Ako si udržať záujem muža

Otázky "Ako si udržať záujem muža?" alebo "Čo robiť, aby sa o mňa zaujímal viac?" sú u žien veľmi časté. Správanie muža sa totiž po určitom čase zmení a my si zrazu nevieme vysvetliť, kam zmizol muž, ktorý nám prejavoval toľko svojej pozornosti, záujmu a lásky. 

Intenzita vzrušenia, túžby a vzájomnej príťažlivosti postupne slabne a do vzťahu sa vkráda stereotyp všedných dní. 

Možno sa toho desíš a máš pocit, že ťa už nemiluje, že už preňho neznamenáš toľko ako na začiatku...

Možno si hovoríš, že takto to vo vzťahoch chodí...

Ak chceš vedieť viac o tom, prečo muži strácajú záujem,  ale aj to, čo môžeš urobiť, aby si ho "prebudila" - ja toto video určené práve tebe. Dozvieš sa v ňom tajomsto, ako si udržať jeho záujem a byť preňho aj po rokoch zaujímavá a opäť vznietiť iskru vo vašom vzťahu.

Prepis videa

Nový vzťah prináša do nášho života veľkú zmenu, pretože prichádza s niečím novým, niečím zaujímavým a ničím mimoriadne vzrušujúcim.

Časom sa však všetko mení a aj tento vzťah sa stáva súčasťou nášho bežného života.

V príspevku sa dozvieš, ako si udržať záujem muža a čo máš robiť, aby si sa nestala preňho niečím samozrejmým.

Záujem muža na začiatku vzťahu

Začiatok každého vzťahu je mimoriadne zaujímavé obdobie pre muža aj pre ženu, pretože je to čas, keď sa obidvaja navzájom spoznávajú, keď sa snažia urobiť čo najlepší dojem, keď sa snažia prekvapovať v tom dobrom toho druhého a keď sú maximálne ústretoví a maximálne ochotní počúvať toho druhého.

Ak by sme sa na toto obdobie pozreli ako na hru, tak môžeme povedať, že je to hra, ktorá má jasný cieľ. Pre muža je to získať si ťa.

To znamená, že v tomto prípade si preňho veľkou výzvou a on urobí všetko preto, aby túto výzvu splnil, aby cieľ svojej hry dosiahol (muži totiž milujú výzvy a chcú byť víťazmi).

Začne sa maximálne usilovať. Robí všetko preto, aby sa ti zapáčil, aby ti vyhovel, aby vzbudil u teba pocit, že je ten pravý.

Akonáhle si však získa tvoje srdce, akonáhle už vidí, že ťa má, tak hra je ukončená.

A potom sa  dostávate do ďalšej fázy vzťahu, ktorá je už troška iná ako tá prvá.

Záujem muža v ďalšej fáze vzťahu

V druhej fáze sa vzťah dostáva do bežného stereotypu. Je to taký ten bežný normálny život.

Zo vzťahu sa už vytratí to veľké vzrušenie, to lietanie v oblakoch.

Ak muž cíti, že už urobil pre ženu dosť a že si ju už získal, tak v tom momente slabne aj jeho motivácia, aby sa pokúšal robiť niečo viac. 

Muž sa udomácni vo vzťahu, kde sa už cíti v bezpečí a berie ho už ako niečo samozrejmé. Má pocit, že už nemusí robiť nič viac, pretože už všetko, čo bolo potrebné, spravil.

A práve z tohto vyplýva aj ten tvoj pocit, že partner už nemá o teba záujem.

  • "Už sa o mňa nesnaží, už nerobí tie veci, čo robil na začiatku. "
  • "Prečo sa tento muž takto zmenil?", sa pýtajú mnohé ženy. 

A práve odpoveď je v tom, že vzťah sa dostal do úplne inej etapy a nemôžeme čakať, aby sa muž správal celý život tým spôsobom, ako to bolo práve v tej fáze počiatočného zoznamovania, pretože tam ten cieľ bol úplne iný.

Ako sa mení správanie partnerov

Vo vzťahu sa však nemení len správanie muža, ale správanie obidvoch partnerov.

Už ste spolu nejakú dobu.

  • Poznáte svoje názory, svoje správanie. 
  • Viete ako reagujete v určitých situáciách.
  • Všetky tie činnosti, ktoré bežne robíte každý deň, sa neustále opakujú a bez ohľadu na to, aké boli atraktívne na začiatku, tak po čase sa nám javia už úplne normálne.

Veľa párov si hovorí, že už si nemusia ani nič povedať, že sa skrátka rozumejú aj bez slov.

A hoci sa nám to zdá na prvý pohľad krásne, zbystri svoju pozornosť! Možno si to neuvedomuješ, ale práve tu sa ukrýva ...

