Zúfalé správanie, ktorým ho odradíš

Keď sa žena zamiluje alebo má záujem o muža, začne sa správať ináč. Hoci naším zámerom je urobiť maximum pre vzťah a pre partnera, pri jeho napĺňaní často zabúdame na seba. S láskou sa v nás totiž prebúdza strach a naše neistoty, ktoré ovpylvňujú naše správanie a menia ho často na zúfalé správanie.

V očiach muža sa meníme a zo ženy, o ktorú mal záujem, sa stáva zúfalá žena. Žena, ktorá urobí všetko pre to, aby oňho neprišla. Žena, ktorá má väčší strach zo samoty než z toho, že vo vzťahu stratí seba. Žena, ktorá si z neho spraví stred svojho vesmíru. Žena, ktorá nedokáže pochopiť, prečo muž stráca záujem, keď mu ona prejavila svoj.

Video prináša odpoveď na otázku, aké správanie žien sa považuje za zúfalé správanie a prečo sa mu treba vyhnúť. 

(Ak radšej čítaš, pod videom nájdeš celý prepis videa.)

PREPIS VIDEA

Máš pocit, že priťahuješ mužov, ktorí to s tebou nemyslia vážne, alebo mužov, ktorí stratia náhle svoj záujem, hoci na začiatku svoj záujem o teba prejavovali? Možno je na vine tvoje správanie.  

Možno si hovoríš, že ty sa nikdy zúfalo nesprávaš a že tvrdenie, že ženy sa takto veľmi často správajú, keď sa zamilujú, je neopodstatnené alebo je prehnané.

Ako toto naše správanie pôsobí "zvonka" si totiž vôbec neuvedomujeme. Sme príliš zamestnané tým, aby sme robili všetko pre vzťah a partnera.

Aké typy správania sa považujú za zúfalé správanie

Často mu píšeš a voláš

Prvým veľmi častým správaním je, že mu často píšeš alebo telefonuješ a okrem toho mu píšeš veľmi veľa.

Snažíš sa byť čo najčastejšie s ním v kontakte. Snažíš sa dozvedieť čo najviac o ňom a zároveň mu píšeš všetko, čo si prežila ty.

Tu si treba uvedomiť, že na začiatku to môže byť chvíľku zaujímavé, ale časom sa to stáva veľmi otravné a začína to človeka obťažovať.

Uvedom si, že ak muž chce byť súčasťou tvojho života, v žiadnom prípade to neznamená, že chce byť centrom tvojho života. Nepreháňaj preto tvoju snahu byť neustále v kontakte a nechaj mu priestor bez teba. Priestor, v ktorom on bude žiť svoj život, ako to robil dovtedy, kým ťa spoznal.

Ak ho totiž budeš neustále bombardovať, tak nevyvoláš to, že on bude mať stále väčší záujem o teba, ale práve naopak. On záujem o teba úplne stratí.

Prejavuješ mu priveľa svojej náklonnosti 

Napriek tomu, že on neprejavuje toľko záujmu o teba, ty sa neustále snažíš a ukazuješ mu, ako veľmi ti na ňom záleží,  ako veľmi chceš byť s ním.

Práve tým mu ukazuješ, že on nemusí robiť nič pre to, aby si získal tvoju pozornosť. Keď on vidí, že bez toho, aby niečo robil, tvoju pozornosť má, nie je dôvod, aby sa snažil o niečo viac.

Si neustále dostupná

Toto je tiež veľmi časté správanie žien, keď sa ocitnú vo vzťahu a keď sa zamilujú. Práve vtedy je žena schopná akceptovať muža kedykoľvek, keď sa jej ozve.

Kedykoľvek, keď ti zavolá.

Kedykoľvek, keď sa chce zastaviť.

Kedykoľvek, keď ťa pozve von.

Ty vždy súhlasíš bez ohľadu na to, že si sa predtým už dohodla s niekým iným alebo že máš nejaký iný program, že máš nejaké iné plány. 

Si ochotná všetko zrušiť len preto, aby si mohla byť s ním a aby on nemusel na teba čakať. 

V takomto prípade ukazuješ mužovi, že vlastne nemáš svoj vlastný život. Pretože keby si mala svoj vlastný život, mala by si nejaké aktivity v určitom čase alebo nejaké dohodnuté stretnutia, tak, samozrejme, by si nemohla byť dostupná kedykoľvek ti on zavolá alebo kedykoľvek sa u teba zastaví.

Ak takto konáš, tak si treba uvedomiť, že je potrebné mať svoj vlastný život a nebrať muža ako stred svojho života alebo stred svojho vesmíru, pretože on má byť LEN jeho súčasťou.

Akou ženou si v partnerských vzťahoch? 

