Chceš ho získať? (Čo robiť, ak sa o teba nesnaží)

Prejavoval ti svoj záujem, no zrazu sa stiahol. Už ťa nekontaktuje tak často, trvá mu dlhšie, kým ti odpovie, a niekedy je pár dní úplne ticho. Cítiš, že ochladol. Ak sa mu však ozveš, je milý a ty opäť nadobudneš dojem, že je všetko v poriadku. Rýchlo však prídeš na to, že to tak nie je.

Nechápeš, čo sa stalo. Tak veľmi túžiš po jeho prítomnosti. Tak veľmi chceš, aby ti znova prejavoval svoj záujem.

Začneš preto konať. Píšeš mu, voláš, navrhuješ stretnutia. Čím viac sa chceš k nemu priblížiť, tým viac cítiš, ako pred tebou uniká.

Vo videu sa dozvieš, ako tvoje aktívne správanie pôsobí na niektoré typy mužov a čo toto správanie spôsobuje tebe. Zároveň ti prináša aj odpoveď, čo máš robiť, keď sa muž neozýva, keď prestane vyvíjať aktivitu, keď sa o teba prestane zaujímať.

(Ak radšej čítaš, pod videom nájdeš celý prepis videa.)

PREPIS VIDEA

Máš oňho záujem, no on je pasívny. Prevezmeš teda aktivitu. Začneš mu písať, telefonovať, organizovať spoločné stretnutia.

Vo fáze zoznamovania sa ženy často ocitnú v situácii, že sa muž náhle stiahne a prestane vyvíjať akúkoľvek aktivitu. V takejto situácii mnoho žien spanikári, pretože nechcú tohto muža stratiť, chcú ho zaujať a chcú ho získať. To ich podnieti k tomu, že sa začnú snažiť oveľa viac a veľmi často začnú doslova takéhoto muža uháňať.

V praxi takáto situácia vyzerá tak, že namiesto toho, aby sa on snažil o teba, aby sa snažil si ťa získať, tak ty sa začneš uchádzať o neho. 

Nie je nič zlé na tom, ak niekedy spravíš prvý krok. Ak ho niekedy kontaktuješ ako prvá. A ho trebárs niekam pozveš, navrhneš stretnutie.

Ale úplne iná situácia nastáva vtedy, ak robíš prvý krok stále ty alebo vo väčšine prípadov ty. V takomto prípade si možno neuvedomuješ, ale ty si zobrala na seba jeho úlohu. 

Čo môže takéto tvoje úsilie spôsobiť 

Je to rôzne, pretože vždy záleží, o akého muža ide.

Muž, ktorý o teba nemá záujem

Pokiaľ ide o muža, ktorý o teba záujem nemá, tak v takom prípade akákoľvek tvoja snaha je zbytočná. A akonáhle on vidí, že sa takto usiluješ o neho, že takto doslova zápasíš oňho, tak pôsobíš skutočne ako zúfalá žena, ktorá si neváži samu seba.

Muž, ktorý o teba má záujem, no má vlastné tempo

Pokiaľ ide o muža, ktorý síce o teba záujem má, ale má nejaké vlastné tempo, ktoré je možno pomalšie, ako by si ty chcela, môže takéto tvoje správanie vyhodnocovať negatívne.

Svojím správaním môžeš preto spôsobiť to, že ho odplatíš, že prestane mať o teba akýkoľvek záujem. Keď totiž vidí, ako ho naháňaš, keď naňho príliš tlačíš, prestávaš byť preňho atraktívna (hoci si sa mu na začiatku mohla veľmi páčiť).

Muž, ktorý chce, aby si sa oňho uchádzala

Úplne iná situácia nastáva vtedy, ak ide o muža, ktorý dobre vie, čo robí. Pretože takýto muž má záujem presne o to, aby si sa ty takto začala snažiť. Aby si ty bola tá, ktorá vyvíja aktivitu, ktorá sa o neho usiluje.

Pretože vie, že takto bude mať nad tebou prevahu.

