Ako zaujať muža a prečo "zaručené tipy" dlhodobo nefungujú

Konečne si stretla muža, ktorý ťa zaujal. Tešíš sa na stretnutie, no čím viac sa blíži hodina "H", tým viac sa stupňuje tvoje napätie. Budem sa mu páčiť? Nebude sa so mnou nudiť? Ako zaujať muža a ukázať mu, aká som skvelá? 

V dnešnom videu sa dozvieš, kam ťa môžu doviesť zaručené tipy "ako zaujať muža" a na čo sa treba zamerať už od prvého stretnutia. 

(Ak radšej čítaš, pod videom nájdeš celý prepis videa.)

PREPIS VIDEA

Ako zaujať muža?  Toto je otázka, ktorú si pri hľadaní partnera kladie veľa žien. V dnešnom videu sa dozvieš,  prečo zaručené tipy dlhodobo nepôsobia a na čo sa treba zamerať už od začiatku.

Túžiš po vzťahu, ktorý je založený na silnom vzájomnom spojení. Keď konečne stretneš niekoho, kto sa ti páči, tak chceš urobiť všetko preto, aby si sa tiež tomuto mužovi zapáčila. Aby si ho zaujala.

Ako sa správame, keď chceme zaujať muža

Chceš robiť všetko správne, aby si mu ukázala to najlepšie zo seba. A práve vtedy začneš konať určitým spôsobom. Možno veľmi často na základe určitých tipov, ktoré si niekde našla.  

  • Začneš zvažovať, čo si máš obliecť. 
  • Chceš byť čo najpríjemnejšia. 
  • Dávaš si pozor na to, čo povieš. 
  • Keď on povie niečo, s čím ty nesúhlasíš, tak radšej nepovieš nič a prejdeš cez to mlčaním. 
  • Pokiaľ ti niečo navrhne a tebe sa to nepáči, veľmi často súhlasíš. 

Pokiaľ ide len o to, že sa chceš dobre cítiť, chceš dobre vyzerať, je to v poriadku.

Ale akonáhle začneš kontrolovať samu seba - čo mám povedať a čo nemám povedať, čo mám urobiť a čo mám urobiť, tak toto už nie je správne, pretože v tomto momente začneš hrať. 

Prestávaš byť sama sebou. Prestávaš byť presne taká, aká si normálne, keď si prirodzená.  A začneš hrať niekoho iného.  Začneš hrať človeka, o ktorom si myslíš, že by mohol zaujať jeho pozornosť. 

Neuvedomuješ si, že sa prezentuješ ako niekto, kým skutočne nie si.  A práve preto, že prestaneš byť sama sebou a zameriavaš sa na úplne povrchné veci (ako sa zapáčiť, ako zapôsoboť, ako zaujať),  nie je možné vytvárať vzájomné spojenie s iným človekom. 

V takomto prípade si úplne sabotuješ možnosť vytvárať to  autentické spojenie, ktoré je základom toho, aby sa ľudia spolu dobre cítili.

Prečo sa takto správame?

Prečo hráme? 

1. Hranie je náš obranný mechanizmus

Tá naša hra nám vytvára určitý štít.  Je to naše brnenie, aby ten druhý človek nevidel, aké naozaj sme.  Aby nevidel tie naše slabé stránky. Tie naše nedokonalosti.

A je to spôsobené práve tým, že si nedôverujeme, že máme nízke sebavedomie a necítime sa dostatočne dobré. Práve preto nechceme ukazovať to, aké naozaj sme, lebo si myslíme, že to skutočné JA sa jemu páčiť nebude.

2. Veľmi túžime po jeho uznaní

Druhým dôvodom môže byť to, že veľmi túžime po jeho uznaní, lebo si ho chceme stoj čo stoj získať. Chceme tohto muža. Páči sa nám. A práve preto nechceme oňho prísť.

3. Bojíme sa odmietnutia

Veľmi častým dôvodom je aj to, že sa bojíme odmietnutia. Odmietnutie je totiž pre mnohé z nás potvrdenie toho, čo si o sebe myslíme. To, že nie sme dosť dobré. Že si nezaslúžime lásku. Že nás nikdy nikto nebude mať rád.

Kam však takéto naše správanie - toto naše hranie vedie? 

Vedie rôznymi smermi, ale veľmi často nie takými smermi, ako by sme chceli.

