Prečo sa muž snaží málo alebo takmer vôbec

Si ochotná urobiť preňho a pre váš vzťah čokoľvek, no jeho úsilie je minimálne. Tvoja zvýšená snaha často naráža na jeho chlad, nezáujem, ignoráciu. Keď sa sem-tam objaví kúsok jeho záujmu a pozornosti, tvoje pochybnosti na chvíľu zmĺknu a na okamih veríš, že všetko je v poriadku a jeho záujem o teba je skutočný. 

Prahneš po jeho láske tak veľmi, že sa uspokojíš aj s málom, ktoré od neho dostávaš. Presviedčaš samu seba, že takto je to fajn, hoci hlboko vo svojom vnútri vieš, že to tak nie je.

Vo videu sa dozvieš najčastejšie dôvody, prečo sa muži nesnažia, ale aj to, ako svojím správaním možno prispievaš k ich nezáujmu a pasivite. 

(Ak radšej čítaš, pod videom nájdeš celý jeho prepis.)

PREPIS VIDEA

Dostávaš sa od neho menej, ako by si chcela, no napriek tomu sa s tým uspokojíš. V dnešnom videu sa dozvieš, prečo sa niektorí muži nesnažia alebo robia pre vzťah veľmi málo.

Každý z nás ukazuje najlepšie správanie na začiatku vzťahu. Je to obdobie, keď chceme potenciálneho partnera zaujať, získať si jeho dôveru a postupne si vytvárať emocionálne spojenie.

Práve v tomto období si nastavujeme aj štandardy, ako sa k nám partner bude správať. Tvoje reakcie na to, čo robí, mu jasne ukazujú, čo si môže k tebe dovoliť a čo nie, čím si ťa získa a čo je preňho úplne zbytočné robiť.

Aké sú dôvody, prečo sa muž nesnaží 

1. Dôvody  súvisiace s tvojím správaním

Ide o dôvody, ktoré máš plne pod kontrolou, takže ich vieš ovplyvniť.

Dávaš mu prístup k sebe zdarma

Je to situácia, keď sa muž nesnaží a ty prevezmeš aktivitu zaňho. Začneš mu písať, volať, dohoduješ stretnutia, keď sa chce s tebou neplánovane stretnúť, ty mu takéto stretnutie umožníš - si vždy dostupná.

Za každú cenu ho chceš, a preto mu dávaš svoju pozornosť, svoj čas, svoju dôveru a sex bez toho, aby si to on zaslúžil.

Jeho pasivitu a správanie, ktorým ti jasne ukazuje, že nemá o teba seriózny záujem, odmeňuješ tým, že mu poskytuješ neobmedzený prístup k sebe.

Ak sa takto správaš, prestaň dávať miesto vo svojom živote niekomu, kto nerobí nič pre to, aby si toto miesto zaslúžil.

Akceptuješ jeho správanie

Hoci sa nespráva k tebe tak, ako by si chcela, si ochotná sa s tým uspokojiť. Často sa snažíš samu seba presvedčiť, že to nie je až také zlé, že je lepšie byť s ním, ako byť sama, že možno sa to časom zmení.

Problém je však v tom, že ti stačí len "byť vo vzťahu", no nemáš vôbec jasno v tom, čo chceš a čo potrebuješ od vzťahu. 

Kým však toto nevieš, budeš sa neustále točiť v zlých vzťahoch a akceptovať čokoľvek - akékoľvek vzťahy a akýchkoľvek mužov. 

Ak totiž vieš, že chceš zdravý vzťah a čo presne znamená zdravý vzťah, nebudeš v žiadnom prípade akceptovať, keď on o teba neprejavuje záujem, keď sa nesnaží, keď sa ti neozýva, keď sa objaví len príležitostne za jasným účelom, lebo toto všetko ťa nevedie k tvojmu cieľu, ale presne opačným smerom.

Nepresviedčaj sa, že je to takto fajn a že je lepšie niekoho mať, ako byť sama. Drž sa svojho cieľa a nedaj sa stiahnuť nesprávnym smerom mužom, s ktorým nemôžeš tento cieľ dosiahnuť.

Máš veľmi nízko nastavené štandardy

Táto situácia nastáva vtedy, ak veľmi túžiš po vzťahu a zo strachu, aby si muža neodradila, mu priamo nepovieš, čo chceš a čo sa ti páči.

Taktiež nedokážeš povedať NIE na to, s čím nesúhlasíš, čo neakceptuješ.

Pokiaľ však priamo nekomunikuješ o tom, čo akceptuješ a čo nie, čo chceš a čo nie, dostaneš sa do situácie, že ty vlastne od neho nič nežiadaš a on si môže robiť, čo sa mu zachce.

Nastavíš tak svoje štandardy veľmi nízko.

Muž, ktorý dáva do vzťahu už na začiatku veľmi málo alebo takmer nič, ti jasne ukazuje, aký život ťa s ním čaká. Lebo ak ti už na začiatku ponúka len suterén, nemáš šancu sa dostať s ním na najvyššie poschodie. 

Práve preto nezatváraj oči predtým a zbytočne nestrácaj svoj čas. Vyššie nastavené štandardy odradia len muža, ktorý o teba skutočný záujem nemá.

Dávaš mu veľmi rýchlo pocítiť, že máš záujem "len" oňho

Toto je situácia, keď ste spolu veľmi krátko, no ty ho svojím správaním ubezpečuješ, že si môže byť tebou istý, že nemáš záujem o nikoho iného a že tým pádom nemá žiadnu konkurenciu.

