Keď preňho nie si prioritou,ale iba dočasným riešením

Keď preňho nie si prioritou, prepadne ťa veľa pochybností. Pochybností o tom, kde robíš chybu. Pochybností o sebe. Zistenie, že si pre muža len "záložným plánom", tzv. "dočasným riešením", kým príde to jeho života "tá pravá", je mimoriadne bolestivé.

Je to studená spracha, po ktorej by malo prísť precitnutie. Napriek bolesti sa však mnoho žien nedokáže svojej lásky vzdať a rozhodnú sa bojovať a zmeniť jeho názor.

Vo videu zistíš, ako sa správa partner, ktorý ťa neberie ako prioritu, ale aj to, ako s ním komunikovať, aby si zistila, aké zámery s tebou má.

(Ak radšej čítaš, pod videom nájdeš celý prepis videa.)

PREPIS VIDEA

Chceš byť preňho prioritou, ale v skutočnosti si len záložným plánom.

Ako zistiť, či si preňho len záložným riešením, prečo ťa berie ako jednu z mnohých a ako s ním v takejto situácii komunikovať?

My ženy milujeme slová, dlhé textové správy, dlhé telefonáty, ako aj to, keď nám partner povie, ako veľmi nás miluje. A často práve týmto slovám uveríme a naivne si myslíme, že on cíti k nám presne to, čo cítime my.

My to vyhodnocujeme ako vzťah. No v skutočnosti sa môžeme ocitnúť vo "falošnom vzťahu", v ktorom len dočasne máme miesto partnerky - dovtedy, kým príde do jeho života tá pravá.

Je to práve preto, že sme len záložným plánom, záložným riešením, namiesto toho, aby sme v jeho živote boli prioritou.

Čo znamená byť "záložným plánom"? 

V podstate ide o situáciu, kde partner v tebe nevidí tú ženu, s ktorou by chcel mať seriózny vzťah

Je to situácia, v ktorej ti partner venuje len toľko pozornosti, aby si ťa udržal. Aby si mala pocit, že si vo vzťahu. Prakticky ťa udržiava akoby na "hrane vzťahu". 

Je to situácia, keď on ti dáva len toľko, aby si sa nerozhodla odísť, aby si si myslela, že skutočne toto je vzťah. 

Ale z jeho strany ide len o dočasné riešenie...

Prečo ťa považuje za "dočasné riešenie"

V takejto situácii ti, prirodzene, napadne otázka, prečo ťa teda drží vo vzťahu, aj keď vo falošnom vzťahu, keď v skutočnosti o teba nemá záujem.

Dôvodov môže byť veľa. 

Napríklad je to preto, že: 

on sám si ešte nie je istý, či má záujem o seriózny vzťah


Dôvody môžu byť napríklad tie, že má úplne iné priority v danom období jeho života.


Alebo to môže byť preto, že ešte nemá v sebe úplne vysporiadaný predchádzajúci vzťah.


Alebo to môže byť preto, že potrebuje voľnosť. Potrebuje sa ešte stretávať a zoznamovať aj s inými ženami. 

má záujem o seriózny vzťah, ale nie s tebou


Ale môže to byť aj preto, že hoci má záujem o vzťah a páčiš sa mu, je s tebou spokojný, dobre sa s tebou cíti, tak stále nie si preňho žena, ktorú vidí ako svoju potenciálnu budúcu partnerku, pretože nemáš tie kvality, ktoré by tá žena, s ktorou by on chcel fungovať dlhodobom vzťahu, mala mať.


To znamená, že on ťa nevníma ako tú ženu, tú svoju jedinú, ale ako jednu z mnohých.


Takýto postoj je vždy motivovaný tým, že má pocit, že môže mať niečo lepšie, ako si ty.  A práve na to lepšie ešte čaká.


Ak máš problém pochopiť správanie mužov v určitých situáciách, niektoré odpovede na tvoje otázky nájdeš aj v minikurze  "Čo treba vedieť o mužoch, resp. Ako pochopiť muža". 

