Keď muž miluje ženu
alebo
Ako zistiť, či ma naozaj ľúbi

„Miluje ma?“ Otázka, ktorou sa často týrame, keď náš milovaný je skúpy na slovo a ani za svet z neho nevieme vypáčiť tie kúzelné dve slovíčka „ľúbim ťa“ či „milujem ťa“.  Možno čakáš, že ti vyzná lásku ako hrdina z romantického filmu, no realita je často iná. Zistiť, že z jeho strany nejde len o prechodný záujem, ale o silné emocionálne spojenie, sa však dá aj iným spôsobom. Keď muž miluje ženu, viac ako tisíc vyznaní lásky totiž prezradí jeho správanie.

Prečo sa muži zdráhajú povedať „ľúbim ťa“

Dôvodov, prečo muž slovne nevyjadrí svoje city k tebe, môže byť veľa.

  • Nie je ešte pripravený ti to povedať, hoci vie, že ťa miluje.
  • V predchádzajúcom vzťahu bol zranený, a preto uprednostňuje pomalšie napredovanie vo vzťahu.
  • Má strach, že budeš čakať od neho viac (manželstvo), t. j. bojí sa záväzku.
  • Nie si je istý, či ťa naozaj miluje.
  • Muži nehovoria radi o svojich citoch/pocitoch (na rozdiel od žien).

Upozornenie: Ak ti muž po veľmi krátkej známosti povie, že ťa miluje, ber to ako „zlé znamenie“.

Nech už je jeho dôvod akýkoľvek, určite ti jeho mlčanie nepridáva na istote, ako to je ohľadom jeho lásky k tebe.

Ľúbi ma či neľúbi? V snahe zistiť, ako to naozaj je, sa dopúšťame často nevedomky najväčších chýb, ktoré môžu mať negatívny vplyv na náš vzťah.

Chyby, ktoré žena robí, ak chce zistiť, či ju muž miluje

Neustále sa pýta, či ju muž miluje

Na otázkach typu „Naozaj ma miluješ?“, „Ľúbiš ma?“ nie je na prvý pohľad nič zlé (a zo ženskej perspektívy ani na druhý či tretí pohľad).

Z pohľadu muža však táto otázka poukazuje na neistotu ženy a jej neustálu potrebu byť utvrdzovaná o jeho láske.

Ešte horšie na muža pôsobí, ak ti odpovie, že ťa miluje, no ty tomu nechceš uveriť.

Nepochopenie, že muži vyjadrujú lásku ináč

Ženy si často neuvedomujú, že muži vyjadrujú lásku ináč. Keďže očakávajú, že ju vyjadria rovnako ako ony, sú často nahnevané, ak to tak nie je. Ich očakávania nie sú naplnené.

Muži svoju lásku prejavú predovšetkým skutkami (nie slovami), ktoré sa v mnohých situáciách môžu javiť ako zdanlivé maličkosti a ženy ich nepovažujú za vyjadrenie lásky.

Prečítaj si aj článok: Ako muži prejavujú lásku a prečo "milujem ťa" nemusí nič znamenať.

Nesprávne vysvetlenie slov či skutkov muža

Pre ženu sú emócie a romantické vzťahy veľmi dôležité a prikladajú im mimoriadny význam. Z uvedeného dôvodu je pre ženu ťažké pochopiť, že muž im nepripisuje rovnakú dôležitosť.

Žena často dáva slová a skutky muža do súvislosti s ich vzťahom a hľadá si vlastné vysvetlenia, prečo niečo povedal a urobil a čo to znamená pre ich vzťah. Takto sa často začína zbytočný kolotoč obviňovania, výčitiek a vysvetľovania.

Zo strany muža však vzťah ako taký je súčasťou toho, čím žije, nie na jeho prvom mieste. Ženy, naopak, pripisujú vzťahu najdôležitejšie miesto a všetko odvíjajú od neho.

Teraz už možno začínaš chápať, prečo sa tvoj partner niekedy odmlčí, niekedy podráždene čosi zahundre, no veľakrát ti neodpovie na tvoju priamu otázku. Aby si sa vyhla týmto situáciám, máš lepšiu možnosť, ako sa pýtať.

 Ženy vo vzťahoch sa často správajú spôsobom, ktorý pôsobí na mužov ako "repelent". Ak chceš vedieť, akým správaním si muža odplašíš a znížiš svoju atraktivitu v jeho očiach na bod mrazu, stiahni si  "7 chýb, ktorými  si odplašíš každého muža". 

