Prečo priťahuješ rovnakých mužov

Ďalší vzťah, ktorý ti nevyšiel. Zaseknutá v špirále sklamaní si kladieš otázku, prečo sa ti to stáva a prečo priťahuješ podobné typy mužov - emocionálne nedostupných, zadaných, mužov majúcich strach zo záväzkov...

Začínaš veriť, že máš v sebe niečo, čím k sebe vábiš mužov ako cez kopirák. Chceš na to prísť, aby si sa vymanila zo starých "vzorcov" a preťala sériu nevydarených vzťahov.

Vo videu sa dozvieš, či naozaj máš v sebe magnet na "podobných mužov" a 3 dôvody, prečo sa opakovane ocitáš vo vzťahoch s takýmito mužmi.

(Ak radšej čítaš, pod videom nájdeš celý jeho prepis.)

PREPIS VIDEA

Keď si hovoríš: "Prečo priťahujem takýchto mužov do svojho života? Prečo priťahujem takých mužov, ktorí sú emocionálne nedostupní, ktorí nemajú záujem o dlhodobý vzťah, ktorí majú narcistickú poruchu osobnosti?", tak si treba uvedomiť jednu zásadnú vec. 

Ty totiž nepriťahuješ takýchto mužov, ale teba priťahujú takíto muži.

Toto je tá zásadná vec, ktorú potrebuješ vedieť a ktorú si potrebuješ uvedomiť.

Dôvody môžu byť rôzne a v tomto videu si povieme tri, ktoré sú veľmi časté, a o ďalších dôvodoch sa dozvieš v Akadémii vzťahov, kde nájdeš ďalšie video Prečo priťahujem podobné typy mužov 2

Prečo priťahujem podobné typy mužov?

Dôvody, prečo priťahuješ "rovnakých" mužov

Vrháš sa do vzťahov LEN na základe chémie

Len na základe silnej príťažlivosti. Nemám nič proti príťažlivosti, pretože tá nás dá dokopy a je vo vzťahu veľmi dôležitá.

Ale na to, aby si zotrvávala v danom vzťahu, alebo aby si sa začala viazať k danému človeku, je potrebné oveľa viac.

Pokiaľ sa ty však rozhoduješ, že zostávaš s týmto človekom len na základe toho, že funguje medzi vami veľmi silná chémia, že nič takéto podobné si s nikým iným nezažila a možno ani nezažiješ, tak v takomto prípade je to typ lásky, ktorú by sme mohli pomenovať, že je to taká "teenage" láska.

Takýmto spôsobom sa totiž vrhajú do vzťahov ľudia, ktorí sú veľmi mladí a ktorým stačí veľmi silná príťažlivosť a veľmi silné spojenie, ale nehľadajú nič iné.

Tu si treba vždy uvedomiť jednu veľmi dôležitú vec, že teba môže skutočne veľmi priťahovať človek, ktorý pre teba vôbec nie je vhodný. Môžeš sa do tohto človeka bláznivo zamilovať.

A práve preto, aby si si dokázala správne vybrať, aby si si vybrala človeka, ktorý je skutočne vhodný pre teba, tak je potrebné sledovať aj tie ďalšie veci a venovať im náležitú pozornosť.

Pretože pokiaľ sa do vzťahov vrháš len na základe tých silných pocitov a na základe týchto pocitov sa aj rozhoduješ, že toto je pre mňa ten vhodný človek, tak sa ti môže stať práve to, že opakovane končíš vo vzťahoch s veľmi podobnými ľuďmi.

Priťahujú ťa "zlomení" ľudia

Druhý dôvod, prečo sa ti toto stáva, je ten, že sa zameriavaš alebo že ťa priťahujú podvedome ľudia, ktorí majú rôzne typy problémov.

Ľudia, ktorých takpovediac potrebuješ buď zachrániť, alebo im pomáhať. Skrátka potrebuješ človeka, pri ktorom vidíš, že tento človek ťa potrebuje.

