Ako si ničíš svoju príťažlivosť

Stratil o teba záujem a ty netušíš prečo. Rozumeli ste si, fungovala medzi vami chémia, no napriek tomu nemal záujem vo vzťahu s tebou pokračovať.

Trápiš sa a snažíš sa prísť na to, kde bol problém a prečo muži strácajú záujem. Možno zistil, že nie ženou, po akej túži. Možno tvoje správanie spôsobilo, že si preňho prestala byť príťažlivá.

Vo vzťahoch sa totiž niekedy nevedomky správame spôsobom, ktorým partnera od seba odpudzujeme, hoci chceme presný opak.

Dnešné video poukazuje na správanie žien vo vzťahu, ktoré mužov odradí a ničí našu príťažlivosť.

(Ak radšej čítaš, pod videom nájdeš celý prepis videa.)

PREPIS VIDEA

Naše správanie má zásadný vplyv na našu príťažlivosť. Niektoré druhy správania vnášajú do vzťahu nepohodu, postupne ničia príťažlivosť a spôsobujú odcudzenie či dokonca rozchod.


Správanie, ktorým si ničíme príťažlivosť

1. Neistota

Neistota je jedna z najmenej atraktívnych vlastností. Prejavuje sa rôznymi spôsobmi a veľmi častými sú napríklad žiarlivosť alebo obmedzovanie partnera. 


Hoci žiarlivosť je v určitom množstve prirodzená, ak presiahne určitú hranicu a začína sa prejavovať tak, že napríklad partnera nechceš niekam pustiť alebo vyvoláš hádku práve vtedy, keď on chce niekam odísť bez teba, alebo ho neustále z niečoho upodozrievaš, toto sú prípady a situácie, keď sa už žiarlivosť vymkla spod kontroly a svojím správaním robíš danú situáciu horšiu nielen pre seba, ale aj pre tvojho partnera.

2. Robíš všetko preto, aby si si ho udržala

Veľa žien si myslí, že ak sa oňho postarajú a robia všetko, aby bol partner spokojný, budú sa mu páčiť oveľa viac.


V takomto prípade si schopná urobiť preňho čokoľvek aj za cenu, že nerešpektuješ svoje hranice, toleruješ jeho zlé nevhodné správanie, lebo tvoja túžba byť s ním je oveľa silnejšia.


Ak sa takto správaš, ničí to tvoju príťažlivosť a zároveň rešpekt v jeho očiach.

3. Si náladová

Naša nálada je veľmi dôležitá pri budovaní vzťahu, lebo priamo ovplyvňuje, ako sa druhý človek s nami cíti.


Časté a hlavne bezdôvodné zmeny nálady prinášajú veľa nepríjemných situácií a chvíľ vo vzťahu. Žiadny muž nemá záujem o ženu, pri ktorej nikdy netuší, kedy stúpi na mínu, a ktorá mení nálady doslova tak ako aprílové počasie.

4. Si negatívna a neustále sa sťažuješ

Toto je správanie, ktoré pôsobí skutočne veľmi odpudzujúco.  Je jasné, že nie každý deň máme dobrú náladu. Že niekedy sa nám stávajú zlé veci. Ale podstatné je, ako sa k týmto situáciám dokážeme postaviť.


A práve tu je dôležité, aby si sa v jednom kuse nesťažovala na rodinu, priateľov, kolegov a aby si nebola úplne negatívna, nerozprávala len o zlých veciach, ale aby si sa dokázala sústrediť aj na to, čo je dobré.


V prípade, že sa ti stalo niečo zlé, nie je problém v tom, ak hovoríš o svojich pocitoch, ktoré ti daná situácia spôsobila. Netreba to však zbytočne dookola rozmazávať, ale sa prelaď aj na iné optimistickejšie témy.

Chceš vedieťpo akej žene túži každý muž?

5. Chceš ho usmerňovať

Chceš, aby robil veci podľa teba. Neustále ho preto usmerňuješ. Hovoríš mu, čo má robiť a ako to má robiť.


V takomto prípade si neuvedomuješ, že pôsobíš skôr ako jeho matka, ale nie ako partnerka. Zároveň mu dávaš pocítiť, že on nie je schopný konať samostatne.

