Ako vzbudiť jeho záujem a prečo rôzne stratégie dlhodobo nefungujú

Chceš vzbudiť jeho záujem, chceš sa mu zapáčiť, chceš byť vo vzťahu s ním. Si pripravená urobiť čokoľvek, aby sa ti to podarilo. Tak veľmi sa sústredíš na svoj cieľ, že ti unikajú podstatné veci, ktoré by si si mala všímať. Sama seba vystavuješ tlaku a strachu z odmietnutia a konáš spôsobom, ktorý ti neprospieva. 

Vo videu sa dozvieš jediný spôsob, ktorým môžeš zaujať vhodného partnera, a prečo tipy, stratégie a taktiky ti môžu priniesť len krátkodobý úspech.

(Ak radšej čítaš, pod videom nájdeš celý jeho prepis.)

PREPIS VIDEA

Chceš ho zaujať, chceš sa mu zapáčiť, chceš, aby sa rozhodol práve pre teba, a preto začneš hľadať rôzne stratégie, ako to urobiť. V dnešnom videu sa dozvieš, prečo stratégie nie sú vhodným riešením, a jediný spôsob, ktorý zaručene funguje.

Možno si kladieš otázku: Čo mám robiť, aby som ho zaujala? Čo mám robiť, aby som bola preňho atraktívnejšia? Čo mám robiť, aby si vybral práve mňa?

V takomto prípade sa dostávaš do nastavenia, keď chceš konať, chceš sa správať takým spôsobom, aby si získala tento svoj cieľ. 

Neuvedomuješ si, že práve toto tvoje nastavenie ťa vedie k tomu, že sa chceš alebo že sa budeš správať veľmi neatraktívne, pretože toto tvoje správanie bude motivované strachom z odmietnutia a tvojou neistotou.

V takomto prípade totiž začneš popierať samu seba a začneš sa správať úplne ináč

Začneš niečo hrať, začneš niečo predstierať len preto, aby si sa tomu druhému zapáčila. Aby si tomu druhému vyhovela. Aby on prejavil záujem o teba.

Prečo je takéto správanie pre teba nebezpečné 

Priťahuješ nevhodných ľudí

Keď niečo hráš, tak priťahuješ k sebe ľudí, ktorí nie sú pre teba vhodní. Sú to ľudia, ktorým sa páčiš presne taká, aká sa prejavuješ, akú úlohu hráš, pretože oni nevedia, aká ty naozaj si.

Po určitom čase však prestaneš hrať, pretože nedokážeme hrať dlhú dobu. A práve vtedy sa môže stať, že ten človek zistí, že jemu sa nepáčiš taká, aká naozaj si, pretože jemu sa páčilo práve to, aká si bola predtým. Keď si niečo hrala. 

Môžeš od seba odpudiť vhodného človeka

Keď niečo hráš hneď na začiatku, tak môžeš od seba odpudiť človeka, ktorému by si sa páčila presne taká, aká si. Ale keďže ty neukazuješ, aká naozaj si, tak ten človek nemá šancu to zistiť. Odchádza, pretože podľa jeho preferencii ty nenapĺňaš to, čo on hľadá. 

Prestaň predstierať

Práve preto je veľmi dôležité, aby si prestala predstierať, aby si prestala hrať, ale aby si sa správala presne tak, aká si. Aby si ukázala, čo prinášaš, čo ponúkaš, a na základe toho budeš vidieť, ako reaguje ten druhý človek.

Je možné, že sa mu to páčiť nebude, pretože jeho preferencie sú úplne iné. Ale to nie je žiadna tragédia. To je práve v poriadku. To je to najlepšie, čo sa ti môže stať, pretože vidíš, že by to nefungovalo.

Žiadne stratégie, žiadne metódy, žiadne skripty dlhodobo nefungujú. To si treba vždy uvedomiť.

Jediné, čím môžeš nejakého človeka k sebe pritiahnuť, je to, aká naozaj si. Ako sa správaš, aké sú tvoje hodnoty. 

A týmto istým môžeš od seba niektorých ľudí, samozrejme, aj odpudiť, pretože nebudeš pasovať každému.

Polož si tieto otázky

Preto je veľmi dôležité, aby si si položila otázky:

Ako vnímam samu seba?

Som so sebou spokojná?

Som spokojná s tým, aká som? 

Možno si práve teraz odpovieš, že: "Áno. Ja som so sebou spokojná."

Vidno to práve na tvojom správaní. Vidno to na tom, že sa správaš slobodne, že sa vyjadruješ slobodne, že sa nebojíš povedať svoj názor, že sa nebojíš ani odmietnutia, pretože vieš, že nie každý človek zostáva v tvojom živote, že nie každému človeku sa zapáčiš.

Môže sa ti však stať aj to, že síce si so sebou spokojná, ale vo vzťahoch alebo v interakciách s mužmi, ktorí sa ti páčia, sa to tak nejaví.

Tam sa správaš zrazu ako niekto iný. Nepovieš svoj názor. Väčšinou súhlasíš, aj keď v podstate nesúhlasíš.  Robíš všetko, aby si určitým spôsobom zapadla do toho, čo chce práve ten muž, ktorý sa tebe páči.

