Prečo sa muž začne snažiť, keď sa žena prestane

Chceš, aby váš vzťah fungoval, a preto sa snažíš urobiť pre to všetko. Čím viac sa však snažíš, tým viac rastie tvoja nespokojnosť. Záujem partnera a jeho staroslivosť o teba nie je totiž adekvátna miere, akou ty investuješ do vzťahu. On je síce spokojný a užíva si benefity vzťahu, no tvoje potreby nie sú naplnené. Video "Prečo sa muž začne snažiť, keď sa žena prestane" prináša odpovede na otázku, prečo sa niektorí muži začnú o ženu usilovať až vtedy, keď ju strácajú. Poukazuje však aj na nevhodné správanie žien, ktoré môže viesť k ničeniu partnerského vzťahu.

(Ak radšej čítaš, pod videom nájdeš celý prepis videa.)

PREPIS VIDEA

Si vo vzťahu a robíš všetko preto, aby bol tvoj partner spokojný. On sa však k tebe takto nespráva. V dnešnom videu sa dozvieš, prečo sa muži začnú snažiť vtedy, keď sa ženy prestanú, a ako ty svojím správaním môžeš prispieť k postupnému zničeniu vášho vzťahu.

Prečo muž berie tvoju snahu ako niečo samozrejmé

Keď sme vo vzťahu, je prirodzené, že nám záleží na našom partnerovi. A práve preto ho začneme zahŕňať svojou starostlivosťou a pozornosťou. Je to v poriadku, pokiaľ toto isté robí aj on. 

Problém nastáva vtedy, keď si ty jediná, ktorá sa snaží, a tvoje úsilie nie je z opačnej strany opätované. 

Veľa žien si v takej situácii kladie otázky: Kde robím chybu? Prečo sa on o mňa nestará tak, ako ja? Prečo on nerobí toľko pre náš vzťah, ako robím ja?

Odpoveď je veľmi jednoduchá:

Lebo my ľudia si nevážime to, čo dostávame veľmi jednoducho, veľmi ľahko, o čo sa nemusíme usilovať. A zároveň to preto berieme ako niečo samozrejmé. Toto sa vzťahuje nielen na veci, ale aj na vzťahy. 

Ako svojím správaním ovplyvňuješ charakter vzťahu

Keď dávame do vzťahu priveľa, zvyčajne obviňujeme z nevďačnosti tú opačnú stranu. Ale je dôležité, aby sme si uvedomili, že aj my ženy svojim správaním veľmi zásadne ovplyvňujeme charakter vzťahu, a to už od prvého stretnutia. 

Ak investuješ do vzťahu priveľa a priskoro bez toho, aby si najprv tohto muža poriadne spoznala.

Ak si z neho urobíš centrum svojho života bez toho, aby si musel túto pozíciu v tvojom živote získať.

Ak mu neukážeš, kde sú tvoje hranice, a robíš všetko preto, aby si si získala jeho lásku, jeho pozornosť, jeho uznanie.

Ak kladieš vyššie jeho ako seba a svoje potreby.

Ak neustále do vzťahu dávaš bez toho, aby si získavala niečo aj z jeho strany, tak sa vôbec nečuduj, že si on zvykol na všetky tie benefity, ktoré mu ty dávaš, ktoré mu poskytuješ, ktoré mu dáva vzťah s tebou bez toho, a berie ich ako niečo samozrejmé.

Týmto správaním si "nechcene" nastavila takýto model a spôsobuješ nerovnováhu v dávaní a prijímaní, pretože ty stále dávaš viac, ale nedostávaš to, čo potrebuješ, čo by si od vzťahu chcela. 

Tvoja nespokojnosť v takomto prípade rastie, čo sa potom prejavuje na zhoršovaní vášho vzťahu.

Ak čakáš, že si to partner sám uvedomí a začne ti prejavovať viac pozornosti, viac lásky a dávať to, čo potrebuješ, tak zbytočne plytváš svojím časom a svojou energiou. 