6. Máš priveľké nároky na jeho čas

Toto sa prejavuje hlavne na začiatku vzťahu, keď s ním chceš tráviť čo najviac času a nenechávaš mu priestor bez teba. Táto situácia sa však vyskytuje aj vo vzťahoch, ktoré trvajú dlhšie. 


Týmto správaním ukazuješ, že si ho privlastňuješ a nedávaš mu priestor.

7. Priveľmi ho analyzuješ

Hľadáš skrytý význam za jeho slovami, za jeho skutkami a všetko si vysvetľuješ doslova "po svojom".


Týmto spôsobom vytváraš vo vzťahu situácie, keď sa on necíti dobre, lebo si musí dávať pozor na to, čo povie, čo urobí, aby ťa neurazil, aby ťa nenahneval ani aby nevyvolal nejakú konfliktnú situáciu.


Týmto správaním si úplne ničíš šancu, aby tento vzťah pokračoval, lebo nikto nechce žiť s človekom, ktorý si neustále niečo "domýšľa".

8. Neoceňuješ, čo pre teba robí

Napriek tomu, že sa on snaží a že robí dosť, tak sa zameriavaš len na to, čo sa ti nepáči a čo trebárs neurobil. Neustále mu práve toto vyhadzuješ na oči.


Je dôležité, aby si mu dala pocítiť, že si vážiš, čo urobil. Povedať mu, čo sa ti páči, čo ti robí radosť a byť pritom veľmi špecifická, napr. "Vážim si tvoju podporu, ktorú si mi prejavil, keď som mala problémy v práci, lebo bez teba by som to zvládla oveľa ťažšie, ako som to zvládla s tebou."

9. Priveľmi sa naňho upneš

Toto je situácia, keď sa na partnera tak emocionálne naviažeš, že si urobíš z neho a zo vzťahu jediný zmysel svojho života.

Zriekneš sa napríklad svojich priateľov, svojich záujmov, lebo chceš byť čo najviac s ním. Zrazu prestávaš byť ženou, akú on spoznal na začiatku a ktorá sa mu páčila.

10. Nekomunikuješ s ním priamo a očakávaš, že vie čítať tvoje myšlienky

Ak niečo chceš alebo sa ti niečo vo vzťahu nepáči, nepovieš mu to priamo. Si napríklad podráždená, prestaneš komunikovať a čakáš, že sa on dovtípi.

Nikto z nás však nevie čítať myšlienky iného človeka. To si treba vždy uvedomiť.

A preto je potrebné, aby si komunikovala otvorene o svojich pocitoch, potrebách a o tom, čo sa ti nepáči, čo ťa znepokojuje a čo od partnera očakávaš.

11. Kritizuješ ho a chceš ho zmeniť

Nikto nemá rád, ak ho niekto kritizuje.

Ak ti vadí, čo robí, ako sa správa, aký je, je to vlastne znak, že ho nevieš prijať takého, aký naozaj je. V takomto prípade porozmýšľaj nad tým, či je tento človek pre teba vhodný.

Neustálym kritizovaním nedosiahneš to, že sa on zmení, ale mu dávaš pocítiť, že ti nevyhovuje a nie je pre teba dosť dobrý.

12. Dávaš mu ultimáta


Ak dávaš partnerovi ultimátum, je to zvyčajne spojené s tým, aby zmenil svoje správanie. Týmto spôsobom však tlačíš muža do niečoho, čo on nechce a čím vyvolávaš u neho odpor - nevôľu.

Krátkodobo síce môže ultimátum fungovať, ale nejde o zmenu dlhodobú.

13. Prinášaš do vzťahu veľa drámy


Tu si treba uvedomiť, že muž chce stabilitu, pokoj a dobrý pocit, a nie ženu, ktorá v jednom kuse vytvára dramatické situácie vo vzťahu.

Bez ohľadu na to, ako veľmi sa mu páčiš a ako dobre vyzeráš, tvoje správanie môže vyvolať u partnera presne opak toho, čo chceš ty. Je preto veľmi dôležité, aby si si možné následky svojho správania uvedomila skôr, než on stratí o teba záujem úplne.

© Dana

Photo by Atikh Bana on Unsplash

Zdieľaj s priateľmi
>