Chce byť s tebou, no odmieta seriózny vzťah

Je vám spolu dobre a tvoje city k nemu sú stále hlbšie. Keď sa však reč zvrtne na budúcnosť tohto vzťahu, buď mlčí, rýchlo otočí tému rozhovoru, alebo ti povie, že ešte nie je pripravený na nič seriózne. Na jednej strane si ťa drží pri sebe a nechce o teba prísť, no na druhej strane nemá v pláne sa k tebe viazať. Prečo chce byť s tebou, no odmieta seriózny vzťah?

Vo videu sa dozvieš, prečo si niektorí muži chcú udržať ženu, aj keď s ňou nechcú vážny vzťah, a ako sa vymaniť z tohto kolobehu

(Ak radšej čítaš, pod videom nájdeš celý jeho prepis.)

PREPIS VIDEA

Odmieta seriózny vzťah a akékoľvek rozhovory o ňom, no napriek tomu chce byť s tebou. V dnešnom videu sa dozvieš, prečo si niektorí muži chcú ženu udržať, aj keď vedia, že s ňou do budúcnosti nepočítajú.

Možno ti priamo povedal, že nechce nič seriózne, že nie je na vzťah pripravený, že má momentálne iné priority.

Možno ti to nepovedal, ale vidíš to z jeho správania.

Ty si to však vysvetľuješ po svojom.

Hovoríš si: "Keď si ma chce udržať, to znamená, že ma asi miluje. Pretože keby ma nemiloval, tak by ma nechal ísť."

Ak si teda kladieš otázky: Prečo ma nenechá ísť? Prečo ma stále kontaktuje, keď nechce to, čo chcem ja? Prečo sa ku mne neustále vracia?

Tak odpoveď je jednoznačná. Pretože ty mu to umožňuješ.

Ak sa ty správaš ako partnerka v serióznom vzťahu. Ak ho podporuješ. Ak si stále pri ňom. Ak mu dávaš svoju lásku, svoju pozornosť, náklonnosť, svoj čas, svoju energiu, otázka by mala byť položená tak, že: Prečo by sa ťa mal on vzdávať? Prečo by ťa on mal nechať ísť? Prečo by sa on mal zriekať tohto všetkého, čo mu ty ponúkaš?

Chyby žien, keď muž odmieta seriózny vzťah

V takejto situácii ženy veľmi často robia dva druhy chýb.

Neberieš "NIE" ako odpoveď

Neberieš nie ako definitívu, ale práve naopak. Berieš NIE ako motiváciu, že sa máš snažiť viac, aby si ho presvedčila, že ty si preňho tá pravá. 

Toto sa často stáva ženám, ktoré majú záujem o muža, ktorý nechce seriózny vzťah.

Čakáš na povolenie muža, aby si sa pohla ďalej

Povolenie v tej forme, že ti povie, že už ťa nemiluje, že už nechce byť s tebou, že už chce ukončiť to, čo je medzi vami.

Mnoho mužov to takto priamo nepovie, pretože pokiaľ on od teba dostáva to, čo potrebuje, a ty od neho nechceš nič, len to, aby bol s tebou, tak nie je motivovaný k tomu, aby urobil takéto razantné vyhlásenie a ukončil vzťah.

V takomto prípade si treba uvedomiť, že nožnice náš v rukách ty. Ty máš urobiť ten strih, aby si sa odstrihla od tohto človeka, aby si sa odrezala z tohto vzťahu, pretože toto nie je vzťah, ktorý ti prináša to, čo potrebuješ.

Mnoho žien to však nespraví. Nespravia to práve preto, že ten muž je pre ne dôležitý, že tohto muža milujú, pretože keď niekoho milujeme, tak sa to nedá len tak jednoducho spraviť, lebo je to veľmi bolestivý krok.

Oveľa jednoduchšie je zotrvávať v takomto vzťahu a zostať v čakárni, kde budeš čakať, že ten muž si to rozmyslí, a založiť si svoj ďalší život na nádeji, že sa to raz zmení.

Potom však mnoho žien zostáva zaskočených, keď ten muž sa sám rozhodne zo vzťahu odísť, pretože stretol niekoho, s kým chce byť v serióznom vzťahu.

Práve vtedy ženy reagujú spôsobom, že: 

Ten muž ma vodil za nos.

Ten muž mi klamal. 

Ten muž ma využíval.

Ten muž sa so mnou zahrával. 

Máloktorá si však prizná nepríjemnú pravdu, že v skutočnosti ona bola tá, ktorá sa vodila za nos, ktorá si klamala a ktorá sa zahrávala sama so sebou. 

Pretože ona jasne vedela, čo on chce, čo on nechce, čo jej chce dať, čo jej vie dať a čo ona potrebuje. 

Čo robiť v situácii, keď muž odmieta seriózny vzťah

  1. Prestaň si klamať, že na tej jeho strane je to, čo na tvojej strane - že on cíti k tebe to, čo ty k nemu. 
  2. Prestaň ho presviedčať a tlačiť naňho, aby si to rozmyslel, pretože keď on nechce vzťah, je jedno, či nechce seriózny vzťah všeobecne, alebo nechce seriózny vzťah s tebou.
  3. Prestaň sa správať ako partnerka v serióznom vzťahu, keďže nie ste v serióznom vzťahu.
  4. Nenahováraj si, že ti stačí byť s ním kamarátka, keď chceš byť jeho partnerkou.
  5. Uvedom si, že keď ti muž hovorí, že nemá záujem o seriózny vzťah, bez ohľadu na to, ako dobre sa spolu cítite, bez ohľadu na to, či spolu bývate, je to jeho jasná odpoveď, že on nechce to, čo chceš ty.

Ty však nie si bezmocná. Práve naopak, pretože ty máš v rukách rozhodnutie.

Rozhodnutie, ako sa budeš správať, kde ťa bude kontaktovať, keď sa bude chcieť s tebou stretnúť, keď ti napíše, keď ti zavolá.

Takisto ty máš v rukách rozhodnutie, či budeš zostávať na mieste, kde nedostávaš to, čo chceš a čo potrebuješ, a či sa uspokojíš s tým, čo ti bude partner ochotný poskytnúť.

Zober zodpovednosť za svoje rozhodnutie, a to buď zostať s ním a nehrať sa potom na obeť, alebo sa pohnúť ďalej a nečakať na jeho povolenie.

Ak máš záujem o exkluzívny obsah, ktorý inde nenájdeš, pridaj sa do Akadémie vzťahov

Akadémia vzťahov

© Dana

Zdieľaj s priateľmi
>