Nevieš ho dostať z hlavy?

Myšlienky naňho ti nedajú spávať a paralyzujú tvoj život. Majú ťa vo svojej moci a ty sa im nevieš ubrániť. Stále častejšie unikáš do sveta fantázie, kde ste spolu. V reálnom svete však zostávaš sama s láskou, ktorá ti nedáva krídla, ale ťa ničí. S láskou, ktorá hraničí s posadnutosťou.

Vo videu sa dozvieš, kedy sa dostávame do situácie, že na niekoho posadnuto myslíme, prečo sa nám to stáva a ako to ovplyvňuje náš život.

(Ak radšej čítaš, pod videom nájdeš celý jeho prepis.)

PREPIS VIDEA

Neustále naňho myslíš, hoci vieš, že ti to neprospieva... 

Keď sme do niekoho zamilovaní, tak je úplne normálne, že veľmi často myslíme na tohto človeka.

Úplne o inú situáciu ide, keď niekoho veľmi chceš, keď po niekom veľmi túžiš, ale on to tak necíti, a ty práve preto o ňom neustále rozmýšľaš.

Kedy ho nevieš dostať z hlavy

Stáva sa to veľmi často práve v situáciách, keď si bola vo vzťahu s týmto človekom, ale on odišiel. Vzťah sa ukončil a ty chceš, aby sa vrátil. Túžiš po ňom a nedokážeš sa pohnúť ďalej.

Druhá situácia je, keď ten človek s tebou nebol vo vzťahu, ale ty si sa doňho zamilovala.

Môže to byť napríklad kolega z práce, môže to byť spolužiak, môže to byť tvoj kamarát, a hoci ty prechovávaš voči nemu určité city, takéto city od neho nedostávaš. A práve vtedy ide o neopätovanú lásku.

V týchto prípadoch si sa možno aj snažila niečo zmeniť.

  • Možno si kontaktovala tvojho ex a chcela si, aby sa vrátil, aby ste to vyskúšali ešte raz.
  • Možno si vysielala určité signály mužovi, ktorý ťa očaril, o ktorého máš záujem, ale z jeho strany si nedostala žiadnu pozitívnu spätnú reakciu.

Prečo ho nevieš dostať z hlavy

V takomto prípade vidíš, že nemáš žiadnu moc, aby on zmenil svoje správanie a aby začal konať tak, ako by si chcela ty. 

Práve vtedy ti zostáva len jediná možnosť, ako byť s ním, a to veľmi často a intenzívne o ňom rozmýšľať.

Ocitáš sa vo svete fantázií a rozmýšľaš, aké by to bolo byť s ním.

Pokiaľ ide o muža , s ktorým si vo vzťahu nebola, tak, samozrejme, si vytváraš fantázie len na základe tvojich predpokladov, aký by tento človek asi mohol byť alebo aký tento človek asi je.

Ak to bol však človek, s ktorým si vo vzťahu bola, tak v takomto prípade sa veľmi často sústredíš len na to krásne, na tie krásne spomienky, na to, čo bolo vo vzťahu veľmi dobré, a nesústredíš sa na to, prečo ten vzťah skončil.

V tomto prípade nadobudneš pocit, že si stratila niekoho, s kým si mohla byť šťastná, a že pokiaľ ho nezískaš späť, tak už šťastná nedokážeš byť.

V oboch prípadoch sa zameriavaš teda na človeka, ktorý nie je s tebou vo vzťahu, nechce byť s tebou vo vzťahu, ale ty neustále dúfaš. Ty sa neustále držíš nádeje, že sa to možno raz zmení. 

A práve vtedy, keď nad ním rozmýšľaš a rozmýšľaš nad tým, aké by to bolo, keby ste boli vo vzťahu spolu, tak sa cítiš veľmi dobre, pretože toto je jediná šanca, ako byť s ním.

Ako vplýva neustále rozmýšľanie o ňom na tvoj život

Na začiatku to možno aj funguje dobre. Na začiatku ti práve myšlienky naňho vytvárajú určitý pocit, ktorý ťa napĺňa.

Časom však dochádza k tomu, že sa táto tvoja závislosť od týchto myšlienok neustále prehlbuje. Že už nedokážeš tieto myšlienky ovládať a dá sa povedať, že tieto myšlienky ovládajú teba.

Je to tak ako v prípade iných závislostí. Táto závislosť ti začne zasahovať do tvojho života.

Táto závislosť začne negatívne ovplyvňovať tvoj život, pretože ho určitým spôsobom vykoľají a dostáva ho do určitej nerovnováhy.

Prejavuje sa to tým, že už sa nevieš sústrediť na svoj normálny život. Nevieš sa sústrediť na to, čo bolo, ale aj čo je v tom tvojom živote dôležité, pretože sa sústredíš len vo svojich myšlienkach na muža, s ktorým by si chcela byť vo vzťahu.

Cítiš sa smutná, často si depresívna a máš pocit, že na ničom nezáleží. 

Toto všetko ovplyvňuje aj tvoje konanie a to, ako sa správaš vo svojom reálnom živote. 

Samozrejme, toto všetko v tebe vyvoláva pocit, že už nikdy nebudeš šťastná. Že len on je ten "jediný", s ktorým by si dokázala fungovať v šťastnom vzťahu.

A práve to, že ty sa sústredíš naňho ako na toho "jediného", na toho jediného správneho, s ktorým môžeš mať šťastný vzťah, tak si vytváraš tlak na seba, že už nemáš ďalšiu možnosť, že už nemáš žiadnu cestu, ako byť opäť šťastná. 

Vo svojej posadnutosti rozmýšľaním o ňom si spôsobuješ to, že žiješ stále viac vo svete fantázie a oveľa menej vo svojom reálnom živote.

Čo môžeš robiť v takejto situácii 

7 krokov, ktoré môžeš začleniť do svojho každodenného života, nájdeš v pokračovaní tohto videa v Akadémii vzťahov

ako ho dostať z hlavy

Ak máš takýto problém, je určite dôležité ho riešiť, pretože posadnutosť nás vyvádza z rovnováhy a ruinuje náš každodenný život.

Práve preto je dôležité, aby si sa naučila ovládať svoje myšlienky a ovládať tým pádom aj túto posadnutosť.

Je jasné, že naše pocity a myšlienky nedokážeme len tak stopnúť na povel a povedať si, že: "Nie. Nebudem na toto myslieť a nebudem toto cítiť."

Nie je to možné, ale je potrebné sa naučiť, akým spôsobom k nim pristupovať. Akým spôsobom ich začať ovládať, aby si získala nad nimi moc a kontrolu, a nie, aby to bolo naopak, aby práve tieto myšlienky ovládali teba a tým pádom ťa bude nepriamo ovládal aj človek, ktorý s tebou vo vzťahu ani nie je. 

Vždy je preto dôležité, aby si sa viac zamerala na to, ako byť posadnutá sama sebou, svojím životom, svojimi cieľmi a zlepšovaním svojho života, namiesto toho, aby si bola posadnutá niekým, kto o teba záujem nemá. 

© Dana

Zdieľaj s priateľmi
>