Keď muž nemá na teba čas

Na začiatku s tebou trávil veľa času, no postupne sa to zmenilo. Nevieš, kde sa stala chyba, no stále častejšie počúvaš, aký je zaneprázdnený. Nevieš, či je to naozaj pravda, alebo len jeho výhovorka, aby nemusel byť s tebou. Keď muž nemá na teba čas, môže to znamenať všeličo.

Čakáš preto na každý jeho telefonát, na každú správu, na každú jeho neohlásenú návštevu. Ani nevieš, ako si sa stala čakateľkou na to, kedy si on na teba nájde čas. 

Dnešné video je o tom, čo môžeš urobiť, keď nie si spokojná s množstvom času, ktorý ti partner venuje. Na konci videa je aj fráza, ktorú si treba zapamätať, a ak sa podľa nej budeš riadiť, už nikdy z teba nebude čakateľka na muža, ktorý to s tebou nemyslí vážne.

(Ak radšej čítaš, pod videom nájdeš celý prepis videa.)

PREPIS VIDEA

Chceš s ním stráviť viac času, ale on ti povedal, že je príliš zaneprázdnený. Čo môžeš robiť, keď ti partner nevenuje toľko času, koľko by si chcela?

Byť vo vzťahu znamená aj tráviť s partnerom spoločný čas. Tu však môže vzniknúť problém v rôznych požiadavkách obidvoch partnerov na množstvo spoločne prežitého času.

Ak ti partner nevenuje toľko času, koľko by si potrebovala, tak sa stávaš neistá a pýtaš sa, či naozaj nemá na teba čas, pretože je taký zaneprázdnený, alebo je to preto, že o teba nemá záujem. 

Čo robiť, ak nie si spokojná s množstvom času, ktorý ti partner venuje 

1. V prvom rade si môžeš zodpovedať niekoľko otázok

Je táto situácia dočasná alebo trvalá? 

Každý človek má vo svojom živote určité obdobia, keď sa jeho priority menia. Je to napríklad vtedy, keď si rozbiehame kariéru alebo máme nejaký zložitý projekt v práci, alebo je to vtedy, keď sa v rodine vyskytnú nejaké vážne problémy, ktoré potrebujeme riešiť.

Samozrejme, toto sú situácie, ktoré sú len dočasné, lebo sa po určitom období vyriešia. Ak partner prežíva práve niečo takéto vo svojom živote, jeho pozornosť sa mohla presunúť na niečo úplne iné, ako si ty. Nie preto, že o teba nemá záujem, ale preto, že tieto situácie musí prioritne riešiť.

Samozrejme, že by ti partner mal vysvetliť, čo sa deje a prečo má na teba menej času. V tomto prípade je vhodné to akceptovať a brať na vedomie, že táto situácia sa vyrieši. Ak ti partner nepovie, čo sa deje, je logické, že si nedostatok jeho času vysvetlíš po svojom. 

Čomu sa môj partner venuje a akú prácu vykonáva? 

Ženy majú veľmi rady mužov, ktorí sú úspešní, ktorí majú kariéru, ktorí vedia, čo chcú, ktorí majú životné ciele.

No a v takomto prípade sa môže stať, že pokiaľ máš pri sebe partnera, ktorý má svoju kariéru, má nejaký biznis, tak venuje tomuto oveľa viac času, ako keby len odrobil v práci bežný pracovný čas.

 

Takže toto treba určite vždy zvažovať. Pretože nie je možné očakávať, že človek, ktorý má nejaký rozbehnutý biznis (alebo ho rozbieha) alebo má významnú pozíciu v práci, prípadne ináč časovo náročnú prácu,  bude svojej práci venovať len osem hodín denne. 


Veľmi často je to omnoho viac, omnoho viac hodín, omnoho viac pozornosti a úsilia.


Úplne inou situáciou je, keď máš partnera, ktorý je workoholik. Tu si treba zasa uvedomiť, že tento človek má svoju prácu ako top prioritu, ktorá je úplne - úplne na prvom mieste a ďaleko za ňou sú ostatné veci. A v tomto prípade máš proti sebe veľmi silného súpera, proti ktorému je určite veľmi ťažké zvíťaziť. 


Rozdiel medzi partnerom, ktorý má časovo náročnú prácu, a partnerom, ktorý je workoholik, je v tom, že muž, ktorý je workoholik, nemá balans - nemá rovnováhu medzi pracovným životom a súkromným životom, pretože on úplne na prvé miesto dáva práve pracovný život a ostatné časti života sú často zatlačené niekde do úzadia. 


Takže ak sa ocitneš vo vzťahu s takýmto človekom, treba si položiť otázku, či skutočne budeš šťastná a spokojná, keď ti partner bude venovať omnoho menej času, ako to budeš požadovať, pretože práca v jeho živote je skutočne veľmi - veľmi dôležitá.

Ako sa ku mne správa?

