Prečo ťa ignoruje
a ako reagovať na takéto správanie

Keď ťa muž ignoruje, jeho správaním ti jasne ukazuje jednu zásadnú skutočnosť ... že mu vôbec nezáleží na tvojich pocitoch. Pretože každý z nás dobre vie, že ignorácia od človeka, ktorého milujeme a na ktorom nám naozaj záleží, je oveľa horšia, ako nepríjemná výmena názorov.

Keď nevieme, na čom sme, cítime sa neisté, zranené a bezradné. Napriek tomu, že vieme, že ide o neakceptovateľné správanie, usilovne hľadáme preň ospravedlnenie. Je trpkou iróniou, že ospravedlňujeme, keď nám niekto cielene ubližuje - pretože ignorácia je cieľavedomé konanie.

Dnešné video som preto venovala práve tejto téme. Dozvieš sa v ňom 10 dôvodov, prečo nás muži ignorujú (samozrejme, je ich oveľa viac), ale hlavne to, ako sa máš v tejto situácii správať. 

(Ak radšej čítaš, pod videom nájdeš celý jeho prepis.)

PREPIS VIDEA

Ignorácia človekom, na ktorom ti záleží, prináša do tvojho života veľa neistoty a pochybností. V dnešnom videu sa dozvieš najčastejšie dôvody, prečo nás muži ignorujú, ale aj to, ako sa máš v takejto situácii zachovať.

Ako rozlíšiť, či ide naozaj o "ignoráciu"

V súvislosti s ignoráciou je veľmi dôležité v prvom rade vedieť rozlíšiť, či ide naozaj o ignorovanie alebo či ide len o tvoj subjektívny pocit, ktorý je založený na tvojich očakávaniach, ktoré môžu byť často aj nereálne. 

Ak si bola napríklad zvyknutá, že ti muž veľa písal, obratom ti odpovedal, komunikoval veľmi aktívne, no postupne sa toto všetko zmenilo, nemusí ísť z jeho strany o ignorovanie, ale môže to byť signál, že váš vzťah sa dostal do normálnej rutiny

Intenzita, akou ľudia komunikujú na začiatku, sa totiž nedá v ďalšej fáze vzťahu nikdy udržať.

Ak sa však neozve niekoľko dní alebo niekoľko týždňov, neodpovedá ti na tvoje správy alebo na ne odpovedá veľmi stroho, veľmi chladne, čo predtým nerobil, alebo ti vôbec nedvíha telefón, tak v tomto prípade je veľmi pravdepodobné, že ide z jeho strany o ignorovanie.

Ženy si v takejto situácii vždy kladú otázku: prečo? Prečo sa ku mne takto správa?

Odpoveď na túto otázku vie len on.

Možné dôvody, prečo sa takto správa

1. Nemá o teba záujem

Každý z nás má nejaké predstavy, nejaké požiadavky na svojho budúceho partnera a je možné, že ty si tohto muža nezaujala natoľko, aby mal záujem sa ďalej s tebou stretávať, bližšie ťa spoznať, kontaktovať ťa.

Takže ber to ako fakt a pohni sa ďalej.


Ak muž má o teba záujem, tak to jasne vidíš na jeho správaní, pretože sa snaží udržiavať komunikáciu s tebou. A to robí práve preto, aby ťa nestratil a aby ťa nesklamal.


Nie je vôbec zriedkavé, že ti dopredu povie, keď má napríklad naplánované nejaké stretnutie a nebude dostupný. Alebo keď sa ti neozýva, tak sa ti ozve neskôr a vysvetlí ti, prečo sa ti neozval. Keď rieši nejaké dôležité udalosti v jeho živote,  je ochotný ti povedať aj to, že potrebuje priestor, lebo si potrebuje nejaké veci vyriešiť. Ide mu o to, aby si jasne vedela, že kde stojíš a na čom si. 


Tu je dôležité, aby si vždy mala na pamäti, že:


 Nikto z nás neignoruje ľudí, na ktorých nám záleží. 

2. Zahráva sa s tebou


Predstieraním svojho nezáujmu chce získať viac tvojej pozornosti. Tým, že sa správa ignorantsky voči tebe napríklad tým, že ti neodpovedá, tak chce v tebe vyvolať pocit neistoty a tým získať nad tebou kontrolu a moc. Prakticky ide z jeho strany o manipuláciu.

3. Testuje ťa


Ďalší veľmi častý dôvod je, že ťa testuje. Práve tým, že sa stiahne, chce vedieť, ako budeš reagovať. Či prevezmeš aktivitu. Či sa začneš oňho usilovať. Na základe toho vidí, či máš oňho skutočný záujem a čo si ochotná preňho urobiť.

4. Chce ťa trestať

Toto je ďalší dôvod, ktorý sa veľmi často vyskytuje napríklad po hádke alebo vtedy, keď je urazený, nahnevaný, keď si sa ho niečím dotkla, napríklad nejakým svojím správaním alebo tým, čo si povedala. A často je to aj vtedy, keď nevie, kde vo vzťahu stojí, lebo vysielaš nejaké zmiešané signály.

5. Necháva ťa čakať, lebo mu to umožňuješ

Je to situácia, keď si je muž na sto percent istý, že nech sa správa k tebe akokoľvek, nech ti čokoľvek urobí, ty tu s ním budeš vždy. Ty neodídeš, pretože nemáš ochotu odísť.

Takýto muž kladie pred teba všetko možné, čo je dôležitejšie, ako si ty. Takže takto sa správa k tebe práve preto, že ty mu to akceptuješ, umožňuješ a nič na to nepovieš.