V takomto prípade platí, že si nedôveruješ, že sa cítiš neistá z nejakých dôvodov (možno zo strachu, aby si oňho neprišla, zo samoty, z toho, či si niekoho nájdeš...).

Ako sa správaš, keď si dôveruješ

Je dôležité, aby si potenciálnemu partnerovi priamo a jasne povedala:

Toto sa mi páči a toto sa mi nepáči.

Toto chcem a toto nechcem.

S týmto súhlasím a s týmto z takýchto a takýchto dôvodov nesúhlasím.

Toto sú moje hodnoty.

Toto sú moje zdravé hranice.

Toto je to, čomu verím.

Toto som ja - ja so svojimi chybami.

Toto všetko prinášam.

A potom je už na rozhodnutí toho druhého človeka, že či to zoberie alebo nie. 

Na to, aby si sa takto prejavovala, je však veľmi dôležité, aby si mala vysoké sebavedomie, aby si si bola vedomá svojej hodnoty a aby si mala správne nastavené svoje zdravé hranice.

Ako sa správaš, ak sa ohľadom seba necítiš dobre

Je možné, že ty sa ohľadom seba necítiš dobre a práve preto sa snažíš vždy zapadnúť do obrazu ideálnej partnerky na základe očakávaní druhého človeka.

Že sa snažíš prispôsobovať, že sa snažíš meniť ako chameleón len preto, aby si vyhovela, aby si sa zapáčila, aby si ťa on vybral toho vzťahu, aby si nebola sama.

Tento spôsob ti však väčšinou prináša len to, že končíš vo vzťahoch s nesprávnymi partnermi.

Ako zmeniť svoje nastavenie

Práve preto je dôležité, aby si začala pracovať na sebe a aby si zmenila svoje vnímanie a svoje mentálne nastavenie, ako máš fungovať vo vzťahu.

Aby si si namiesto strachu z toho, či sa mu budeš páčiť, povedala, že budeš sledovať a si veľmi zvedavá, či sa ti bude páčiť on.

Aby si sa namiesto potreby zaujať a vzbudiť jeho pozornosť zamerala na to, či on dokáže vzbudiť tvoj záujem a tvoju pozornosť.

Aby si namiesto toho, že budeš rozmýšľať, o čom sa s ním rozprávať, aby si vyzerala inteligentná,  zábavná,  sa zamerala na to, či on vedie zaujímavé diskusie, či on vie rozprávať o zaujímavých veciach.

Aby si namiesto toho, že budeš ticho, keď on povie niečo, s čím nesúhlasíš, alebo aby si len pritakávala, aj keď nesúhlasíš, sa nebála povedať, aký je tvoj názor. Aby si to vyargumentovala, aby si sa nebála ísť aj do kontroverzných tém, pretože to je dôležité.

Nie preto, aby si sa bila za vlastnú pravdu, ale aby si videla, že či ten druhý človek vie normálne komunikovať, aj keď máte obaja iný názor. A zároveň, aby si videla, či tie vaše názory nie sú až tak veľmi radikálne odlišné, že by vás rozdeľovali a že vám to už priamo ukazuje, že nie ste vhodní jeden pre druhého.

Aby si sa namiesto hľadania jeho uznania zamerala na to,  či si on zaslúži tvoje uznanie, a pokiaľ áno, tak aby si mu ho aj dala.

Dôležité je aj to, aby si namiesto toho, že mu venuješ všetok svoj čas (že si neustále dostupná),  venovala svoj čas len človeku, ktorý venuje tebe svoj čas, a to nielen vtedy, keď sa mu to hodí, ale neustále, pretože tým ti ukazuje, že mu na tebe záleží.

Aby si neposkytovala svoju starostlivosť a svoj záujem človeku, ktorý o teba záujem nemá a ukáže sa len vtedy, keď od teba niečo potrebuje.

Aby si nerobila šťastným človeka a nesnažila sa napĺňať všetky jeho potreby, ak tento človek vôbec nemá záujem o tvoje potreby a vôbec sa nestará o to, aby si ty bola šťastná.

Ako vidíš, žiadne stratégie, žiadne taktiky, žiadne metódy a žiadne skripty ti nepomôžu, aby si zaujala alebo aby si pritiahla k sebe človeka, ktorý je pre teba vhodný.

Jedinou cestou je, aby si ukázala, aká naozaj si. Aby si sa nebála ukázať, že si dôveruješ, pretože každého človeka priťahujú ľudia, ktorí si dôverujú, a ktorí  napriek svojim chybám a nedostatkom vedia, čo ponúkajú. 

Je preto dôležité, že aj keď si neistá sama sebou, si ochotná na sebe pracovať, si ochotná sa meniť. Ale tu daj pozor, aby si sa nechcela meniť preto, aby si si získala uznanie, lásku, rešpekt druhého človeka, ale aby si sa chcela meniť pre seba. Preto, aby si sa stala lepšou verziou samej seba.

© Dana

Photo by Sander Sammy on Unsplash

Zdieľaj s priateľmi
>