Keď muž nevolá, len zriedkavo píše

Keď muž nevolá, uspokojíš sa s krátkou správou od neho, ktorá v tebe vždy vyvolá malú eufóriu. Čítaš si ju niekoľkokrát a pri srdci ťa príjemne hreje. Hoci by si privítala dlhšie rozhovory, on ich považuje za zbytočné. Veď si predsa všetko poviete na ďalšom rande. Dávaš mu za pravdu. Nechceš predsa naňho tlačiť.

Postačí ti teda aj úplne malé gesto z jeho strany v podobe pozdravu či priania sladkých snov. Keď k tomu pripojí srdiečko či smajlíka, nič viac ti ku šťastiu netreba. Si si istá, že jeho záujem o teba je jasný. Skutočnosť však môže byť úplne iná.

V dnešnom videu sa dozvieš, ako forma komunikácia ovplyvňuje budovanie vzťahu medzi partnermi, čo znamená, keď sa muž vyhýba telefonickým rozhovorom (samozrejme, aj tu platia výnimky), a prečo je nevyhnutné medzi osobnými stretnutiami komunikovať telefonicky.

(Ak radšej čítaš, pod videom nájdeš celý prepis videa.)

PREPIS VIDEA

Pri každej jeho správe ťa zaplaví pocit šťastia, že na teba myslí. Krátke správy a smajlíky vytvárajú spojenie medzi vami počas dní, keď nie ste spolu.  

Veľa žien si myslí, že je jedno, akou formou muž komunikuje. Či formou textových správ alebo telefonátov. Podstatné je, že sa ozval.

V skutočnosti si však treba uvedomiť, že textová správa, hlavne na začiatku - vo fáze zoznamovania, je veľmi neosobná a nedá sa prostredníctvom nej budovať spojenie a intimita, čo je podstata každého vzťahu. 


Keď muž nevolá


Ak muž s tebou komunikuje len písomne a vyhýba sa telefonovaniu, je to signál (vo väčšine prípadov - samozrejme, existujú výnimky), že nemá záujem o teba.


Ak muž nechce volať, znamená to, že:

  • nemá záujem s tebou verbálne komunikovať, 
  • nechce počuť tvoj hlas,
  • nechce sa o tebe dozvedieť čo najviac, pretože ho to veľmi nezaujíma,
  • vyhovuje mu také bežné nezáväzné stretávanie, možno priateľstvo s benefitmi. 


Týmto spôsobom ti vysiela signál, že nie si preňho dôležitá.


Ak ťa muž považuje za zaujímavú, má o teba záujem a chce sa o tebe dozvedieť čo najviac, tak nemá problém ti zavolať. Pretože chce počuť tvoj hlas, tvoj smiech, chce o tebe vedieť čo najviac a poznať tvoje názory a hlavne spoznať teba ako človeka.


Len tak sa buduje vzájomná blízkosť a spojenie medzi vami počas dní, keď nemôžete byť spolu.

Prečo textové správy nie sú vhodné na budovanie vzájomného spojenia

1. čítaním si vytváraš vlastnú predstavu o ňom

Ak komunikuješ s niekým, koho ešte nepoznáš alebo ho poznáš veľmi krátko, len formou textových správ, čítaním týchto správ si v hlave vytváraš predstavu o ňom.

Je to taká tvoja predstava, ako keď čítaš nejakú knihu a vytvoríš si predstavu o hlavnej postave danej knihy.

Takže v tomto prípade mu ty dávaš určité vlastnosti, určité schopnosti na základe toho textu, ktorý si od neho prečítaš.

2. nemáš možnosť zbierať o ňom ďalšie informácie

Pri tomto spôsobe nemáš ako zbierať ďalšie informácie o tomto človeku, pretože nepočuješ tón jeho hlasu.

Nevidíš, akým spôsobom reaguje na tvoje otázky. Čo ho rozosmieva. Na čom sa baví. 

Takisto nevieš vycítiť, že aká je atmosféra medzi vami, keď vzájomne komunikujete.

A necítiš ani tú energiu, ktorá má plynúť z vášho rozhovoru.

Nevieš, aký pocit v tebe to vzájomné komunikovanie - verbálne komunikovanie nevytvára. 

3. možnosť upraviť správu tak, aby na teba zapôsobil

Vzhľadom na to, že pri písomnej komunikácii nemusíme odpovedať hneď, máme čas si rozmyslieť, čo napíšeme a ako to napíšeme.

Takže v tomto prípade on odpovedá tak, aby sa čo najviac zapáčil tebe.

Ale zároveň takýmto spôsobom odpovedáš aj ty, pretože pokiaľ si píšeme s niekým, tak máme záujem pôsobiť čo najlepšie.

Preto niekedy tie svoje odpovede určitým spôsobom upravujeme, vymažeme alebo ich nastavujeme tak, aby pôsobili čo najlepšie, aby sme sami seba prezentovali v tom najlepšom svetle.

Každý z nás má totiž dve verzie.

  • Jednak je to tá verzia, ktorá definuje nás s našimi chybami, s našimi slabými stránkami. 
  • Ale aj verziu, ktorá je určená pre verejnosť. Ktorú ukazujeme, aby sme zapôsobili na ľudí okolo nás podľa našich predstáv.

4. ukazujeme svoju verziu, ktorou sa prezentujeme

V prípade textových správ väčšinou ukazujeme práve tú verziu, ktorá je určená pre verejnosť. Pretože chceme určitým spôsobom zapôsobiť.

Chceš vedieťpo akej žene túži každý muž?


Prečo je telefonovanie dôležité pri budovaní vzájomného spojenia

Hoci je písomná komunikácia veľmi príjemná, netreba ju zamieňať za skutočný rozhovor. Hlavne na začiatku, keď potrebujeme toho druhého človeka čo najlepšie spoznať. 

V prípade, že vaša komunikácia medzi stretnutiami prebieha len písomne, stávate sa len určitými dopisovateľmi, ktorí si navzájom vymieňajú správy.

Aby ste začali budovať vzájomné spojenie, je dôležité, aby ste medzi stretnutiami komunikovali telefonicky.

Vtedy začneš odhaľovať aj jeho ďalšie vlastnosti. Tak isto aj on tvoje. Na rozdiel od dopisovania tu idete "live" (naživo).

To znamená, že ani jeden z vás nemá možnosť nejakú vetu vymazať, prepísať, ale sa rozprávate o niečom v reálnom čase a bavíte sa v reálnom čase.

Hoci mnoho ľudí má strach práve z tejto verbálnej komunikácie, hlavne na začiatku, aby nepovedali niečo nevhodné, ide o najlepší spôsob, ako druhého človeka spoznať čo najrýchlejšie. Samozrejme, mimo osobného stretnutia. 

Vzťahy sú o blízkosti, spojení a intimite, ktoré však nevznikajú samy od seba. Nemýľ si predstavu o budovaní vzťahu so skutočným budovaním vzťahu. Krátke správy a smajlíky sú síce milé, ale nikdy nenahradia reálnu komunikáciu.

© Dana

Autor fotky: cottonbro na Pexels

Zdieľaj s priateľmi
>