5 pravidiel, ako si udržať jeho záujem

Strata záujmu zo strany partera je signálom, že sa uňho niečo deje. Niečo, čo nemáš šancu identifikovať, pokiaľ ti to on sám nepovie. Hoci sa ťa táto situácia bytostne týka, často si ponechaná napospas svojim domnienkam a neistote. Začneš analyzovať svoje správanie, ako aj jeho reakcie. Čím viac času a energie im venuješ, tým horšie sa cítiš. Tvoje otázky však zostávajú nezodpovedané.

Video "Nechceš stratiť jeho záujem?" je zamerané na správanie, ktoré ťa môže stáť stratu jeho záujmu, ale zároveň sa v ňom dozvieš aj 5 pravidiel, ktoré ti môžu pomôcť udržať si jeho záujem.

(Ak radšej čítaš, pod videom nájdeš celý jeho prepis.)

PREPIS VIDEA

Ak cítiš, že muž o teba stráca záujem, pokúšaš sa zistiť dôvod.  Strata záujmu muža je sprevádzaná množstvom tvojich otázok. Prečo sa to stalo? Prečo sa takto správa? Čo som urobila zle? Kde som spravila chybu?

Ruka v ruke s týmito otázkami ide aj tvoje odhodlanie situáciu napraviť, pretože chceš, aby sa opäť k tebe správal tak ako predtým.

Hoci konkrétny dôvod, prečo stráca alebo stratil záujem, vie len on, existujú aj určité dôvody, ktoré súvisia s tvojím správaním.

Dôvody, prečo muž stráca svoj záujem

Venuješ mu priveľa svojej pozornosti

Do tejto situácie sa dostávame veľmi často, lebo je pre nás prirodzené sa starať a zahŕňať pozornosťou človeka, na ktorom nám záleží.

Zrazu mu dávaš svoj čas, pozornosť, uznanie, komplimenty, podporu. Na tom nie je nič zlé.

Problém nastáva vtedy, keď tohto všetkého dávaš priveľa. Pretože je dôležité zachovať vždy rovnováhu.

Ty však vytváraš situáciu, keď tvoja nadmerná starostlivosť spôsobuje stratu jeho záujmu, lebo všetko dostáva veľmi jednoducho a nemusí pre to nič robiť.

Predstav si takú situáciu, že hráš počítačovú hru alebo hru na telefóne a stále v nej vyhrávaš. Dokedy ťa bude táto hra baviť? Asi nie dlho, lebo už nie je pre teba výzvou a už ťa začína nudiť. Práve preto musíš buď zvýšiť level, alebo si nájsť inú hru.

Strata jeho záujmu môže byť spôsobená tým, že robíš preňho všetko veľmi jednoduché a veľmi dostupné. 

Pravidlo č. 1: Nedávaj priveľa

Je preto dôležité, aby si neskĺzla do nadmerného dávania, lebo nie je dobré, keď je ťa priveľa

Vytváraš si závislosť od svojho partnera

Niektoré ženy sa nedokážu cítiť šťastné, keď sú samy. Potrebujú byť vo vzťahu, lebo veria, že šťastie prinesie do ich života práve partner.

V takomto vzťahu si však nevedomky namiesto zdravých väzieb k partnerovi vytvárajú závislosť od neho.

Ak sa veľmi upneš na svojho partnera a chceš, aby napĺňal všetky tvoje potreby, vytváraš naňho veľký tlak. Zároveň sa zbavuješ aj vlastnej zodpovednosti za svoje vlastné šťastie.

V takomto vzťahu sa partner skôr či neskôr začne dusiť, lebo mu nedávaš priestor a on potom stráca o teba záujem.

Pravidlo č. 2: Nehľadaj šťastie a uznanie zvonka

Aby si nevytvárala takúto dynamiku vo vašom vzťahu, začni pracovať na svojom sebavedomí a nauč sa spoliehať len na seba. Nemôžeš chcieť, aby iný človek zodpovedal za to, aby si ty bola šťastná. To je tvoja interná práca.

Chceš vedieťpo akej žene túži každý muž?