Ako zistíš, že si preňho len záložným plánom 


1. kladieš si otázku, či si preňho jediná (či ťa miluje)


Ak si kladieš otázku, či si preňho ty tá jediná, že či ťa naozaj miluje, tak tým máš aj odpoveď na túto svoju otázku. Pretože máš pochybnosti, ktoré vznikli z nejakého dôvodu. 


2. viac berie, ako dáva

Ďalším znakom je, že viac berie ako dáva. Tento muž je s tebou len vtedy, keď mu to vyhovuje. Všetko sa riadi len jeho potrebami. Vtedy, keď mu to vyhovuje, získavaš jeho náklonnosť, jeho pozornosť a jeho čas. 


V tomto prípade to vždy cítiš, pretože vidíš, že ty dávaš viac, ako dáva on tebe.


3. veľmi sa snažíš o jeho pozornosť


Ďalším znakom je, že sa veľmi snažíš o jeho pozornosť. A práve to je spôsobené tým, že on ti venuje len obmedzené množstvo svojej pozornosti, a, samozrejme, ty túžiš byť čo najviac s ním. Ty túžiš po vzájomnom spojení. 


A práve preto ty si tá, čo iniciuje všetky tie stretnutia alebo aj telefonické konverzácie, alebo emailovú komunikáciu, alebo SMS komunikáciu.


Skrátka ty si tá, ktorá bojuje - doslova bojuje - o jeho pozornosť a o to, aby sa medzi vami vymieňali informácie, aby ste boli v tom neustálom spojení.


Takže tu vidíš, že jednoznačne najviac impulzov prichádza z tvojej strany práve preto, že jeho pozornosť je podstatne nižšia, ako by v reále mala byť.

 

4. jednostranné konverzácie

Ďalším znakom sú jednostranné konverzácie. To sa prejavuje práve tým, že on nemá záujem ťa veľmi počúvať alebo sa dozvedieť čo najviac o tvojom živote a o tom, čo ťa trápi a z čoho máš radosť.


Lebo on sa viacej upriamuje na seba.


A práve to je problém, pretože v normálnom vzťahu, kde majú partneri o seba záujem, chcú byť obidvaja jednak videní tým druhým, ale jednak vypočutí tým druhým a pochopení.


5. nechce do teba emocionálne investovať

Cítiš, že nechce do teba emocionálne investovať. A to sa prejavuje práve tým, že je ako uzavretá kniha. Nechce ťa pustiť do svojho života. Ty prakticky ani nevieš, z čoho má strach, z čoho má radosť, na čo sa chystá.


Pretože veľmi veľa vecí z jeho života zostáva pred tebou ukrytých.

Pretože on nie je ochotný, aby ťa vpustil niekde bližšie k sebe.

Pretože tým by ukázal svoju zraniteľnosť a toto zvyčajne odhaľujeme len pred ľuďmi, ktorých berieme ako veľmi blízkych, s ktorými chceme mať čo najbližšie spojenie.

6. nespráva sa k tebe dobre

Nespráva sa tebe dobre a to sa napríklad prejavuje tým, že nedodržiava sľuby, ktoré ti dal, alebo ruší vaše stretnutia, alebo dokonca na ne zabudne.


Toto sú všetko signály, že preňho nie si dôležitá, že nie si preňho prioritou. 


Čo môžeš v takejto situácii urobiť


1. komunikuj s ním o svojich potrebách


V prvom rade je dôležité, aby si začala s ním komunikovať otvorene a spôsobom, ktorý akceptuje aj on. To znamená, že žiadne obviňovania, žiadne scény.


Ale aby si mu povedala, že sa ti napríklad páči vzťah, ktorý máte, ale že si si uvedomila, že ty potrebuješ niečo viac.


Že pre teba je dôležité, aby si cítila jeho blízkosť. Že práve preto potrebuješ, aby ste sa stretávali možno trikrát za týždeň alebo aby ste trávili čas určitým spôsobom. Samozrejme, tuto si musíš doplniť to, ako si to ty predstavuješ - ako by sa mal správať partner, pre ktorého si prioritou.


Alebo mu môžeš povedať aj to, že chceš vedieť, ako on vidí váš vzťah.


A práve tu uvidíš, že kam sa tá vaša debata, kam tá vaša konverzácia bude smerovať.


