Najčastejšie chyby žien na začiatku vzťahu

Objavil sa v tvojom živote a prevrátil ho naruby. Zrazu všetko ostatné prestalo byť dôležité a tvoja pozornosť sa sústredila len naňho. Tak veľmi si chcela, aby to fungovalo. Tak veľmi si chcela, aby to tak cítil aj on. Žiaľ, tvoje túžby zostali nevypočuté a ďalšie sklamanie v láske vrylo novú jazvu do tvojho srdca.

Otázky, prečo sa ti to stalo znova, ti nedajú spávať. Možno si ignorovala varovné signály v jeho správaní. Možno si však ty sama vysielala varovné signály, o ktorých nemáš tušenia ...

Vo videu sa dozvieš 5 chýb, ktoré ženy na začiatku vzťahu robia a ktorými si veľmi ubližujú. Naše vlastné správanie totiž tiež môže byť varovným signálom, ktorý by sme nemali nikdy podceňovať.

(Ak radšej čítaš, pod videom nájdeš celý jeho prepis.)

PREPIS VIDEA

Čím viac ti na ňom záleží, tým viac chceš, aby vám to fungovalo, a práve preto veľmi často prehliadaš alebo si nevšímaš varovné signály v jeho správaní.  

Ak hovoríme o varovných signáloch, ľudia to veľmi často komentujú, že: "V každý má svoje chyby."

Samozrejme, každý má svoje chyby.

Varovné signály však nie sú o takých bežných chybách. Varovné signály sú o správaní a vlastnostiach človeka, ktoré ťa majú upozorniť na to, že vzťah s ním bude pravdepodobne nezdravý alebo dokonca toxický.

Keďže vzťah je vždy o dvoch ľuďoch, je potrebné sa pozrieť aj na toho druhého partnera a tým si ty.

Je veľmi dobré si uvedomiť, ako sa správaš vo vzťahoch, či neopakuješ určité vzorce správania, ktoré ti skutočne spôsobujú veľké problémy.

Varovné signály v tvojom správaní

Rýchlo skočíš do vzťahu 

Dokážeš sa veľmi rýchlo zamilovať a stratiť pre niekoho hlavu.

Keď sa ti muž veľmi páči,

keď cítiš silnú chémiu,

keď cítiš vzájomné spojenie,

tak zrazu nadobudneš pocit, že on je presne taký, akého si vždy chcela

V tomto momente začneš spriadať určité fantázie o vašej spoločnej budúcnosti.

Kladieš ho na piedestál a prisudzuješ mu vlastnosti, o ktorých snívaš, že ich má, no nie na základe reality, pretože ešte nemôžeš vedieť, aký naozaj je, pretože ho ešte dobre nepoznáš. 

V takomto prípade sa váš vzťah vyvíja rýchlym tempom, a keď opadne všetka tá eufória, tak zrazu zistíš, že ti na ňom vadí veľa vecí.

Takisto to môže byť aj z jeho strany, že jemu vadí veľa vecí na tebe, a preto medzi vami začne vznikať stále väčšie a väčšie množstvo rôznych konfliktov.

Ak si sa spoznala práve v tejto situácii alebo v tomto type správania, tak porozmýšľaj nad tým, kam ťa takéto správanie v minulosti doviedlo.

Treba si uvedomiť, že na spoznávanie iného človeka potrebuješ dostatočne dlhý čas. Práve preto je potrebné, aby si spomalila vývoj vzťahu, aby si udávala tempo vzťahu a hovorila o tom aj so svojím partnerom.

Samozrejme, že môžeš potom čakať rôzne reakcie.

Pokiaľ sa mu to nebude páčiť, tak stratí o teba veľmi rýchlo záujem a tým ti vlastne dokáže, že nemal záujem ťa bližšie spoznať.

Pokiaľ však pristúpi na pomalší vývoj vzťahu, tak ti ukazuje, že má záujem o teba a má záujem vedieť, aká vlastne si a či sa k sebe hodíte.

Ľahko podľahneš jeho prejavom lásky 

Ak ti muž prejavuje hneď na začiatku priveľa pozornosti, priveľa náklonnosti a priveľa prejavov lásky, nemáš pochybnosti o jeho správaní a berieš to ako jeho úprimný záujem.

Ak ti muž hneď na začiatku hovorí, aká si úžasná, aký je šťastný, že stretol takú ženu, ako si ty, pretože nikdy doteraz takú nestretol, ak je ochotný pre teba urobiť čokoľvek, ak ťa veľmi rýchlo chce predstavovať svojím najbližším a chce veľmi rýchlo skočiť do vzťahu s tebou (hoci ťa takmer nepozná), treba spozornieť, pretože z jeho strany môže ísť o manipulatívnu techniku - bombardovanie láskou.

Podstatným princípom bombardovania láskou je, že si ťa muž chce získať, chce získať tvoju dôveru, a keď ju má, keď vidí, že aj ty máš záujem oňho, tak sa jeho správanie úplne zmení.

