Keď muž stráca o teba záujem

Venoval ti svoju pozornosť, pravidelne ťa kontaktoval a čas strávený spolu ste si obaja užívali. Zrazu sa však jeho správanie začalo meniť. Už nepotrebuje vedieť, ako sa máš a čo robíš. Ozýva sa len sporadicky. Je neustále zaneprázdnený a na stretnutie s tebou mu nezostáva čas. Chceš veriť, že je to len dočasná situácia, ktorá sa vyrieši. Tvoja intuícia ti však hovorí, že váš vzťah má mizivú nádej na prežitie. 

Vo videu sa dozvieš 5 signálov v správaní partnera, ktoré môžu (ale nemusia) znamenať, že o teba stráca záujem.

(Ak radšej čítaš, pod videom nájdeš celý jeho prepis.)

PREPIS VIDEA

V poslednom čase sa jeho správanie k tebe zmenilo. Znepokojuje ťa to, pretože nevieš, čo si máš o tom myslieť.

Ak sa partnerovo správanie náhle zmení, je prirodzené, že to v tebe vyvoláva strach a neistotu. Začneš si vytvárať domnienky, čo mohlo spôsobiť takýto obrat v jeho správaní.

Pokiaľ však s partnerom priamo nehovoríš o danej situácii, je veľmi ťažké zistiť skutočný dôvod tejto zmeny v jeho správaní.

Existuje však niekoľko signálov, ktoré ti môžu napovedať, že postupne o teba stráca záujem. 

Keď ste spolu, nie je prítomný

Prejavuje sa to tak, že necítiš spojenie, že máš pocit, akoby bol duchom, mysľou niekde úplne inde.

V takomto prípade partner veľmi často neprejavuje záujem o tvoj život. Nespomína si na veci, o ktorých ste sa rozprávali. Často si kontroluje telefón a ty máš pocit, že si neužíva tvoju spoločnosť.

Treba si však uvedomiť, že ak takéto niečo prežívaš, hoci je to veľmi nepríjemné, nemusí to mať nič spoločné s tebou. Môže sa totiž stať, že partner má nejaké problémy vo svojom živote, a to buď v osobnom alebo v pracovnom, a nechce sa tým zaťažovať, prípadne má problém otvorene hovoriť o svojich problémoch, pretože nechce byť zraniteľný a v takomto prípade si chce veci poriešiť sám.

Ak je to tak, tak skutočne po tom, ako si vyrieši problémy, sa jeho správanie zmení. 

Úplne iná situácia však nastáva, ak sa jeho správanie nemení a v tom prípade vidíš, že jeho záujem o teba už nie je taký, ako bol na začiatku.

Výrazne sa mení spôsob vašej komunikácie

Oveľa menej ťa kontaktuje, nevolá, nepíše a trvá mu dlhšiu dobu, kým ti odpovie. Zriedkavo ťa niekam pozve a nezaujíma sa o to, čo robíš.

Samozrejme, nemôžeš očakávať rovnakú intenzitu komunikácie, akú ste mali na začiatku vzťahu, keď ste boli v kontakte takmer nepretržite.

Ak však nemá záujem o kontakt s tebou, ak sa ti vyhýba, ak veľmi slabo reaguje na tvoje pokusy o spojenie s ním, ak sa často vyhovára, tak si treba uvedomiť, že podľa všetkého jeho záujem o teba nie je taký, aký by si chcela.

Stále ťa za niečo kritizuje

V tomto prípade však nejde o konštruktívnu kritiku, ale o neustále vytýkanie chýb. Partnerovi na tebe prekáža všetko.

Kritizuje ťa za všetko, čo si urobila, ako si to urobila, dokonca aj za to, čo si neurobila.


V takomto prípade ho dokáže na tebe znervózniť hocijaká maličkosť, ktorá je potom dôvodom vzniku konfliktu medzi vami.


Vaše spoločné stretnutia sa tak menia na bojové pole často kvôli totálnym malichernostiam.


Ak sa partner takto správa, tak si treba uvedomiť, že mu nevyhovuješ a že nemá záujem byť s tebou, hoci z nejakých svojich dôvodov nechce ukončiť vzťah. Možno čaká na to, že to urobíš ty.


Vyhýba sa rozhovoru o spoločnej budúcnosti


Je prirodzené, že keď si s niekým vo vzťahu dlhšiu dobu, tak sa rozprávate aj o spoločnej budúcnosti.


Ak sa však partner takémuto rozhovoru vyhýba, ak ti hovorí, že načo to budete riešiť, že vám je dobre tak, ako to je, a že nech to necháte len tak plynúť, tak v takomto prípade je to signál, že možno z jeho strany skutočne nejde o seriózny záujem o vzťah s tebou a o spoločnej budúcnosti nechce hovoriť práve preto, že nemá záujem o spoločnú budúcnosť s tebou.

Stráca záujem o intimitu

V takomto prípade ti partner venuje stále menej svojej náklonnosti, vyhýba sa dotykom, objatiam, bozkom a intimite ako takej.


V tomto prípade váš vzťah začína viac pripomínať spolužitie dvoch priateľov (nie partnerov) a ty sa cítiš ako žena odmietaná.


Táto situácia nemá nič spoločné s prirodzeným vývojom, akým je pokles príťažlivosti medzi partnermi po fáze zaľúbenosti. 


Ak si vo svojom vzťahu postrehla niektorý z týchto signálov, nie je ešte dôvod na paniku.


Nemusí to znamenať, že partner o teba stráca záujem, pretože sa môže stať, že v jeho živote sú nejaké problémy, o ktorých s tebou nechce hovoriť.


Nie každý sa totiž dokáže zdôveriť, nie každý dokáže hovoriť o svojich problémoch a pocitoch, hoci partneri by mali vedieť takto komunikovať (žiaľ, mnohí majú problém správne komunikovať). 


Ak sa takéto správanie partnera opakuje, ak vidíš, že trvá dlhšiu dobu, je potrebné sa s ním porozprávať. Pri rozhovore mu povedz aj to, ako sa cítiš, keď sa k tebe takto správa. Na základe toho potom uvidíš, či sa jeho správanie zmení.


Môže sa však stať, že partner nemá záujem o takýto rozhovor, že to bude zahmlievať a budete ti hovoriť, že sa nič nedeje a len ty si si to vymyslela.


V takomto prípade však treba prehodnotiť, či ti takýto vzťah naozaj vyhovuje. Nie každý vzťah je totiž predurčený na to, aby prežil.

© Dana

Autor fotky: Rohit Verma na Pexels 

Zdieľaj s priateľmi
>