Toto je najlepšia základňa pre to, aby ťa mohol potom postupne manipulovať, aby si s tebou mohol prakticky robiť, čo sa mu zachce, lebo vie, že ty si ochotná pre to, aby si si ho získala, urobiť čokoľvek.

Čo si treba uvedomiť, ak sa ocitneš v takejto situácii 

V prvom rade je dôležité, aby si vždy vedela, že tvoje správanie odzrkadľuje úplne jasne, aký máš postoj voči sebe.

A na základe toho, ako sa ty správaš k sebe, muž vidí, ako je to s tvojou sebaúctou a sebahodnotou. 

Ak si veľmi aktívna a robíš pre muža všetko, napriek tomu, že on nerobí nič – že on sa o teba nesnaží, vytváraš základ pre toxický jednostranný vzťah

Pôjde o vzťah, v ktorom jeden partner len dáva a druhý len prijíma. A ty veľmi dobre vieš, ktorý z partnerov bude práve ten, ktorý bude neustále dávať.

Ak sa ocitneš v takomto vzťahu, je dôležité, aby si vedela aj to, že nebudeš pre partnera rovnocennou partnerkou, nebudeš preňho spriaznenou dušou, ktorou by si možno chcela byť, ale sama seba postavíš do pozície človeka, ktorý poskytuje služby.

Na základe toho vytváraš dynamiku vzťahu – ako to bude vo vašom vzťahu vždy vyzerať.

Napriek tomu, že sa ti tento muž páči a máš oňho záujem, je veľmi dôležité, aby si sa dokázala pozrieť na situáciu reálne.

Aby si si uvedomila a hlavne priznala, že pokiaľ on nechce vyvíjať nejakú ďalšiu aktivitu, pokiaľ nemá záujem sa s tebou stretávať, pokiaľ sa nechce k tebe priblížiť, že to znamená len jednu vec. A to je to, že o teba nemá naozajstný záujem. 

Chceš vedieť, po akej žene túži každý muž?

Ako sa správať v takejto situácii

Tu je dôležité, aby si vedela, že každý z vás má určitú úlohu v tejto fáze.

Nechaj mu priestor na to, aby ti prejavil svoj záujem, aby sa o teba snažil. Ale zároveň, keď ti prejaví ten svoj záujem, tak ty tento záujem prijímaj, ty tento záujem oceň, ty mu ukáž, že ti je to príjemné, aby videl, že to, čo pre teba robí, nie je zbytočné, ale že to skutočne pre teba niečo znamená.

Ak vidíš, že muž nevyvíja žiadne úsilie, že nerobí nič preto, aby si ťa získal, tak v takomto prípade nie je žiadny dôvod na to, aby si sa oňho začala usilovať, aby si sa začala snažiť a postavila sa do pozície muža vo vzťahu.

Takéto tvoje postavenie by ocenil jedine muž, ktorý chce, aby žena robila vo vzťahu všetku prácu. Muž, ktorý rád manipuluje a pre ktorého by si sa stala len jednou z mnohých.

Prečo sa nemáš snažiť o muža, ktorý nevyvíja žiadne úsilie, aby si ťa získal? 

Pokiaľ sa ty budeš neustále snažiť a on ti bude neustále unikať, tak bude klesať aj tvoje sebavedomie.

Tento muž možno nie je vôbec taký, akého ho máš vysnívaného, lebo ti nedokáže do očí povedať, že o teba záujem nemá.

A pokiaľ ho získaš, čo sa tiež môže stať, uvedom si jednu zásadnú vec. Aj keď ho získaš, nezabezpečí ti to šťastný vzťah.

Vzťahy, ktoré sa začínajú tým, že žena bojuje o priazeň muža, zvyčajne nekončia dobre. Muž, ktorý má o ženu záujem, totiž neuteká od nej, ale sa snaží k nej priblížiť. 

PREČÍTAJ SI AJ:

Prečo muži strácajú záujem

Keď muž nemá o teba záujem (8 znakov, ako to zistíš)

© Dana

Autor fotky: Andrea Piacquadio na Pexels

Zdieľaj s priateľmi
>