mi robilo predtým radosť a čo bolo súčasťou môjho života?
  • Prečo som sa takto správala?
  • Nevenujem veľa času tomu, že myslím naňho, že sa trápim nad tým, prečo mi nevolá, prečo mi nepíše? Kontrolujem neustále telefón?
  • Prečo toto robím? Ako sa pri tom cítim? 

A pokiaľ je to naozaj tak, je dôležité, aby si opäť presunula svoju pozornosť na seba. 

Samozrejme, pokiaľ niekoho miluješ a máš túžbu byť s ním, tak je veľmi ťažké zastaviť svoje myšlienky a venovať sa niečomu inému.

Práve preto je dôležité, aby si si našla nejaké nové impulzy, aby si začala robiť nové veci, aby si išla von medzi ľudí a aby si nevenovala toľko toho mentálneho priestoru jemu.

Práve vtedy začneš žiť opäť ten svoj život, pretože ty si samostatná osobnosť, tak ako aj on je samostatnou osobnosťou, ktoré fungujú v jednom vzťahu alebo by chceli fungovať v jednom vzťahu.

Ak presunieš svoju pozornosť opäť na seba, vyšleš tým aj jemu signál, že ty máš svoj vlastný život, že ty máš svoj vlastný svet a chceš, aby on bol súčasťou toho tvojho sveta, a nie signál, že ty si si jeho postavila ako stredobod svojho života a svojho sveta. 

Láska nemôže byť dôvodom na to, aby si sa zriekla svojej identity, a takisto to platí aj o tvojom partnerovi.

© Dana

Zdieľaj s priateľmi
>