6. Odpudzuješ ho svojím správaním

Ak s ním chceš stráviť príliš veľa času. Ak máš naňho kvantum svojich požiadaviek. Ak chceš, aby ťa stále o niečom ubezpečoval. Ak ho vidíš ako zdroj svojho šťastia. Ak sa naňho príliš upneš a on má pocit, že mu nedáš dýchať a že si preňho určitou záťažou, tak je pochopiteľné, že on sa zrazu stiahne a postupne chce vycúvať.

Toto sú formy správania, na ktoré si treba dávať pozor. Hoci si ich my ženy často neuvedomujeme, pretože sa takto správame preto, lebo toho človeka milujeme, presne opačný efekt vyvoláva takéto naše správanie na strane muža.

Magnet na mužov - 7 tajomstiev príťažlivosti ženy

MINIWORKSHP 11. 11. 2021

Chceš vedieť, aké správanie mužov priťahuje?  

Na miniworkshope sa naučíš, akým správaním ho pritiahneš k sebe namiesto toho, aby si ho od seba odpudzovala. 


7. Chce sa s tebou rozísť

Muž v takomto prípade sa stiahne a prestane s tebou komunikovať alebo s tebou komunikuje veľmi úsečne, veľmi stroho a stále sa vyhovára, prečo sa s tebou nemôže stretnúť, prečo ti nemôže odpovedať.

V takomto prípade je veľmi pravdepodobné, že nemá záujem vo vašom vzťahu pokračovať, ale ti to nechce povedať priamo. Chce, aby si sa to dovtípila práve z tohto jeho správania a aby si to ty sama ukončila.

8. Potrebuje priestor

Toto je situácia, keď si muž potrebuje riešiť nejaké vlastné problémy alebo nejaké situácie, ktoré sa vyskytli v jeho živote. Nemusia mať vôbec nič spoločné s tebou, no on potrebuje čas, potrebuje sa stiahnuť a vyriešiť si to sám.

9. Nie ste ešte "oficiálny pár"

Je možné, že ste sa niekoľkokrát stretli. Že medzi vami funguje silná chémia. Že si rozumiete. Že všetko má veľmi plynulý priebeh. Na druhej strane, pokiaľ ešte nie ste oficiálny pár, ešte ste si nepovedali, že skutočne začnete spolu vážne chodiť, tak v tom prípade sa k nemu nesprávaj ako jeho priateľka, pretože ešte k jeho priateľkou nie si.

Tu robia mnohé ženy chybu, pretože ony si myslia, že sú už vo vzťahu, ale muž to vzájomné stretávanie neberie ešte ako vzťah.

Takže v tomto prípade si v prvom rade určite zváž, kde sa v tom vašom "stretávaní" nachádzaš. Či skutočne ide o vzťah alebo nie.

Pretože pokiaľ nejde ešte o oficiálny vzťah, tak v tom prípade on má právo sa stretávať a randiť aj s inými ženami a nemá voči tebe vlastne žiadne záväzky.

10. Je s inou ženou

Toto je situácia, keď sa muži určite nebudú snažiť rýchlo ti odpovedať alebo dvíhať telefón. Je to jedna z možností, prečo ťa práve vtedy, keď mu ty voláš alebo píšeš, ignoruje.

Čo robiť v takejto situácii

Keď sa ženy ocitnú v takejto situácii, začnú analyzovať, prečo sa muž takto k nim začal správať. Začnú analyzovať svoje správanie, čo povedali, čo urobili, kde spravili chybu, čím ho možno urazili.

No a toto nie je správny spôsob.

Nehľadaj vinu v sebe.

Prestaň to analyzovať, lebo na to,  prečo ťa on začal ignorovať,  nemáš šancu prísť.

1. Neodpovedaj na jeho ignoráciu svojou väčšou pozornosťou

Začni kopírovať jeho správanie. Ak on spravil krok dozadu, tak ty sprav krok dozadu tiež. Alebo možno aj dva kroky dozadu.

V tomto prípade z tvojej strany nejde o hranie hier, ale ide o to, aby si dala ten váš záujem alebo tú mieru vášho záujmu do rovnováhy.

2. Prestaň sa trápiť nad ním

Veľmi dôležité je, aby si prestala rozmýšľať na ním. Aby si neumožnila, aby tento človek začal ovládať tvoju myseľ. Lebo práve vtedy sa cítiš stále horšie. Cítiš strach, že ho stratíš. Cítiš smútok, cítiš neistotu.

Ty sa tomuto potrebuješ vyhnúť.

Preto je dôležité, aby si sa začala sústrediť v prvom rade na seba, na svoj život a aby si všetku tú energiu, čo by si zbytočne márnila na to, aby si sa trápila nad ním a prečo ťa začal ignorovať, venovala sebe a tomu, aby si sa cítila (začala cítiť) dobre. 

3. Stanov si čas, ako dlho si ochotná čakať

Pozri sa na to, čo od partnera potrebuješ a prestaň sa upínať na to, ako veľmi chceš byť s ním. Stanov si čas, ako dlho si ochotná čakať na niekoho, kto sa k tebe takto správa a kto s tebou nekomunikuje normálnym spôsobom.

Ak ťa ignoruje človek, na ktorom ti záleží a ktorého miluješ, je to veľmi zraňujúca skúsenosť. Tento človek ti totiž jasne dáva najavo, že ho nezaujímajú tvoje pocity. Nesnaž sa preto  získať jeho pozornosť, ale sa snaž konať vždy spôsobom, aby si nestratila rešpekt sama voči sebe. 

© Dana

Photo by Jackson Hayes on Unsplash

Zdieľaj s priateľmi
>