Komunikuj o svojich potrebách

Základom je totiž vhodná komunikácia. Aby ste boli vo vzťahu obaja spokojní, musíte hovoriť o svojich potrebách a musíte si nastaviť určité pravidlá, ktoré vyhovujú obidvom stranám

Samozrejme, že pri komunikácii je potrebné sa vyhnúť agresívnemu správaniu a pasívnej agresii, pretože spôsob komunikácie je veľmi dôležitý

Ak je partner ľahostajný k tvojim potrebám

Ak partner presne vie, čo ty chceš a čo potrebuješ, no naďalej sa správa k tebe a k tvojim potrebám ľahostajne, tak zvyčajne si uvedomí to, čo má, až vtedy, keď o to príde.

Ako sa zmení jeho správanie, keď ťa stráca

Možno si aj ty zažila takú situáciu, keď si odišla z takéhoto vzťahu, a v tom momente sa správanie tvojho partnera úplne zmenilo

Zrazu začal prejavovať záujem o teba.

Zrazu ťa chcel získať späť.

Zrazu chcel, aby si mu dala ešte šancu, a sľuboval, že sa jeho správanie voči tebe zmení. 

Veľa žien takémuto rozprávaniu, takýmto sľubom uverí...

Je totiž veľmi príjemné počuť, že ťa potrebuje a že bez teba nedokáže existovať ďalej. Je veľmi príjemné tomu uveriť.

Žiaľ, realita je omnoho tvrdšia.

Chceš vedieťpo akej žene túži každý muž?

Prečo sa muž začne snažiť, keď ťa stráca

On sa totiž nesnaží získať ťa preto, že mu chýbaš, ale preto, že chce získať naspäť to, o čo tvojím odchodom prišiel.

Strata tohto všetkého mení jeho správanie, ale len nakrátko. Vždy si uvedom, že toto nie je natrvalo. 

Takto to totiž funguje vždy. Vždy, keď stratíme niečo, čo nám slúžilo, čo nám poskytovalo a prinášalo nejaký úžitok, nejaký benefit. 

Napríklad si predstav takú situáciu, keď máš doma starý počítač a ešte stále ti slúži. Pracuješ na ňom, máš v ňom uložených množstvo svojich súborov, ktoré nemáš nikde inde archivované. No a keď sa ti tento počítač pokazí, tak zrazu ťa prepadne panika, pretože ty sa potrebuješ dostať k tým svojim súborom, pretože tam máš kopec svojej práce.

Robíš všetko preto, aby ten počítač bol spojazdnený. A keď sa to nejakému technikovi podarí, si veľmi šťastná a prežívaš eufóriu, pretože sa to podarilo. V skutočnosti ti však nezáleží na tomto konkrétnom počítači, pretože je už starý a už ho plánuješ vymeniť, ale záleží ti na tej službe, ktorú ti poskytoval.

Záleží ti na tom, že môžeš na ňom ešte naďalej nejaký čas robiť, a zároveň v ňom máš uloženú aj tú svoju prácu, ktorú možno potrebuješ odovzdať. Keď sa ti však naskytne príležitosť, aby si si zabezpečila počítač nový, lepší a výkonnejší, tak to bez mihnutia oka urobíš. 

Práve preto je veľmi dôležité rozlišovať, že či ten partner potrebuje naozaj teba alebo mu ide len o to, čo si mu poskytovala

Sleduj preto vždy konzistentnosť v jeho správaní, pretože ak ti partner prejavuje svoju pozornosť len vtedy, keď ťa stráca, je to jednoznačný signál, že mu nejde o teba, že mu nezáleží na tebe, lebo ak by mu záležalo na tebe, tak ti prejavuje svoju pozornosť a stará sa o teba vtedy, keď ste spolu. Muž, ktorý miluje, totiž chce, aby bola žena pri ňom šťastná a spokojná.

© Dana

Image by @des_tiny.lee from Reshot

Zdieľaj s priateľmi
>