Najväčší zabijak príťažlivosti a túžby 

Ak sa totiž pozrieš na túto situáciu aj z iného uhla, zistíš, že práve to, že sme predvídateľní, že vieme presne, ako ten druhý rozmýšľa, ako sa správa, čo ho trápi, na čo myslí, práve to je najväčší zabijak príťažlivosti a túžby vo vzťahu.

Ak si teraz hovoríš, že ty nechceš, aby si mala vo vzťahu rutinu alebo nejaký stereotyp (predvídateľnosť), tak v tomto prípade si treba uvedomiť, že všetky tie stereotypy, ktoré v živote máme, všetky tie naše rutiny sú nevyhnutnou súčasťou života každého človeka, pretože práve ony nám prinášajú do života určitú istotu, určité bezpečie.

A to je to, čo všetci k životu potrebujeme. 

Ako si udržať záujem muža

Takže otázku by sme nemali klásť tak, ako sa vyhnúť stereotypom alebo rutine vo vzťahu, ale pozrieť sa na to tak, že z nej musíme sem-tam vybočiť

Musíme rozbiť nejaké naše rutiny alebo naše zaužívané správanie v určitých situáciách alebo v určitých chvíľach. Pretože na to, aby to v našom vzťahu stále iskrilo, je nevyhnutné, aby sme doňho prinášali niečo nové, niečo zaujímavé, niečo neošúchané, niečo, čo sme s partnerom doteraz ešte spolu nezažili.

Navštevovať nové miesta, robiť spolu nové veci, rozprávať sa o úplne iných témach, nielen o tých bežných - ako bolo v práci alebo aké povinnosti treba ešte v domácnosti spraviť.

Aby sme videli partnera alebo aby on nás videl ako človeka, ktorý nie je len tak ľahko prečitateľný, o ktorom sa kedysi niečo dozvedel a  už sa nemá čo nového dozvedieť.

Takže určite porozmýšľaj nad tým, ako rozbiť tie staré zvyky, ako priniesť nejakú pestrosť do vzťahu.

Aby partner videl, že si žena, ktorá má viacej dimenzií.

Že nie si žena, ktorú raz spoznal a odvtedy sa nezmenila.

Ale že si žena, ktorá stále má čo ponúknuť.

Že stále ponúkaš niečo nové a nové.

Že stále dokážeš prekvapovať.

Že nikdy nevie, čo nového a veľmi zaujímavého prinesieš do vášho spoločného života.

Aby vedel, že nie si kniha, ktorú si raz prečítal a nemá preňho význam čítať ju znova, lebo vie, že v nej nič nové nenájde.

Ale aby si mu dokázala, že práve ty do tej knihy dokladáš stále nové a nové listy.

A práve na nich nájde niečo nové, zaujímavé, niečo, čo okorení váš spoločný život. Čo mu dá iskru, čo mu dá náboj a čo bude vytvárať medzi vami stále pevnejšie a pevnejšie puto.

Pretože tam nebude miesto na to, aby ste sa nudili, aby ste boli otupení vzájomným vzťahom, aby ste cítili, že váš vzťah už beží len nejakou zotrvačnosťou a že len žijete vedľa seba a beriete sa ako niečo samozrejmé.

Rozbíjaj stereotypy

Takže ak chceš, aby bol váš partnerský život stále zaujímavý, aby sa partner o teba zaujímal, aby ti venoval svoju pozornosť, aby ťa nebral ako niečo samozrejmé, je nevyhnutné, aby si rozbíjala stereotypy.

Aby si prichádzala s novými nápadmi, podnetmi, stimulmi. Napríklad ak piatky zvyknete prísť domov, pozerať večer televíziu a tešiť sa na víkend, vnes do tohto piatkového večera niečo nové.

Choďte spolu niekam von. Navštívte známych. Venujte sa viac sebe. Môže to byť x rôznych vecí. 

Ide o to, aby si priniesla niečo, nech si partner povie: "WAU. Áno. Toto je krásne. To je niečo nové. Toto má úplne prebudilo."

Lebo keď bude vidieť, že nie si uzavretá kniha, ale že do knihy si doložila ďalšiu kapitolu a je v nej stále niečo zaujímavé a vzrušujúce, tak nie je dôvod na jeho strane, aby nevyvinul zasa nové a nové úsilie, aby aj on svoj život nespravil zaujímavejší, ako ho má.

Pozn.: Uvedené platí aj v opačnom smere. Ak sa bude tvoj partner snažiť prinášať do vzťahu niečo nové, stane sa pre teba zaujímavejší a bude sa to odrážať na kvalite vášho vzťahu. 

Ak máš problém pochopiť správanie mužov v určitých situáciách, niektoré odpovede na tvoje otázky nájdeš aj v minikurze  "Čo treba vedieť o mužoch, resp. Ako pochopiť muža". 

© Dana

Autor fotky: Olya Kobruseva na Pexels 

Zdieľaj s priateľmi
>