Prestáva ťa milovať?

Neverila si, že sa to môže stať aj tebe. Že jedného dňa sa jeho veľká láska k tebe vytratí. Pred faktami sa však nedá zatvárať oči, nech by si akokoľvek chcela. Jeho snaha tráviť čo najviac času bez teba, nezáujem o fyzickú intimitu, neustále obviňovanie, strata emocionálneho spojenia, nedostatok vášne - toto všetko jasne hovorí, že sa vo vašom vzťahu niečo deje. Niečo vážne, čo ho môže zničiť.

Vo videu sa dozvieš 6 signálov, ktoré sú znakom, že partner stráca o teba záujem a prestáva ťa milovať. 

(Ak radšej čítaš, pod videom nájdeš celý jeho prepis.)

PREPIS VIDEA

Pre každého človeka je veľmi bolestivé zistiť, že partner už oňho nemá záujem, že ho prestáva milovať, že prestáva byť pre neho dôležitý.

Signály, že stráca o teba záujem

Partner sa správa ako niekto iný

Prvým signálom je, že sa partner správa ako niekto úplne iný. Už to skrátka nie je ten človek, do ktorého si sa zamilovala.

Na začiatku ti prejavoval svoju pozornosť, svoju náklonnosť, snažil sa robiť veci, aby si bola šťastná a spokojná. 

Dokázali ste sa baviť na rôzne témy, cítila si vzájomné spojenie a vedela si, že je to človek, na ktorého sa môžeš spoľahnúť vždy a za každých okolností.

Teraz je však situácia úplne iná, pretože stále častejšie ťa kritizuje. Stále častejšie ťa obviňuje z problémov, ktoré sa vyskytujú vo vašom vzťahu.

Veľmi často ti neodpovedá na tvoje volania, na tvoje správy, alebo sa ti ozýva po dlhom čase.

Často je k tebe hrubý.

Negatívne prijíma prejavy tvojej náklonnosti

Predtým mu prejavy tvojej náklonnosti imponovali a mal ich rád. Mal rád tvoje dotyky, objatia, milé prezývky, ktorými si ho oslovovala. Páčilo sa mu, keď si s ním flirtovala.

Teraz, keď sa o toto pokúšaš, znervóznie... Je napätý a ty vidíš, že mu to nie je príjemné, pretože veľmi často sa dokonca aj odtiahne.

Vyhýba sa ti

Vyhýba sa komunikácii s tebou, ale zároveň sa vyhýba aj tomu, aby s tebou trávil spoločný čas.

Hovorí ti, že je momentálne veľmi pracovne vyťažený, a preto nemá na teba čas. Že potrebuje byť teraz viac sám.  Alebo ti hovorí, že je veľmi unavený.

Samozrejme, toto všetko môže byť pravda, pretože v živote sa každý z nás môže ocitnúť v situácii, keď je vystavený nadmernému stresu, keď má veľa pracovných úloh, keď sa cíti unavený, keď potrebuje byť sám so sebou.

Ale pokiaľ ide o partnera, ktorému na tebe naozaj záleží, tak toto priamo jasne komunikuje, takže ty vieš, na čom si.

Ale pokiaľ vidíš z jeho strany neustále odmietnutie, tak  tu niečo skutočne nefunguje.

Viac o tom, ako komunikovať v takejto situácii s partnerom, sa dozvieš vo videu Ako s ním komunikovať, keď jeho city k tebe slabnú. Nájdeš ho v Akadémii vzťahov.

Ako s ním komunikovať, keď jeho city slabnú

Vyťahuje na teba staré príbehy alebo situácie z tvojho života

Ide o nejaké situácie z tvojho života, o ktorých si sa mu zdôverila, ktoré sú možno nie veľmi príjemné, na ktoré nie si hrdá. 

Alebo možno ste spolu zažili nejakú takú situáciu a on to teraz používa proti tebe. Používa to ako zbraň, ktorou ťa chce trestať.

Znevažuje ťa na verejnosti

Môže to byť pred priateľmi, pred známymi. Robí to tak, že napríklad utrúsi uštipačne poznámku alebo nejakú sarkastickú poznámku na tvoju adresu.

Napríklad vtedy, keď sa mu nepáči, že niečo povieš, on s tým nesúhlasí a práve vtedy ťa chce pred ostatnými zhodiť.

Toto je prejav veľkej neúcty voči tebe. A, samozrejme, vyvoláva na tvojej strane to, že sa cítiš veľmi zranená a partner to vie.

Toto bolo niekoľko spôsobov správania, keď cítiš, že ťa partner prestáva milovať.

Sú to však len symptómy, ktoré vedú k základnému problému, ktorým je to, že sa partner necíti vo vzťahu dobre, že vo vzťahu nie je spokojný.

Vyplýva to pravdepodobne z toho, že vo vzťahu nie sú naplnené jeho potreby, pretože on nevie komunikovať o svojich potrebách alebo vy dvaja nedokážete spolu komunikovať efektívne.

Na základe toho dlhodobo dochádzalo vo vzťahu k tomu, že sa jeho nespokojnosť neustále zväčšovala, narastala a momentálne to došlo až do štádia, že cíti určitý odpor voči tebe.

Práve preto sa správa tak, ako sa správa, a robí presný opak toho, čo by si ty chcela.

Zároveň to potom vedie k tomu, že ťa začne odmietať. A, samozrejme, potom už necíti k tebe to, čo cítil, pretože už necíti k tebe tú príťažlivosť, ktorá tam bola na začiatku.

Ak takéto niečo vo vzťahu prežívaš, je dôležité, aby ste to urgentne riešili. 

Je to dôležité hlavne vtedy, keď ste sa rozhodli, že obaja máte záujem, aby váš vzťah pokračoval ďalej. 

Ak chceš vedieť, ako máš komunikovať v takejto situácii, tak ti odporúčam aj video Ako s ním komunikovať, keď jeho city k tebe slabnú.

© Dana

Photo by Kyle Broad on Unsplash

Zdieľaj s priateľmi
>