Ako zistím, že ma miluje

Keď muž miluje ženu, správa sa určitým spôsobom

Piesne, romantické filmy či knihy nám prinášajú pohľad na lásku len z jedného uhla.

Čo sa však z nich nedozvieš je, že skutočná láska v reálnom svete má aj svoje iné podoby a nemusí byť zabalená do magického „ľúbim ťa“, do veršov, kvetov či ľúbivých songov.

Ako teda vedieť, či ťa „naozaj“ ľúbi? Sleduj jeho správanie.  

1. Neustále ti dokazuje, že mu na tebe záleží

Spôsoby, akými ti dokazuje, že si preňho dôležitá, môžu byť rôzne.

Ak ti pripraví večeru či raňajky, pomôže napríklad natankovať nádrž, prinesie do práce sendvič (keď musíš nadčasovať), pošle milú sms a povzdbudí ťa, keď máš zlý deň.

Ak ti venuje svoju pozornosť a snaží sa s tebou tráviť veľa času, ak robí všetko pre to, aby si bola šťastná a spokojná, je to dôkaz toho, že ťa miluje.

Nezabudni mu ukázať, že jeho snahu oceňuješ, lebo uznanie je pre mužov veľmi dôležité a považujú ho za vyjadrenie lásky.

Prečítaj si aj článok: Dávaš do vzťahu priveľa? (Prečo to muž nikdy neocení) 

2. Hrdo ťa predstavuje ľuďom, ktorí sú preňho dôležití

Muž, ktorý ťa miluje, ťa chce predstaviť svojim priateľom a členom rodiny. Chce, aby si patrila medzi ľudí, ktorých má rád. Je pyšný, že ťa má, a ukazuje to verejne.

Ak máš problém pochopiť správanie mužov v určitých situáciách, niektoré odpovede na tvoje otázky nájdeš aj v minikurze  "Čo treba vedieť o mužoch, resp. Ako pochopiť muža". 

3. Chráni ťa

Muž, ktorý miluje, sa prejavuje ako ochranca. Ak ti je zima, požičia ti svoj kabát. Odprevadí ťa na zastávku alebo k autu a predvedčí sa, že si v poriadku prišla domov.

Keď si chorá, uvarí ti čaj a je s tebou. Dáva ti pocítiť, že sa na neho môžeš spoľahnúť, a robí všetko, aby si sa cítila dobre.

Prečítaj si aj článok: Miluje ma? Ako zistiť, že ma naozaj miluje

4. Váži si ťa a povzbudzuje ťa

Muž, ktorý ťa miluje, chce poznať tvoje názory, no nebojí sa s tebou aj nesúhlasiť. Oceňuje na tebe, že máš svoj vlastný pohľad na život.

Obdivuje ťa za to, aká si, bez potreby, aby si sa menila. Povzbudzuje ťa, aby si mala svoj život aj mimo vzťahu, t. j. svojich priateľov, svoje záujmy.

Prečítaj si aj článok: Keď si ťa partner neváži 

5. Často a dlho ťa objíma

Muž, ktorý ťa miluje, sa rád k tebe túli a objíma ťa. Ak to robí často, je to tiež jeden z jeho spôsobov, ako ti prejavuje svoju lásku.

6. Sex

Muži vyjadrujú svoje emócie prostredníctvom sexu. Muž, ktorý ťa miluje, chce, aby si mala zo sexu rovnaké potešenie ako on.

Sleduj preto, či sa zameriava 100 % len na seba, alebo či ti svoju lásku prejavuje aj bozkami, dotykmi, priamym pohľadom do očí, čím vyjadruje, že mu na tebe záleží.

Samozrejme, že spôsobov, akým muž prejavuje žene svoju lásku, je oveľa viac. 

Lásku si ľudia často pletú s túžbou, spolupatričnosťou, posadnutosťou, úctou, strachom zo samoty.  Kým ženy hľadajú oddanosť a túžia byť pre muža jeho jedinou, muži hľadajú rešpekt a uznanie. 

Aby to fungovalo na oboch stranách, musia sa muži aj ženy naučiť čítať signály toho druhého. Ak sa na ne sústredíš, dozvieš sa, čo k tebe cíti. Pamätaj, že skutky sú vždy dôležitejšie ako slová. Keď muž miluje ženu, nemusí jej to hovoriť.

Photo by mari lezhava on Unsplash

Ak chceš zistiť, či ťa miluje, odpovedz na 7 otázok, ktoré nájdeš v článku  "Naozaj ma miluje?" klube Ženy z Venuše.

© Dana

Zdieľaj s priateľmi
>