Ak nerobí žiadne plány, ako budete spoločne tráviť čas.  Ak ruší stretnutia na poslednú chvíľu. Ak prichádza len vtedy, keď je to preňho výhodné a keď sa to jemu hodí.

Ak ťa berie ako niečo samozrejmé, to znamená, že vôbec nevyvíja žiadne úsilie a je si istý, že ty si tam vždy, keď ti zavolá, keď ťa niekam pozve, keď k tebe príde, tak toto všetko hovorí jasne o tom, že on nemá o teba taký záujem, aký záujem máš oňho ty.

Tu je veľmi dôležité, aby si mala svoj vlastný život. Aby si nebola v pozícii čakateľky, ktorá neustále čaká, kedy sa jej partner ohlási, kedy bude chcieť k nej prísť, kedy ju chce niekam pozvať.

Ale aby si mala svoje vlastné plány. Aby si vedela, kam ideš, s kým ideš, čo budeš robiť. A keď ti aj partner zavolá a ty máš iné plány, aby si tieto plány preňho nemenila len preto, že sa ti on na poslednú chvíľu ozval.

Práve takto môžeš partnera naučiť, že aj ty máš svoj život a že nečakáš, kedy ti on zavolá, a že sa musí aj on prispôsobiť tvojim plánom 

Aké sú moje požiadavky na spoločne prežitý čas s partnerom?

Vychádzaj z toho, že každý človek má iné požiadavky, má iné potreby a práve preto je potrebné, aby si ty vedela, aké sú tie tvoje. A keď ich poznáš, tak treba aj posúdiť, či sú tieto tvoje potreby reálne.

Niektoré ženy si totiž myslia, že keď sú vo vzťahu, tak partner sa má vzdať života, ktorý mal, keď ešte nebol s ňou vo vzťahu. Že jej má venovať všetok svoj čas mimo času, keď je v práci.

A toto nie je reálna požiadavka, pretože každý človek napriek tomu, že je vo vzťahu, by mal mať priestor aj pre seba, pre svoje koníčky, pre svoje záujmy, pre svojich priateľov, pre seba.

Takže toto je nevyhnutné, aby si zvažovala, a aby si tak posudzovala aj tvoje požiadavky na spoločne prežitý čas.

2. Komunikuj s partnerom o svojich požiadavkách

Keď už poznáš, aké sú tvoje požiadavky na spoločne strávený čas, tak komunikuj o tom so svojím partnerom, pretože vo vzťahoch je veľmi často problém práve v komunikácii, pretože ľudia si nedokážu povedať to, čo chcú (po čom túžia).

A na základe toho veľmi často vo vzťahoch dochádza k nedorozumeniam. Pretože si myslíme, že partner vie, čo my chceme, ale to napriek tomu nerobí. Ale v skutočnosti to on vôbec nemusí vedieť. On si vôbec nemusí ani uvedomovať, že ten čas, ktorý nám venuje, pre nás nie je dosť a že sa cítime, že sme zanedbávané a že nám nevenuje svoju pozornosť.

Práve preto je potrebné komunikovať o tom, čo od neho chceš, pýtať sa na to, či to vyhovuje takto aj jemu. A v prípade, že určité veci jemu nevyhovujú, tak sa dohodnúť na tom, aby ste našli nejaký spoločný spôsob, ktorý bude vyhovovať vám obom.

3. Sleduj jeho správanie

Po takomto rozhovore už len sleduj, ako sa mení správanie partnera voči tebe a koľko času ti venuje.

Čo si treba uvedomiť, keď muž nemá na teba čas

Bez ohľadu na to, koľko povinností máme, každý človek si určuje svoje priority sám. Každý človek si vyberá, čo je preňho dôležité a kto je preňho dôležitý. A na základe toho potom vyčleňuje alebo rozdeľuje svoj čas pre tieto dôležité aktivity, pre tieto dôležité veci a pre týchto dôležitých ľudí.

Ak ti muž hovorí, že nemá čas, tak mu ver

Zároveň si však polož otázky: 

"Prečo nemá čas na mňa?"

"Kde teda stojím v rebríčku jeho priorít?"

Muž, ktorému na tebe záleží a ktorý má o teba záujem, si totiž vždy nájde spôsob, aby mohol byť s tebou. A pokiaľ mu to nevyjde, pokiaľ je skutočne zaneprázdnený, tak ti to vysvetlí, tak sa ospravedlní a zároveň ti ponúkne a navrhne ďalší dátum, ďalší termín, kedy sa budete môcť stretnúť, pretože chce byť s tebou, chce tráviť svoj čas s tebou

No a pokiaľ sa neustále pýtaš: "Čo mám robiť, aby so mnou trávil viac času, aby mal záujem byť so mnou?" 

Prestaň si už klásť túto otázku a nauč sa túto frázu...

Ja nemám čas na muža, ktorý na mňa nemá čas. 

© Dana

Pixabay from Pixabay 

Zdieľaj s priateľmi
>