Práve tým, že on nadobudne istotu, že ťa má, stráca motiváciu niečo pre teba robiť.

Pokiaľ ešte nie ste v serióznom vzťahu, nemáš dôvod vyjadrovať, že on je tvojou jedinou voľbou.

Spíš s ním veľmi skoro

V tomto prípade "skoro" neznamená nejaké časové vymedzenie alebo nejaké vymedzenie počtom stretnutí, ktoré ste absolvovali.

Skoro znamená, že jediné, čo on o tebe vie, je, že si preňho určitým spôsobom príťažlivá.

Skoro znamená, že sa medzi vami ešte nestihlo vytvoriť určité vzájomné spojenie. Viete o sebe len základné informácie a svojím úsilím ti ešte neprejavil skutočný záujem, lebo nemusel do teba žiadnym spôsobom investovať. 

Keď sex predchádza reálnemu emocionálnemu spojeniu, on nemá potrebu robiť viac, lebo prístup k tebe už dostal, a preto nemá záujem zistiť, čo iné mu môžeš ponúknuť a ako môžeš ovplyvniť jeho život. 

V zdravom vzťahu by sex mal byť dezertom. Ak si však dáš dezert pred hlavným jedlom, často ťa prejde chuť na hlavné jedlo. 

Pokiaľ ti však stačí priateľstvo s benefitmi alebo príležitostné stretnutia pre zábavu, nemusíš toto vôbec riešiť a môžeš si to užívať.

Chceš vedieťpo akej žene túži každý muž?


2. Dôvody na jeho strane

Ide o skupinu dôvodov, ktoré nevieš ovplyvniť.

Nepáčiš sa mu tak, ako si myslíš

Ženy si často myslia, že muž k nim cíti to, čo cítia ony. Toto presvedčenie však nezakladajú na niečom konkrétnom, napríklad na tom, čo muž pre ne robí, ale len na svojich pocitoch alebo na svojej nádeji.

Pravda však môže byť taká, že sa mu nepáčiš tak, ako si to myslíš, a že je s tebou len preto, že nechce byť sám, a dovtedy, kým sa v jeho živote neobjaví niekto, kto mu bude vyhovovať viac.

Práve preto nikdy neposudzuj jeho záujem o teba na základe tvojich pocitov a tvojich nádejí, ale vždy na základe úsilia, ktoré on vynakladá.

Postupne stratil o teba záujem

Možno si sa mu na začiatku páčila, naozaj cítil spojenie, no časom zistil, že to, čo ponúkaš, nie je tým, čo potrebuje on.

Spoznávanie slúži práve na to, aby sme zistili, či nám potenciálny partner naozaj vyhovuje. A v prípade, že zistíme, že nie, mali by sme o tom priamo s ním hovoriť. 

Tu však majú mnohí ľudia problémy, pretože je to náročný rozhovor, veľmi nepríjemný rozhovor, a preto sa môže stať, že ti muž nechce priamo povedať, že nemá o teba záujem, ale práve svojím malým úsilím sa snaží docieliť, aby si to pochopila a sama sa rozhodla vzťah ukončiť.

Zámerne sa k tebe správa zle

Toto je veľmi špecifická situácia. Vyplýva z našej ľudskej vlastnosti, že si viac vážime to, čo nemôžeme mať, ako to, čo máme.

Niektoré ženy viac priťahujú muži, ktorí sa k nim nesprávajú dobre, dokonca zle, ako tí muži, ktorí sú oddaní a konzistentní. Hľadajú uznanie tam, kde ho získajú veľmi ťažko.

A práve toto niektorí muži využívajú, lebo vedia, že práve zlé správanie niektoré ženy priťahuje, a tak dosiahnu viac u nich ako muž, ktorý sa k nim správa dobre.

Na ich zlé správanie totiž ženy často reagujú tak, že sa snažia ešte viac a urobia čokoľvek, aby si získali ich pozornosť, ich uznanie, ich prejavy náklonnosti.

Títo muži vedia, ako manipulovať tvoje reakcie na zlé správanie a zaobchádzanie a používajú to proti tebe.

Je to zlý partner

Niektorí ľudia nevedia fungovať v normálnych vzťahoch. Nie sú na vzťahy vôbec vhodní. Sú to napríklad muži, ktorí sú veľmi egoistickí a nezaujímajú ich potreby iných ľudí, len ich vlastné.

Špeciálnou skupinou sú aj muži, ktorí sú leniví, ktorí sú pasívni, ktorí nemajú žiadnu životnú motiváciu robiť niečo pre niekoho iného a dokonca ani pre seba. Vidíš to práve na tom, ako plávajú životom. 

Od takýchto mužov nemôžeš očakávať, že sa budú snažiť o budovanie vzťahu, a preto nie je možné s nimi vybudovať zdravý vzťah.

Budovanie vzťahu je non-stop práca, kde sa musia snažiť obaja partneri. Úsilie partnerov sa časom mení, a preto je nereálne očakávať rovnaké nasadenie ako na začiatku. Dôležité však je, aby snaha o investovanie do vzťahu a do partnera prichádzala naďalej z obidvoch strán.

Ak sa muž nesnaží robiť nič pre teba a pre váš vzťah, nepresviedčaj sa, že je lepšie byť s ním, ako byť sama. Prestaň sa sťažovať, zbierať omrvinky a choď za tým, čo naozaj chceš. 

© Dana

Image by @LAMPhotography from Reshot

Zdieľaj s priateľmi
>