2. sleduj jeho správanie po rozhovore


Po tomto rozhovore potom sleduj správanie tvojho partnera. Sleduj, že či skutočne začal robiť veci ináč. Či ti začal venovať viacej svojej pozornosti a či máš pocit, že ti dáva viac, ako ti dával pred týmto rozhovorom.


A na základe toho, že si to vyhodnotíš, tak uvidíš, či ide z jeho strany o skutočný záujem alebo či ťa berie len ako nejaké svoje záložné riešenie, nejaký svoj záložný plán. A v takomto prípade je dôležité, aby si si položila otázky.


3. polož si otázky


Prečo mám záujem byť s mužom, ktorý očividne o mňa nemá záujem? 


A tu si neodpovedaj tým, že preto, že ho milujem.


Ale skutočne sa nad tým zamysli a pozri sa, aké vlastnosti alebo aké jeho charakteristiky ťa na ňom natoľko upútali a natoľko ťa k nemu priťahujú, že si ochotná oňho naďalej bojovať. 


Že si ochotná robiť všetko pre to, aby si zvrátila to jeho súčasné nastavenie. To, že ťa nepovažuje za tú ženu, s ktorou by chcel fungovať v dlhodobom vzťahu.

A práve keď nájdeš reálne dôvody, tak budeš vidieť, či stojí za to, aby si bojovala o tohto muža, aby si sa oňho snažila.

Či skutočne nie je najvyšší čas tento vzťah, ktorý nie je vzťahom, po akom by si mala túžiť, ukončiť. 


Ak funguješ v dlhodobom vzťahu

Ak funguješ vo vzťahu s partnerom dlhšie a ide o dlhoročný vzťah a cítiš, že si prestala byť jeho prioritou, tu je dôležité, aby sa zamyslela nad tým, aké to bolo na začiatku vzťahu.


Čo všetko si v tom období robila a čoho všetkého si sa v prospech partnera a v prospech vzťahu vzdala. Pretože to je úplne bežná prax v živote žien, že akonáhle sa ocitnú vo vzťahu, tak sa začnú zriekať vecí, ktoré im dovtedy robili radosť, ktoré ich robili šťastnými.


A práve preto si treba urobiť znova plán, čo by si chcela vo svojom živote začať robiť, k čomu by si sa chcela vrátiť, čo nového by si chcela vyskúšať. A začať to robiť.


Neupriamovať svoju pozornosť len na vzťah a na partnera, pretože vzťah a partner sú len jednou súčasťou tvojho života. Ale tvoj život je omnoho širší, omnoho pestrejší.


A práve vtedy, keď začneš robiť aj iné veci a začneš žiť taký ten bohatší život, uvidíš aj zmenu v správaní partnera.


Nie je isté, že či sa partner zrazu zmení v tom duchu, že ťa začne brať ako prioritu, keď to už posledné obdobie nerobil.


Ale jednoznačne sa môže stať práve to, že ty si uvedomíš, že dokážeš žiť kvalitnejšie svoj život.


A na druhej strane to môže priniesť skutočne veľký záujem zo strany partnera, pretože pre ľudí je vždy atraktívny človek, ktorý robí niečo zaujímavé, niečo nové a dokáže o tom s veľkou vášňou trebárs aj rozprávať a dokáže ťa do toho vtiahnuť. 


Ak chceš skutočný vzťah, nie falošný, je dôležité, aby si si vždy uvedomila, že slová sú lacné. A že vždy musíš sledovať správanie partnera. Všetky tie akcie, všetko čo robí, pretože to ti ukazuje, aké sú jeho hodnoty, čomu verí, kam smeruje a aké sú jeho zámery.


V žiadnom prípade neignoruj nekonzistentné správanie. Neignoruj rôzne výhovorky. Neignoruj varovné signály, zlé správanie, napríklad nedodržiavanie sľubov. A vždy ver tomu, že ty si zaslúžiš, aby si bola plánom "A", a nie záložným riešením. Aby si bola pre muža tou jeho JEDINOU. Tou možnosťou, pri ktorej nebude uvažovať nad žiadnou inou. 

© Dana

Zdieľaj s priateľmi
>