Bombardovanie láskou (Keď príliš veľa lásky neznamená lásku)

Ste spolu len pár týždňov, no on je z teba úplne paf. Toľko pozornosti a náklonnosti od muža si nikdy nezažila. Chce ťa počúvať, zaujíma sa o teba, často ti volá, považuje ťa za spriaznenú dušu, dokonca hovorí o manželstve a deťoch. Všetko je tak veľmi dokonalé, že máš niekedy pocit, že iba snívaš. Ešte netušíš, že precitnutie bude veľmi tvrdé. Čo zažívaš totiž nie je láska, ale bombardovanie láskou. 

Na začiatku sa síce tvári ako tá najkrajšia láska, no vo chvíli, keď sa emocionálne naviažeš na muža, ktorý by ti zniesol modré z neba, zakúsiš aj odvrátenú tvár tejto manipulatívnej techniky.

Vo videu sa dozvieš, ako prebiehajú fázy bombardovania láskou, aké správanie partnera si treba od začiatku všímať a ako odhaliť takéto toxické správanie hneď na začiatku rodiaceho sa vzťahu.

(Ak radšej čítaš, pod videom nájdeš celý prepis videa.)

PREPIS VIDEA

Poznáte sa krátko, no on ti venuje toľko lásky a pozornosti ako nikto pred ním. Máš pocit, že si našla svoju spriaznenú dušu. Skutočnosť však môže byť úplne iná. V dnešnom videu sa dozvieš, kedy ťa môže príliš veľa lásky ohroziť a na čo si treba dať pozor.


Všetci túžime po láske a pozornosti. Ak nám ju niekto venuje, tak nemáme dôvod spochybňovať jeho úmysly. 


Ak však ide o príliš veľa lásky, príliš veľa pozornosti, príliš veľa náklonnosti za veľmi krátku dobu od toho, ako ste sa zoznámili, treba zbystriť svoju pozornosť. 


Pretože v tomto prípade nemusí ísť o skutočnú náklonnosť, o skutočný záujem, o skutočnú lásku, ale práve o manipulatívnu techniku, ktorá sa volá "bombardovanie láskou". 

Čo je bombardovanie láskou

Bombardovanie láskou je spôsob, ako získať moc nad iným človekom, a to práve tým, že mu preukazujeme svoju extrémnu pozornosť a extrémnu náklonnosť

Ako sa prejavuje bombardovanie láskou

Bombardovanie láskou má dve fázy

Fáza č. 1

Správanie v 1. fáze bombardovania láskou

V prvej fáze ide o to, aby si ťa muž získal. Je to fáza, kde ti prejavuje zvýšenú pozornosť, zvýšenú náklonnosť, chce o tebe čo najviac vedieť. 


Dáva ti pocítiť, že si veľmi dôležitá a že mu na tebe veľmi záleží, že sa do teba dokonca zamiloval.


Je to fáza, kde si postavená na piedestál a cítiš sa určitým spôsobom výnimočne.


Cítiš sa tak, ako si sa pri žiadnom inom mužovi necítila, pretože on ti ukazuje, ako bez teba nemôže ďalej fungovať, aká si skvelá, aká si výnimočná.


V tejto fáze sa muž snaží v tebe vyvolať pocit, že si jeho ideálna žena, že si ideálna partnerka, akú vždy hľadal. 

Čo chce svojím správaním docieliť

Práve týmto svojím správaním v tebe chce vzbudiť dôveru.


Chce, aby si sa pri ňom cítila bezpečne.


Chce, aby si mu povedala veci zo svojho života, pretože ho zaujímajú hlavne veci, ktoré bežne svojim blízkym nehovoríš.


Práve vtedy, keď mu dôveruješ, si ochotná s ním zdieľať rôzne tajomstvá zo svojho života, ktoré sú neskôr veľmi často použité proti tebe. 


Tento muž sa snaží postupovať veľmi rýchlo. Veľmi rýchlo ti napríklad povie, ako veľmi ťa miluje. Veľmi rýchlo ťa možno aj tlačí do niektorých vecí (rozhodnutí), napríklad chce, aby ste začali spolu bývať, chce ťa dotlačiť aj do nejakého záväzku a často aj do manželstva. 

Jeho správanie pôsobí veľmi reálne, a preto nemáš dôvod pochybovať o jeho čestných úmysloch. V skutočnosti však ide o taktiku, akou buduje tvoju emocionálnu a psychologickú závislosť, aby ťa neskôr mohol kontrolovať a manipulovať. 

Kým však toto zistíš, kým prídeš na to, že v skutočnosti nejde o pravú lásku a pravú pozornosť, tak sa ocitneš v druhej fáze tohto celého procesu a zistíš odvrátenú tvár bombardovania láskou.

Fáza č. 2

Keď sa naňho upneš, keď cíti tvoju emocionálnu závislosť (že si sa naňho emocionálne naviazala),  v tom momente sa všetko zmení. 


V tom momente na rozdiel od prvej fázy, kde ti všetko dával, tak ti všetko začne brať. 