Potrebuje tvoju lásku. Potrebuje tvoju pozornosť, aby sa niečo v jeho živote zmenilo.

Môže to byť napríklad vtedy, ak si vo vzťahu s človekom, ktorý je po ťažkom rozchode, z ktorého sa ešte nedostal, ale ty si sa rozhodla, že mu v tom budeš pomáhať. Si tu preňho. Snažíš sa, aby cez toto ťažké obdobie prešiel.

Takisto to môže byť človek, ktorý má veľké problémy v práci, v kariére, alebo problémy takého rázu, že ich rieši svojimi závislosťami (alkoholom alebo možno gamblerstvom).

A ty si v takomto prípade hovoríš, že: Ja ho mojou láskou a mojou starostlivosťou zmením.

Môže to byť aj prípad, keď si vyberáš takzvaných "zlých chlapcov". Mužov, ktorí si užívajú život, nemajú záujem o nejaké záväzky, nemajú zodpovednosť.

Ale ty si hovoríš: Napriek tomu, že vidím, že tento človek žije spôsobom, ktorý nie je v súlade s mojimi hodnotami, ja viem, že toto zmením. 

A robíš všetko preto, aby si svojou láskou tomuto mužovi dokázala, že ty si preňho tá pravá, tá vhodná, a veríš, že na základe tohto sa on zmení.

Takže v prípade, že ty vstupuješ do vzťahov takým spôsobom, že:

  • chceš toho druhého zmeniť,
  • alebo mu chceš nejako pomôcť v ťažkej situácii,
  • chceš ho zachraňovať,
  • chceš robiť všetko preto, aby on bol spokojný, to znamená, že ideš niekedy aj na úkor seba len preto, aby si tomu druhému ukázala, aká si skvelá, aby si ťa vybral, aby si mu dokázala svoju hodnotu,

tak toto je skutočne tá cesta, že si vyberáš ľudí, ktorí nie sú vhodní pre teba, a potom sa ti stáva, že končíš vo vzťahoch s podobnými typmi.

Zdravý vzťah ti pripadá "nudný"

Ďalším možným dôvodom, prečo končíš vo vzťahoch s podobnými typmi mužov, je ten, že ti pripadá zdravý vzťah veľmi nudný a vlastne aj partner, ktorý sa prejavuje určitým spôsobom v zdravom vzťahu, ti pripadá nudný, pretože ty potrebuješ vo vzťahu veľa drámy, veľa dopamínu, veľa adrenalínu.

Aj toto sa nám môže stať, pretože sme ovplyvnení jednak našimi predchádzajúcimi vzťahmi, ale aj naším detstvom a tým, v akom prostredí sme vyrastali.

Takže sa ti môže zdať, že práve to pokojné prostredie, kde sa nemusíš veľmi snažiť o to, aby si získavala lásku, je pre teba veľmi nudné, pretože si zvyknutá na to, že o lásku musíš bojovať, že o lásku sa musíš usilovať, že je úplne normálne, keď sa musíš o pozornosť partnera snažiť, keď nevieš, na čom vo vzťahu si.

A práve preto ti viac vyhovuje taký vzťah, kde to, dá sa povedať, lieta ako na horskej dráhe, kde je veľa tej drámy, veľa rôznych konfliktov a potom ešte viacej udobrovaní.

Práve preto je potrebné porozmýšľať nad tým, aké boli tvoje predchádzajúce vzťahy, ako si sa v nich prejavovala ty, ako tvoj partner, čo ti vyhovovalo, čo ti nevyhovovalo.

Toto boli len tri dôvody, prečo sa ti môže stať, že končíš vo vzťahoch s podobnými typmi mužov, ktorí často nie sú pre teba vhodní.

Ďalšie dôvody sa dozvieš vo videu Prečo priťahujem podobné typy mužov 2, ktoré nájdeš v Akadémii vzťahov, kde sa tejto téme venujem podrobnejšie. 

© Dana

Autor fotky: Vera Arsic

Zdieľaj s priateľmi
>