V prvom rade tým, že sa zameriavaš na to, ako on teba vníma, tak si prestávaš všímať, aký naozaj je. Ako sa  správa.  Nevšímaš si varovné signály, ktoré by ti mali povedať o tom, či je to človek, ktorý je vhodný pre teba alebo nie.

Takisto tým, že si ho chceš získať za každú cenu a bojíš sa, že oňho prídeš - že prídeš o jeho priazeň, tak si ochotná akceptovať jeho nevhodné správanie a zatvárať nad ním oči.

Toto sa ženám väčšinou deje práve vtedy, keď sa im muž veľmi páči.  Keď majú pocit, že by si ho chceli silou mocou získať. Práve vtedy začnú určitým spôsobom hrať. Sú v pozícii herca, ktorý je na konkurze a chce, aby to zahral čo najlepšie.  

A tvojím cieľom je to, aby si ťa on vybral.  Aby za tým nasledovalo možno druhé, tretie, štvrté a ďalšie rande a prípadne nejaký vzťah.

Pokiaľ sa však ocitáš na rande s mužom, ktorý sa ti tak veľmi nepáči, ktorý ťa extrémne nezaujal, tak tvoje správanie je  úplne iné. Ty si to síce ani neuvedomuješ, ale práve vtedy sa nezamýšľaš nad tým, čo povedať a čo urobiť a ako mám pôsobiť a čo si o mne myslí.  

Lebo ti nejde o to, že si ho chceš získať a že ho nechceš stratiť. V takomto prípade si viac autentická.

Si presne taká, aká si, a to je práve to, čo je pre mužov veľmi atraktívne - že sa správaš úplne spontánne.

Ženy sa veľmi často pýtajú, že:

"Prečo mám ja práve takú smolu, že priťahujem mužov, ktorí mňa nepriťahujú, ale na druhej strane tí muži, o ktorých mám ja záujem, nemajú záujem o mňa alebo veľmi skoro tento záujem stratia?"

A práve toto je jeden z tých pravých dôvodov.

Chceš vedieťpo akej žene túži každý muž?

Ako zmeniť svoju situáciu

Ak chceš svoju situáciu zmeniť, je nevyhnutné, aby si zmenila spôsob, akým sa prezentuješ.

1. prestaň prezentovať svoj "ideálny obraz"

A práve tu je dôležité, aby si v prvom rade prestala prezentovať svoj ideálny obraz.

2. neboj sa ukázať svoje skutočné "JA"

Aby si sa nebála ukázať nielen tie svoje silné stránky, tie svoje dobré stránky, ale aj tie svoje slabosti a tie svoje nedokonalosti. 

3. sústreď sa na to, čo od partnera chceš

Aby si sa sústredila na to, čo od partnera chceš, akého partnera hľadáš, a nie na to, že či sa mu páčiš a čo si o tebe myslí.

4. otvorene komunikuj

Komunikuj otvorene o svojich pocitoch, o svojich názoroch, o svojich túžbach a neboj sa vyjadriť aj nesúhlas. Samozrejme, formou diskusie, pretože vždy ide o to, aby sme sa nesnažili niekoho presvedčiť o vlastnej pravde, ale aby sme začali správne komunikovať.

5. zameraj sa na vytváranie silného spojenia

A v neposlednom rade je veľmi dôležité, aby si sa skutočne teda nezamerala na to, či sa mu páčim a ako ho zaujať, ale na to, ako vybudovať to silné spojenie.  

Ten pocit, keď sa s tým druhým človekom cítiš veľmi dobre, keď cítiš, že toto je ten človek, ktorý je pre mňa veľmi zaujímavý a ktorého chcem bližšie poznať a ktorého možno budem chcieť mať vo svojom živote.

Každý z nás prináša do vzťahu nielen svoje dobré vlastnosti, ale aj svoje zlé vlastnosti, svoje chyby a svoje slabosti. Ak hľadáš muža, ktorý ťa bude milovať a ktorý bude chcieť s tebou skutočne fungovať, je veľmi dôležité, aby on o týchto všetkých tvojich vlastnostiach vedel a aby napriek tomu sa rozhodol, že s tebou chce existovať.

© Dana

Autor fotky: Brady Knoll na Pexels

Zdieľaj s priateľmi
>