Urob si krátky kvíz a zisti, aké sú tvoje silné a slabé stránky v romantických vzťahoch, čo ťa blokuje od vzťahu, po akom túžiš a ako si zlepšiť šance pri zoznamovaní. 

Odhaľ svoj "profil lásky".


Iba ty iniciuješ vaše stretnutia

Nie je nič zlé na tom, ak ty kontaktuješ muža alebo navrhneš nejaké stretnutie. Ale ak toto robíš jedine ty alebo vo väčšine prípadov ty, tak v tomto prípade si treba uvedomiť, že ty si tá, ktorej veľmi záleží na udržiavaní tohto vzťahu a robí všetko pre to, aby to takto fungovalo.

V takomto prípade vysielaš signál, že ti veľmi záleží na tom, aby si si tohto partnera udržala, a že on je pre teba tou odmenou - tou cenou, za ktorou sa ty neustále naháňaš. Namiesto toho, aby on cítil, že ty si preňho tá dôležitá, o ktorú sa chce usilovať a ktorú chce mať vo svojom živote.

Nechaj mu teda priestor, aby sa prejavil aj on, a nepreberaj všetku aktivitu na seba.

Prekračuje tvoje hranice, no ty sa neozveš

Ďalšie správanie, ktoré sa považuje za zúfalé, je, keď muž prekročí tvoje hranice, keď sa správa spôsobom, ktorý nie je pre teba tolerovateľný, ale napriek tomu mu nepovieš nič. Napriek tomu sa nevyhraníš voči jeho správaniu alebo sa tváriš, že je všetko v poriadku.

Takisto, ak súhlasíš s vecami, s ktorými v podstate ty vo svojom vnútri nesúhlasíš, ale bojíš sa povedať nie alebo svoj názor.

V takomto prípade sa bojíš postaviť sama za seba, lebo nechceš, aby sa urazil alebo aby ťa nechal, aby si uvedomil, že už nemá o teba záujem.

Ak muž prekračuje tvoje hranice, hoci o nich vie, tak toto je jednoznačne jasný signál, že v takomto vzťahu by si nemala pokračovať.

A ak mu nepovieš, čo ťa na jeho správaní urazilo alebo čo sa ti na jeho správaní nepáči, tak toto je tvoja chyba, pretože sa bojíš mu povedať to, čo si skutočne myslíš. Bojíš sa zastať samu seba, lebo nechceš oňho prísť.

A toto je správanie, ktorým dokazuješ, že si nevážiš samu seba, ale že ti viac ide oňho. Uvedom si však, že v takomto prípade postupne strácaš aj úctu tvojho partnera.

Chceš zaujať svojimi "vyzývavými" fotkami

Veľmi častým spôsobom, ako chcú ženy upútať pozornosť muža (hlavne na sociálnych sieťach alebo na zoznamkách), je, že sa prezentujú prostredníctvom svojich veľmi vyzývavých sexy fotiek.

V takomto prípade si však neuvedomujú, že takéto fotky vedú k tomu, že sa prezentujú v prvom rade ako sexuálne objekty, ale nie ako ženy, ktoré si uvedomujú svoju hodnotu.

Práve preto sa veľa žien zvykne čudovať, prečo ich muži berú len ako sexuálne hračky.

Tu si treba uvedomiť, že je to práve preto, že pokiaľ ty neustále vystavuješ veľa svojich obnažených fotiek, tak určite si nezískaš muža, ktorý má záujem o nejaký trvalý vzťah s tebou, ale len muža, ktorý má záujem o chvíľkové pobavenie.

Takže v tomto prípade je dôležité, aby si sa začala prezentovať prostredníctvom svojej ženskosti, ale nie prostredníctvom svojej sexuality.

Toto bolo len niekoľko druhov správania, ktoré muži považujú za zúfalé správanie žien, ktoré sa snažia získať si muža za každú cenu. Takéto správanie však nie je atraktívne ani pre mužov, ani pre ženy. 

Pokiaľ sa cítiš osamelá alebo nešťastná práve preto, že nemáš partnera, je dôležité, aby si začala od seba. Aby si začala pracovať na budovaní svojej sebadôvery. Aby si zistila, v čom si špeciálna a čo dokážeš priniesť do vzťahu. Ale zároveň aby si sa naučila, ako byť šťastná v prvom rade sama so sebou, pretože žiadny iný človek nedokáže priniesť do tvojho života šťastie, pokiaľ nedokážeš byť šťastná, keď si sama. No a v takomto prípade, keď toto všetko budeš vedieť, si pripravená na to, aby si hľadala partnera a vzťah, po akom túžiš.

© Dana

Zdieľaj s priateľmi
>