Časté chyby zamilovaných žien

Zamilovala si sa a tvoje city k nemu sú zo dňa na deň intenzívnejšie. Spočiatku všetko vyzerá takmer dokonalo a ty si odhodlaná urobiť všetko preto, aby to tak zostalo. Zrazu sa niečo zmení. Cítiš, že jeho záujem už nie je taký, aký býval. Kde nastal ten zlom a prečo, keď si sa tak snažila?

Vo videu sa dozvieš časté chyby zamilovaných žien, ktoré vedú k postupnej strate záujmu muža.

(Ak radšej čítaš, pod videom nájdeš celý jeho prepis.)

PREPIS VIDEA

Chceš, aby to medzi vami fungovalo, no on stráca záujem. Hoci za tým môžu byť rôzne dôvody, veľmi často pokles záujmu muža spôsobuje aj naše správanie. Čo si predstaviť pod chybami zamilovaných žien a ako sa im vyhnúť zistíš v príspevku.

Chyby zamilovaných žien

Preberáš iniciatívu zaňho

Prvá chyba alebo prvým typom správania, je, že preberáš iniciatívu zaňho. Toto sa veľmi často vyskytuje práve vtedy, keď sa muž správa nekonzistentne. Keď ti najprv prejavuje svoj záujem, ale potom sa odmlčí a ty nevieš, čo si máš o tom myslieť.

Práve vtedy začneš vyvíjať aktivitu. Začneš ho kontaktovať, začneš mu písať, volať, začneš chodiť na miesta, o ktorých vieš, že ho tam môžeš stretnúť.

Táto tvoja proaktivita môže však spôsobiť, že on to vníma, že ho prenasleduješ alebo že ho doslova uháňaš. A toto zadusí aj počiatočný záujem.

Nie je nič zlé na tom, že si aktívna, ale to treba robiť s mierou. Je veľmi dôležité, aby si mužovi nechala priestor na to, aby sám prejavil, či má záujem alebo či záujem nemá. A keď má záujem, tak určite si nájde spôsob, ako ti ho ukázať.

Lipneš na ňom 

V takomto prípade sa naňho príliš nafixuješ, príliš naviažeš a neustále chceš byť s ním. Takéto tvoje správanie vyúsťuje do toho, že on je na prvom mieste v tvojom živote, že tvoj život sa vlastne točí okolo neho.

Na začiatku to môže byť preňho príjemné zistenie, keď vidí, že mu prejavuješ svoju pozornosť a náklonnosť, ale dlhodobo je to preňho veľká stopka.

Keď vidí, že ty neustále potrebuješ prejavy jeho pozornosti, jeho ubezpečovanie.

Keď panikáriš, lebo sa ti napríklad neozve, alebo keď sa stretne s niekým iným.

Keď neustále prejavuješ strach, že ho stratíš, že ti odíde, tak v takomto prípade je to preňho veľký tlak, pretože on cíti, že doňho vkladáš veľmi veľa nádejí, veľmi veľa očakávaní.

Ak sa príliš naviažeš na partnera, postavíš vzťah na prvé miesto vo svojom živote a všetka tvoja radosť zo života sa odvíja od tohto vzťahu.

Všetko tvoje šťastie je prakticky závislé od tohto vzťahu, čo spôsobuje, že sa správaš zúfalo a to postupne zabíja váš ešte len rodiaci sa vzťah.

Správaš sa naivne

Toto sa veľmi často vyskytuje úplne na začiatku vzťahu. Po prvých stretnutiach zistíš, aký je skvelý, lebo sa ti páči.

Páči sa, že ťa počúva, že máte príjemne konverzácie, že ti venuje svoju pozornosť, že je šarmantný a na základe týchto prvých čŕt, ktoré si si všimla, si vytváraš ilúziu alebo fantáziu o ňom, aký naozaj je.

A práve do tejto fantázie sa zamiluješ. Ty si myslíš, že si sa zamilovala doňho, ale v reále si sa zamilovala do človeka, o ktorom ešte nevieš takmer nič. Takže si sa zamilovala do svojej fantázie o ňom.

Toto však veľmi často vedie k tomu, že si prestávaš všímať aj ďalšie charakteristiky jeho správania. Ďalšie črty, ktoré vyplávajú neskôr a môžu to byť aj varovné signály.

Práve vtedy muž vidí, že sa môže správať akokoľvek, že môže robiť čokoľvek a ty mu všetko toleruješ, pretože si doňho zamilovaná, vidíš ho v úplne iných farbách, aký naozaj je, a tým pádom strácaš aj jeho rešpekt, pretože vie, že nemusí robiť vôbec nič a napriek tomu ťa má omotanú okolo prsta.