Dávaš mu istotu, že s ním zostaneš

K tejto situácii dochádza, keď tvoj partner vie, že sa môže k tebe správať hocijako a ty s ním napriek tomu zostaneš. V takomto vzťahu sa vzdávaš svojej moci ovplyvňovať vzťah a dostávaš sa do nerovnocennej pozície.

Zároveň strácaš jeho záujem, jeho rešpekt a svoju príťažlivosť.

Pravidlo č. 3: Schopnosť odísť

Aby si toto zmenila, musíš vedieť odísť zo vzťahu, v ktorom nie sú naplnené tvoje potreby a kde partner nedodržiava tvoje hranice. 

Na to, aby si však dokázala odísť, je potrebné mať jasno v tom, aké sú tvoje zásadné hodnoty a aké sú tvoje hranice. Na základe toho si vieš potom zodpovedať, za akých podmienok zo vzťahu odchádzaš. Čo musí partner urobiť, aby si sa rozhodla pre tento veľmi vážny krok.

Ak partner vidí, že máš svoje hranice, máš svoje štandardy a nie si ochotná akceptovať ich porušovanie, vie, že sa k tebe nemôže správať hocijako, lebo ťa stratí.

Týmto si získaš viac jeho rešpektu a viac jeho pozornosti.

Ubezpečuješ partnera, že máš záujem len oňho

Hovoríš mu, že bez neho nemôžeš žiť. Že je pre teba veľmi dôležitý.

Týmto spôsobom ho však ubezpečuješ, že nemáš záujem o nikoho iného a že on nemá žiadnu konkurenciu medzi mužmi.

Toto môže viesť k tomu, že ťa začne brať ako niečo samozrejmé. Už si ťa získal, už teda nemusí robiť nič. Stráca motiváciu pre teba robiť niečo, pretože už nie si preňho výzvou. Misia totiž bola splnená.

Pravidlo č. 4: Nedeklaruj, že on je tvojou jedinou možnosťou

Aby si sa nestala niečím samozrejmým, je dôležité, aby si vytvárala vo vzťahu priestor na stretávanie sa s inými ľuďmi. Venuj sa aktivitám, kde spoznávaš nových ľudí - mužov a ženy - a hlavne nedeklaruj partnerovi, že on je tvojou jedinou možnosťou. 

Ukazuješ len jednu stránku svojej osobnosti

Každý z nás má určitú stránku svojej osobnosti, ktorú považuje za tú najlepšiu, respektíve za svoju silnú stránku.

Práve prostredníctvom nej sa potom prezentujeme, lebo sme presvedčení, že len takto zapôsobíme. Že len takto vzbudíme záujem.

Ak však ukazuješ len jednu stránku, aj keď podľa teba tú najlepšiu, časom vytváraš o sebe dojem, že toto je všetko, čo dokážeš ponúknuť.

Napríklad ak sa prezentuješ ako veľmi ambiciózna, stávaš sa časom nudnou, pokiaľ budeš v jednom kuse hovoriť o svojej práci a o svojich ambíciách. Toto nikoho nebaví počúvať dlhodobo. 

Pravidlo č. 5: Ukáž rôzne stránky svojej osobnosti

Nie je nič zlé na tom, že prezentuješ svoju dominantnú stránku, ale zároveň je potrebné, aby si ukázala zo seba oveľa viac. Neboj sa ukázať aj tie svoje slabšie stránky, prípadne sa zdokonaľuj aj v iných oblastiach. Pre každého z nás je totiž zaujímavý človek, ktorého osobnosť tvorí mix vlastností či schopností, nielen jedna - hoci aj dominantná. 

Ak muž stráca o teba záujem, uvedom si ešte jednu dôležitú vec. Nie každému sa budeš páčiť, nie každému budeš vyhovovať napriek tomu, že tebe sa on páči a tebe on vyhovuje.

Ak si sa mu na začiatku páčila, časom môže zistiť, že mu nevyhovuješ.

Namiesto toho, aby si sa nad tým trápila a sústredila na niekoho, kto o teba nemá záujem, vyber si niekoho, kto o teba záujem má. Skutočný úspech dosiahneš práve správnym výberom, nie snahou o premenu niečoho, čo nefunguje, na niečo, čo by malo fungovať.

© Dana

Photo by Candice Picard on Unsplash

Zdieľaj s priateľmi
>