Ak si náchylná podľahnúť veľmi rýchlo prejavom lásky, tak si dávaj na toto veľký pozor.

Muž, ktorý má záujem o teba, tak na jednej strane ťa chce čo najlepšie spoznať, ale na druhej strane chce aj to, aby si ty spoznala jeho

Ak ide o muža, ktorý si ťa chce veľmi rýchlo získať a ktorý ťa bombarduje láskou, je všetka pozornosť venovaná hlavne tebe. Všetko sa upriamuje na teba, aby sa on o tebe dozvedel čo najviac a aby si tak získal tvoju dôveru, lebo ty máš pocit, že má o teba skutočný záujem. Takýto muž odhaľuje oveľa menej vecí o sebe.

Buď preto vždy veľmi opatrná, ak ťa muž začne zahŕňať priveľkou pozornosťou, prehnanou láskou hneď na začiatku, keď ťa ešte nepozná. 

Akceptuješ omrvinky 

V takomto prípade ti muž venuje len toľko svojej pozornosti, aby si ťa udržal, a ty sa s tým uspokojíš.

Dokonca ho veľmi často obhajuješ, že je veľmi zaneprázdnený, a preto nemá na teba čas.

Samozrejme, môže byť zaneprázdnený.

Treba si však uvedomiť, že ak máme o niekoho alebo o niečo záujem, tak hľadáme spôsob, ako to začleniť do svojho života.

Samozrejme, že niečo musíš obetovať a musíš zároveň aj prehodnotiť svoje priority.

Ak má muž o teba záujem, nepotrebujete spolu tráviť celé hodiny, pretože vidíš úsilie z jeho strany a práve preto ani nemáš pochybnosti o ňom.

Ak neustále čakáš, kedy sa ti ozve, kedy si nájde na teba čas, necítiš jeho záujem. V takomto prípade by si mala prestať zbierať jeho omrvinky.

Ak tieto omrvinky budeš zbierať naďalej, tak skončíš vo vzťahu s človekom, ktorý si ťa neváži, ktorý ťa berie ako niečo samozrejmé a ktorý vie, že ty tam budeš vždy a budeš veľmi vďačná za to málo, čo ti dá.

Dávaš priveľa 

Toto sa stáva mnohým ženám. Muž sa ti páči, no on nevyvíja úsilie, aby ťa lepšie spoznal.

V takomto prípade začneš dávať oveľa viac. Začneš sa snažiť. Začneš preberať aktivitu namiesto neho, pretože mu chceš dokázať, aká si skvelá, pretože si myslíš, že práve týmto si ho získaš.

Tu si však treba uvedomiť, že pokiaľ muž nevyvíja už na začiatku úsilie, aby ťa lepšie spoznal, tak dávanie priveľa na tom nič nezmení a nijako ho nepresvedčí, aby sa začal o teba zaujímať viac.

Toto je cesta len k tomu, aby o teba stratil záujem úplne, pretože bude mať pocit, že ho uháňaš, alebo skončíš vo vzťahu s ním, ale pôjde o jednostranný vzťah, v ktorom ty budeš tá, ktorá bude neustále dávať oveľa viac a on ti na oplátku nebude dávať nič.

V tomto prípade je preto dôležité, aby si prestala dávať priveľa a aby si začala komunikovať. Aby si mu priamo povedala, že máš pocit, že každý z vás chce niečo iné a či to takto vníma aj on.

Samozrejme, treba mať pri tom dosť veľa odvahy, pretože musíš očakávať, že ti povie, že skutočne každý z vás chce niečo iné, a to je prakticky jasný signál, že pre seba nie ste vhodní partneri.

Zriekaš sa svojho života

Každý nový vzťah ťa pohltí natoľko, že sa zriekaš svojho doterajšieho života

Chceš tráviť čo najviac času s ním a práve preto obmedzuješ stretnutia so svojimi priateľmi, so svojimi známymi, prestávaš robiť veci, ktoré ti doteraz robili radosť.

Začleníš seba do života svojho partnera a úplne sa prispôsobuješ jeho životu.

V takomto prípade si na najlepšej ceste, ako stratiť vo vzťahu samu seba.

Treba si uvedomiť, že pokiaľ chceš zdravý vzťah, je nevyhnutné, aby si si zachovala aj svoj život mimo vzťahu.

Tým, že opúšťaš samu seba, tak strácaš rešpekt partnera, ale aj svoju príťažlivosť.

Toto bolo päť druhov správania, ktoré si veľmi často neuvedomujeme, no je veľmi dôležité, aby sme mali toto sebauvedomenie, pretože len tak môžeme prestať opakovať staré vzorce správania, ktoré nám neslúžia a ktoré nám spôsobujú problémy. 

© Dana

Autor fotky: Pavel Danilyuk na Pexels 

Zdieľaj s priateľmi
>