Toto však môže byť veľmi častý dôvod, že časom stráca o teba seriózny záujem.

Prejavuješ svoje city veľmi skoro

Toto sa veľmi často stáva ženám, ktoré sa dokážu zamilovať rýchlo. Ak muž vidí, že si sa doňho veľmi rýchlo zamilovala, tak sa stráca to vzrušenie, to napätie, ktoré má byť na začiatku vzťahu.

Keďže muž vidí, že si sa doňho zamilovala, že ťa už má, tak vie, že už sa nemusí extra snažiť o tvoju pozornosť, o tvoju náklonnosť.

Práve preto je veľmi dôležité, aby si zmenila tempo, akým sa vrháš do vzťahov. Tu je dôležité, aby si si nechala čas na postupné spoznávanie tohto muža a postupný prirodzený vývoj vzťahu.

Kontroluješ ho

Môže sa to prejavovať práve tým, že ho neustále atakuješ otázkami, že ho podrobuješ výsluchu, pretože my ženy chceme vedieť detaily. Chceme vedieť o mužovi, ktorého milujeme, všetko, ale  muž si to vysvetľuje ináč.

On si to vysvetľuje, že ho chceš mať pod kontrolou, že mu nedáš dýchať, že mu chceš uberať jeho slobodu.

Práve preto je veľmi dôležité, aby si si uvedomila, aké otázky mu kladieš, aby uňho nevyvolali práve ten pocit, že ho chceš väzniť v nejakom svojom boxe, z ktorého sa on potom nevie dostať.

Keď má človek pocit, že je v nejakom väzení, chce z neho uniknúť. Práve preto je dôležité, aby si vo vzťahu vytvárala priestor, aby partner videl, že má slobodu, že má voľnosť.

Vtedy vidí, že si sebavedomá, dôveruješ mu, čo vedie k tomu, že ti bude dávať viac pozornosti a viac sa o teba zaujímať a takisto ti bude hovoriť o mnohých veciach, na ktoré sa nebudeš musieť pýtať.

Stresuješ sa vo vzťahu

Vytváraš si podozrenia, že ťa možno podvádza. Vytváraš si strachy, že ťa možno opustí. Vytváraš si pochybnosti, či ťa naozaj miluje a či si naozaj preňho dosť dobrá a či ho naozaj priťahuješ.

Ak si neustále vytváraš takéto strachy alebo si dokonca posadnutá vytváraním katastrofických scenárov, tak v tomto prípade prinášaš do vzťahu veľa napätia a veľa nepohody.

Veľa problémov vo vzťahu vzniká práve preto, že príliš veľa analyzujeme, príliš veľa projektujeme, príliš veľa si vymýšľame a vytvárame rôzne katastrofické scenáre. Takto si vytvárame problémy, ktoré tam v skutočnosti nie sú.

Je dôležité si uvedomiť, že naše strachy, naše obavy odčerpávajú, dá sa povedať, že dokonca vysávajú ako upíri radosť z našich vzťahov a zabíjajú to pekné medzi partnermi.

Takýmto správaním jednoznačne ukazuješ svoje neistoty, pretože toto správanie je znakom toho, že si veľmi neistá sama sebou.

Práve preto je veľmi dôležité, aby si sa prestala vo vzťahu stresovať, aby si sa prestala obávať toho, čo sa stane. Aby si sa prestala trápiť nad tým, že čo si neurobila dostatočne dobre a čo sa môže stať.

Ale práve naopak. Aby si sa zamerala na to, čo je pozitívne. Aby si sa snažila žiť pozitívne, pretože ľudia s pozitívnym naladením priťahujú ostatných a vo vzťahu to platí dvojnásobne.

Ak si negatívne naladená, jednoznačne pôsobíš negatívne aj na partnera alebo na muža, o ktorého máš záujem.

Toto bolo 6 chýb, ktoré zamilované ženy vo vzťahoch veľmi často robia. Pokiaľ niektorú z nich robíš aj ty, daj mi vedieť do komentára.

Ak sa ti obsah môjho YouTube kanála alebo blogu páči, dávam ti do pozornosti Akadémiu vzťahov, ktorú práve pre teba pripravujem a v ktorej pôjdeme oveľa hlbšie do rôznych tém ohľadom vzťahov. Všetky podrobnosti nájdeš tuhttps://zenyzvenuse.sk/akademia-vztahov/.  

Nenechaj svoje vzťahy na náhodu

Akadémia vzťahov

© Dana

Photo by Jon Ly on Unsplash

Zdieľaj s priateľmi
>