Správanie v 2. fáze bombardovania láskou

Zrazu už nie si na piedestáli.


Už sa neprejavuje tak, že by ťa neustále zbožňoval a ukazoval ti, ako mu veľmi na tebe záleží.


Zrazu ťa viacej kritizuje.


Veľmi často používa to, čo sa o tebe dozvedel, ako zbraň proti tebe.


Zrazu sa tento muž správa ako niekto úplne iný a ty sa začneš pýtať, čo si urobila zle, pretože si myslíš, že práve ty si niečo spravila a že musíš na sebe niečo zmeniť.


Lebo ty chceš opäť cítiť to, ako si sa cítila, keď sa k tebe správal tým pôvodným spôsobom. A zároveň chceš, aby sa vrátil ten muž, akého si spoznala.

Inventúra správania partnera

Na to, aby si si mohla spraviť inventúru správania tvojho partnera, som pripravila aj túto pomôcku.

Inventúra správania partnera - magnet

Vzťah založený na bombardovaní láskou


Žiaľ, podstatou takéhoto vzťahu nie je to, že ide o zdravý vzťah, ale ide o vzťah toxický, pretože v ňom dochádza k neustálej manipulácii zo strany partnera a neustále ťa zároveň aj kontroluje.


Aj keď sa v takomto vzťahu môžu striedať cykly, keď ti partner chvíľu venuje svoju pozornosť, keď je k tebe príjemný, milý a keď máš opäť pocit, že sa vrátil ten, po kom túžiš, tento cyklus sa neustále skracuje a stále častejšie a dlhšie sú práve tie fázy, keď sa ti z jeho strany dostáva veľmi zlé správanie. 

Ako sa vyhnúť takémuto vzťahu

Aby si sa nedostala do takéhoto vzťahu, je dôležité, aby si sledovala správanie muža hneď na začiatku a venovala pozornosť určitým varovným signálom, ktoré ti môžu napovedať, že ide o muža, ktorý ťa chce bombardovať láskou.

Aké sú formy jeho správania 

  1. Hovorí ti, že si jeho spriaznená duša/žena, akú dlho hľadal, už po pár stretnutiach. 
  2. Veľmi rýchlo dokáže povedať, že ťa miluje. (Na to, aby nás niekto miloval, je vždy potrebný určitý dlhší čas, aby sme sa spoznávali a aby sa budovalo spojenie medzi nami.)
  3. Neustále ti skladá množstvo komplimentov, úplne ťa velebí - zbožňuje. 
  4. Veľmi často ťa kontaktuje. Napríklad keď nie ste spolu, tak ti v jednom kuse píše, posiela rôzne obrázky/fotografie a neustále sa ti pripomína, čo možno berieš ako niečo milé. Ale na druhej strane tento človek akoby ti nechcel nechať priestor na to, aby si žila svoj život bez neho. 
  5. Veľmi častým znakom jeho správania je, že sa ťa snaží rýchlo do niečoho dotlačiť, napríklad, ako som už spomínala, chce, aby ste sa rýchlo presťahovali a spoločne bývali. Alebo ťa chce veľmi rýchlo predstavovať svojej rodine. 
  6. Všetko beží veľmi rýchlym tempom a niekedy máš pocit, že by si rada spomalila. A práve to je tiež signál, že asi nie je niečo v poriadku. 
  7. Často máš pocit, že toto všetko je také perfektné, také dokonalé, že tomu až nemôžeš uveriť. V takomto prípade sa treba skutočne zamyslieť, či to všetko môže byť až také dokonalé. Niekedy sa to môže stať, ale radšej treba porozmýšľať nad vecami a viac si všímať maličkosti.
  8. Dáva ti darčeky, ktoré sú možno aj veľmi drahé, a robí to veľmi skoro. Takže tiež spôsob, akým ťa obdarúva, môže byť jedným zo signálov, že možno práve tento človek používa na teba túto taktiku. 
  9. Plánuje vašu spoločnú budúcnosť.  Toto sa ženám môže zo začiatku veľmi páčiť, lebo im pripadá veľmi príťažlivé, že tento muž nemá strach zo záväzkov. No treba si uvedomiť, že keď sa ešte takmer nepoznáte a niekto už chce s tebou žiť svoj život, tak to nie je úplne OK. 

Ak niekoho poznáš len niekoľko týždňov, no tento muž ti venuje príliš veľa lásky, príliš veľa pozornosti a všetko prebieha veľmi rýchlo a on sa snaží všetko veľmi urýchľovať, buď veľmi opatrná, pretože toto je skutočne varovný signál, že z jeho strany nejde o pravú naozajstnú pozornosť ani lásku.


Každý zdravý vzťah sa totiž musí budovať postupne - postupne vytvárať podmienky na to, aby sa partneri v prvom rade navzájom spoznávali - a nikdy v ňom nie je miesto na ponižovanie, na manipulovanie, a ani na to, aby ten druhý používal informácie z tvojej minulosti ako zbraň proti tebe.

© Dana

Image by @kirillvasilevcom from Reshot

Zdieľaj s priateľmi
>